עם שישיית חגיגה

ז'וקה פרפיניאן - "ברית עולם" שר מתי כספי

פסטיבל ג'אז תל אביב 2013
3.5/5

החגיגה הייתה יכולה להיות מושלמת יותר, אילו ז'וקה פרפיניאן היה מתרגם את השירים של מתי כספי לפורטוגזית פרפיניאן  הצטרף להרכב של "חגיגה" לא רק בתפקידו כאיש הקשה, אלא גם על תקן של זמר. למה לא הזמינו את מתי כספי לשיר?
נכון – ז'וקה פרפיניאן שר את מתי כספי במבטא שלא בדיוק עשה כבוד למתי כספי, למרות שהוא התכוון לכך (לעשות כבוד למתי כספי)  אני מבין את פרפיניאן. כאיש ברזיל – הוא שומע אצל כספי מקצבים תואמים את אישיותו המוסיקלית. כמה זה היה יכול להיות מושלם אילו המוסיקה הזו הייתה נשמעת באקצנט הפורטוגזי.
השישייה ביצעה בין השאר – "ברית עולם", "עוד תראי את הדרך", "ילדותי השנייה", "איך זה שכוכב". בג'אז כרגיל אין גבולות. אתה יכול להתפרע. סולו כזה ואחר. שמענו ניסיון לא רע לעשות כור היתוך ג'אז-ברזיל-אפרו לשירים של כספי. ברור שחמישים אחוז מהצלחתו של "קאבר" תלויים בעיבוד. חמישים האחוזים האחרים – ברמת הביצוע. "ילדותי השנייה" ו"עוד תראי את הדרך" – זכו לעיבודים טובים. "ברית עולם" פחות. לא בטוח שאני רוצה לשמוע את ההרכב הזה בערב שכולו שירי מתי כספי. הייתי הולך על קטעים מקוריים בתערובת של סטנדרטים ומוסיקה מקורית. ואם כבר כספי – אז במרכיב השירה החשוב – אם לא הזמר עצמו, אז זמר שיכול להשתלב בהרכב כזה. ז'וקה פרפיניאן אינו האיש.

ההרכב שישיית חגיגה הוקם ב-2001 על ידי נגן הסקסופון אלון פרבר והמתופף דני בנדיקט ומציגה שילוב בין ג'אז מודרני, מוזיקה ים-תיכונית ומקצבים לטיניים.

אלון פרברסקסופון סופרן
חגי אמירסקסופון אלט
יונתן וולצ'וק  טרומבון
גדי להבי פסנתר
טל גמליאלי קונטרבס
דני בנדיקט תופים 
ז'וקה פרפיניאןכלי הקשה ושירה (אורח)

איך זה שכוכב

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות