השד העברי יוצא

הגרובטרון

בארבי ת"א
4/5

התכנסנו ל"השד העברי", השקת אלבום חדש. הוא הגיע, אם כי במינונים, שאינם לוקחים סיכון. אם רצינו המחשה, קיבלנו לקראת סיום את הסולן, דרור אהבה רומם, כשראשו מכוסה מטפחת שחורה מאיימת. האם זה השד לו התכוון?
"השד העברי" כמובן מתחרז עם השד האחר, העדתי, שצבר לאחרונה תאוצה מחודשת, אבל כל קשר בין זה לזה – לא היה בערב הזה. אם תרצו, אפשר לנסח זאת כך: השד העברי של הגרובטרון נתן קונטרה לשד העדתי המתעורר. ההורה-פאנקי ניצחה בגדול את גל המחרוזות המזרחי. זו הייתה חאפלה שכונתית אשכנזית מזוקקת, אפליה מתקנת בהפוכה. מי שלא ראה את הגרובטרון בערב הזה – לא ראה חאפלה אשכנזית מימיו. שיאיה – עם גיחותיהם של האורחים בני בשן וקובי אוז (המפיק המוסיקלי של האלבום), אנשים מצחיקים, שהפיחו חיים והומור בשד העברי, עם לא מעט פלפל ומלח ים תיכוניים.
כמעט שכחנו – חגיגה פגשה בחגיגה. הגרובטרון ניצלו את ההשקה לחגוג עשור. והייתה חגיגה. מה חגיגה, עמדתי ליד הבמה, ואחת רמזה לי להצטרף למעגל. מה אגיד לה, שאני בעבודה. שאני חייב להישאר מבקר שקול, חסר פניות, שהיסחפות עם קהל חוגג לא באה בחשבון? שאני בכלל ביישן?
קראתי את הטקסטים של האלבום החדש. התכוננתי לכתוב כמה מילים לא מחמיאות על שרבוטים לא מתוחכמים, אפילו סתמיים של דרור אהבה רומם, סולן בעל נוכחות כבדת משקל, שחורז כיד הדמיון המתפרעת, אבל אחרי הערב הזה ביטלתי את תוכניותי. הגרובטרון אינה להקה לפינצטה של מבקרים. היא גם לא להקה של אלבום אחד. היא להקה עברית של רוח פרצים פאנקית, שאינה מסירה חיוך מהפנים, גם כשהשירים מדברים על ארץ, שאינה זבת חלב ודבש. (קריאת מגילת העצמאות אפרופו "פתאום קם אדם") 
נדמה לי שדרור אהבה רומם וחבורתו עדיין לא החליטו מה הם רוצים להיות, ואול טוב שכך. החבורה לוקחת מרחב תמרון לתזמור עשיר, מה שמרחיב להם את מרחב האלתור של השירים מתוך מניעים גרוביים, של לעשות שמייח. הבחירה בתזמור מסוים היא פרי הדמיון היצירתי של החבורה – הורת בוקרים מודרנית, קאונטרי דאנס ריתם נ' בלוז מהקיבוץ, פאנקי אסמים כליזמר. גוספל קיבוצים. אבל מה חשובה, ההגדרה כשהתמהיל הזה פשוט מרים להם את מפרשי הספינה בשילוב של חדשים, שירי שירון מרופטים ("הבחורות ההן", רביעיית מועדון התיאטרון)), עיבודים עתירי ריתם נ' בלוז ותיאטרון של איש אחד במרכז הבמה – אהבה רומם נותן דרור לכל השדים הבימתיים שפורצים מתוכו, כדי לעשות גוד טיים לקהל צעיר, שמוכן לרקוד גם א שירי ה"הו הו" והסוכנות של פעם או "הבלדה על סוס עם כתם" בסטייל גורן ברגוביץ' פוגש את להקת מדנס, מוגש מוקפץ על אש, שמוציאה את הקהל למחול מוטרף.

שירים: הורה הופעה, שמש, עלמה בסובארו, צרות טובות, גוספל ליאוש, גוי פור מי, מחרוזת בני בשן, הערב (עם בני בשן), ביצה ציונית, בואי לגורן, הבחורות ההן, ספירת מלאי (רמזלייך), שטייטל (רמזלייך), יושבים בבית הקפה (עם קובי אוז), למה הלכת ממנו (עם קובי אוז), פתאום קם אדם בבוקר, הללויה, הבלדה על סוס עם כתם על המצח.

הרכב: דרור אהבה רומם – סולן, איתמר גרוס – קלידן, דניאל שהם – גיטריסט, גיא תובל – בסיסט, דקל דביר – מתופף, עודד מאיר – טרומבונאי, ארתור קרסנובייב – חצוצרן, רועי רבינוביץ' – סקסופוניסט

וידיאו:
נעמי שמר של "תלבשי לבן" מגיעה להגרובטרון בבארבי ופוגשת על הבמה את "האחלה חמודה"  של בני בשן

קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות