ההופעה

תיסלם

באמפי שוני בנימינה
3.5/5

תיסלם 2013. אמפי שוני בנימינה, המופע שלפני אריק ברדון והחיות. 11 שירים-להיטים הכי מוכרים  מהרשימה שלהם. כמה מילים על מה עבר במוחי: עדיין שמח שם על הבמה. דני בסן קופץ קפיצות שאינן מביישות את גילו. יזהר אשדות – כמו תמיד, האיש הנכון במקום הנכון לסולו. צוף, שדה, ניצני, סמי עושים בדיוק את מה שהם עשו תמיד. מעשנים ביחד, מזדקנים ביחד.
אז הכל בסדר. אז זהו, שלמרות שהכל בסדר, בכל זאת יש כבר תחושה של "גברים בעבודה", של עיסוק במחזור במקום חידוש והתחדשות. אריק ברדון שעלה אחריהם – קשיש מהם, הגיע עם דיסק חדש. הוא אינו מוכן להישען אך ורק על "בית השמש העולה", שממשיכה לזרוח ועל להיטים אחרים מהשישים. שהקהל ישתעמם קצת, אפשר ללכת על סיכון. מהסיכונים נבנים דברים גדולים. אמנות היא נטילת סיכונים. לא רק – העל-בטוח. אריק ברדון סבור שגם בגיל 71 יש מקום להתחדש.
תיסלם נוסדה בשנת 1980 על ידי דני בסן, יזהר אשדות ויאיר ניצני, והתפרקה ב-23 באוקטובר 1983. כלומר: מהפירוק ההוא והאלבום עברו כבר 30 שנה. מאז התאחדו לפחות 5 פעמים בנסיבות שונות, פעם אחת ניסו להתחדש באמצעות וידיאו ארט אנימציה בסגנון הגורילז של דיימון, אבל בגדול לא הייתה ממש התחדשות, אלא בעיקר מופעי נוסטלגיה שהתמקדו במה שהם יודעים לעשות הכי טוב – רוקנ'רול פיור פאן.
שלא תהיה טעות: יש לזה קהל. המוכר, החביב והלעוס הולכים תמיד לקראת הקהל, ותיסלם כמו "כוורת" היא להקה ישראלית שהתברכה בלהיטים שעברו מההורים לילדים. זה בהחלט אינו מעט. אם תרצו – תיסלם נכנסה לפנתיאון של המוסיקה הישראלית, להיכל התהילה המקומי של הרוק, ובצדק. אבל אם כבר מחליטים להזדקן ביחד – יאללה שתהיה הזדקנות יפה בצורת מוסיקה חדשה. מה אני כבר דורש? תפתיעו אותנו. תאווררו את אוזני, שכבר איך לומר זאת: התחילו קצת לאבד עניין.
שירים: חצבים, מעשנים ביחד, בוקר של כף, כלניות, שניה שנייה, פרצופה של המדינה, לראות אותה היום, עוד פגישה, רדיו חזק, תנו לי רוקנרול, כשאת בוכה.

צילום: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות