ההופעה

חוליו איגלסיאס

אמפיתיאטרון קיסריה
3.5/5

לחוליו היה חם. הוא פשט ז'קט, וחזר ולבש אותו. האיש כבר בן 70. מדקלם קטעי קישור מחניפים לקהל ולישראל. כבר שאלו את השאלה לפני: האם לאהוב חוליו איגלסיאס מעיד על "טעם רע" בהעדפות מוסיקליות? נו באמת. שטויות במיץ שמאלץ. זה לא חכם מצידו של המבקר להאשים זמר שמכר יותר תקליטים ממייקל ג'קסון ושמיליוני אנשים ממשיכים לשלם במיטב כספם כדי לזכות בחוויה לשמוע אותו – ב"טעם רע".
הרבה לא השתנה לנו. זמר הארבע שפות (ספרדית, איטלקית, צרפתית אנגלית) הרומנטי. מנסה להקרין עוד פעם את השארם הלטיני הבלעדי, עם דברי קישור מחניפים וחבוטים, בשילוב של גבריות וחיוך ילדותי ממזרי. בעל "פרייזינג" בלעדי, שמגיע מהמקום מתחת למיתר הקול. משהו שאי אפשר לקחת ממנו.
הוא עדיין ממשיך להופיע על תקן ה- heart-throb (זה שמעורר תחושות רומנטיות אצל נשים) חוזר על נוסחת בידור אולד פאשן.. כיוון שהוא כמעט אינו זז על הבמה, הוא משתמש בזמרות ליווי סקסיות שנעות כמריונטות באותן תנועות, שלא היו עוברות את האודישן גם אם הן היו ביונסה ואלישה קיז – אלמלא חיטובי גופן גם מעלה רקדני טנגו שמוסיפים קצת קצב, תנועה וסקס. מנסה להמשיך להיות המאהב השרמנטי הבלתי נלאה מהטלנובלות. חלומן הרטוב של מיליוני נשים כמעט ארבעים וחמש שנה. העניבה, החליפה, אבל הפנים השזופות כבר נכנעות לפגעי הגיל. 
מה חשובות הפנים, כשיש לב. רוב המופע כמעט אינו זז, אבל היד הזו תמיד נמצאת שם באזור הלב, כשהוא שר בעיניים עצומות. השילוב של "קרייזי", "נטלי", ,Let It Be Me Careless Whisper, "קארוזו" ו – Me Va, Me Va הוא מבחינת איגלסיאס רשימה מחניפים, נוסחת רפרטואר שממשיכה לתדלק את ההופעה שלו.
יגידו שקול טנור המרטיט כבר לא מה שהיה לפני 20 שנה. שהוא כבר עובד מעט על טייס אוטומטי. אז נכון, זו לא הייתה ההופעה הטובה ביותר ששמעתי מחוליו. מצד שני: האם היו לי ציפיות גדולות? הגישה של חוליו ממשיכה להישען על שירה קלה, שימוש לא לחוץ בטנור, חמימות רוגעת של בל קנטו. מיתרי קולו שעושים אסוסיאציה של מלון חמישה כוכבים בפלמה דה מיורקה. יש לו סגנון מגוהץ מאוד, גם בעיבודים. חוליו ממשיך לתנות אהבים עם המלודיות, עם הקהל כמעט כמו פעם, כמעט כמו תמיד. כמעט.
נ.ב. באמצע המופע הזמין חוליו איגלסיאס לבמה את אלכס קוגן, זמר רוסי מצליח, שמשפחתו קנתה את השורה הראשונה בקיסריה וגם הביאה לכאן חבורה נכבדה של ידידי המשפחה. לא קלטתי הקומבינה, ואיך להסביר את העובדה שחוליו השאיר לקוגן את הבמה לעשרים דקות ו-6 שירים. אחרי הכל מדובר בזמר קאברים לא גדול באנגלית, שבארץ היה נבלע באולמי השמחות. ברוסיה הוא ענק פופ. נדמה לי שלא רק אני הרמתי גבה על קטיעת המופע המוזרה.

רשימת שירים

Amor Amor, La Gota Fria, Natalie, Galicia, Echamem A Mila Culpa, Me Oldive De Vivir, Mammy Blue, Me Siento De Aqui, La Carretera, Manuela, El Amor, Cumparista, Crazy, To All The Girls, Ne Me Quitte Pas, Hey, Caruso, All Of You, Corazon Partido, Let It Be Me, I Want To Know, Me Va Me Va, Por El Amor De Una Mujer, La Paloma, A Mi Manera, Can't Help Falling In Love, Me Va Me Va.

צילום: מרגלית חרסונסקי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. הייתי אמש בהופעה. קיסריה היתה מלאה באוכלוסיה בוגרת הזוכרת חסד נעורים לחוליו. אבל חוליו איכזב. בקושי שמעו אותו. היה סטטי על הבמה חסר חיות וקסם. לא שר חלק ניכר מישריו הידועים. נתן הופעה עייפה למדי. אנשים עזבו טרם זמן. היכן חוליו והקול שהכרנו? לא היתה תמורה למחיר הכרטיס.
    3 מלוות יפיפיות נעו על הבמה וזוג רקדנים נתן טנגו פעמים. ואלכסנדר קוגן בחור צעיר בלונדיני עם עיני תכלת ביצע בקולו הרם מס שירים , הרשים את קהל דוברי הרוסית. תוספות אלו החזיקו את ההופעה שעתיים וקצת. קשה להגיד שהיה שווה להגיע עד קיסריה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות