יום יום

יהודה סעדו

מילים ולחן: יהוד סעדו עיבוד והפקה מוזיקלית: יעקב למאי
2.5/5

מה קרה לזוכה כוכב נולד 3 משנת 2005? קודם כל – לא להאמין שכבר עברו 8 שנים. שנית: מאז עומר אדם, נפלט כוכב נולד, הצליח למלא הנגרים והיכלי ספורט, מה שאומר שתמיד תזכור שבתוך עמך את חי.
האם יהודה סעדו הקריב את עצמו על מזבח ה"אמנות"? אני שומע את השיר הזה ואומר – לא היה שווה להמתין כל כך הרבה שנים כדי לצאת עם טקסט שלא היה עובר בחינה למכינה לכתיבה יוצרת. אפילו השורה השירית היחידה "יום יום אני הולך למעונך" שייכת לשיר של יעקב פיכמן ומוכרת מהלחן ומהביצוע של מתי כספי. כל שאר השורות – נטולות אף קמצוץ של כתיבה מקצועית. עזבו אמנות. יש חרזני קונפקציה שיביאו לכם חמישה שירים טובים יותר להלחנה.
חבל, כי סעדו הגיע לאן שהגיע בזכות ולא בחסד. יש לו קול אחד ויחיד, יכולת הבעה, והטון בשיר הזה אומר שהוא מתכוון, אבל השיר הזה נופל בין הכיסאות, לא מתכוני המוסיקה הים תיכונית השדופים, גם לא מוסיקה שתייחד אותו על פניהם, שלא לדבר על הטקסט, שעליו כבר דיברנו.

יום יום אני הולך למענך/ אל תגידי שאת לא רוצה איתי לעוף/ ובשבילך אתן את כל החיים שלי/ אל תאמרי לי שאת מוכרחה/ אל תגידי שאת עייפה/ אל תגידי לי
מתי תביני שאני לא מפחד/ ואולי תגידי מה שאני רוצה/ יום יום אני עובר מולך ורואה אותך/ מחכה שאת תבואי ותחבקי אותי בחום
ואולי אהיה לך מחסה/ ואולי תבואי ותראי
איך אני מאושר כשאת איתי / ושוכח את העולם ברגעים יפים/ ואיך שאת תבקשי אתן לך מה שתרצי/ אז אל תאמרי לי שאת מוכרחה/ אל תגידי שאת עייפה / אל תגידי לי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

  1. איזו ביקורת מזלזלת
    הגזמה שטותית , במקום לפרגן אפילו קצת לזמר גדול.

  2. חרסונסקי – הפעם אתה ממש צודק , טקסט גרוע ,של ילד בן 8 ,מילים שכבר חרשו אותן , לחן ועיבוד מרדימים שלא ממריאים , שיר משעמם. יהודה צריך ללכת לכותבים מקצועיים ולא ככה. מצטער.

  3. אני לא מחפש חריזה בשיר. השיר ריגשי ,נוגע, נעים לאוזן.בהחלט יש מקום לסעדו ברצף השירים הישראלים שאני שומע.

  4. הערה קטנה – סעדו זכה בכוכב נולד 3 ולא 2
    בעונה השנייה זכה הראל מויאל

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות