העץ הבודד ההופעה

ארז לב ארי פטריק סבג

מועדון בארבי ת"א
4.5/5

תלכו להופעה הזו. רגע, לא בטוח שתהיה לכם הזדמנות נוספת. יתקנו אותי מי שצריכים לתקן: ברי סחרוף ומיכה שטרית לא יהיו בהופעה הבאה של ארז לב ארי ופטריק סבג. מישהו מוכן לתקן?
בהשקות אלבומים, כמו בהשקות אלבומים, קורים דברים חד פעמיים. יש בכך סיכון של ממש. הופעה שאליה מתייצבים סחרוף-שטרית (שניהם נמצאים באלבום החדש) נוסקת לשיאים, שלא ניתן לשחזר. מהשיא אתה יכול רק לרדת.
אבל למה לחרב להם, כשאפשר להתחיל בחיובי: אם לדבר על ערב רוק מקומי אותנטי – זה היה הערב הזה.
תקציר הפרק הקודם: ארז לב ארי ופטריק סבג, שני יוצרים עירוניים, יצאו לחפש השראה ליצירה במדבר (בית השאנטי) וחזרו עם חוויה מדברית רוחשת, שתורגמה לצלילים. הטרובדור לב ארי חבר לאיש הצבעים המוסיקליים סבג, ולפיניש הצטרף ברי סחרוף, דמות משמעותית באלבום, במיוחד בשיר המסיים החריג – "טיוטה להספד" של דוד אבידן. שמעתי הרבה "תהילים" למן השיר הפותח "אליך אקרא" ועד "בא מתוך הלב", שיר שמתבסס על תהילים צ"א ("לא תירא מפחד לילה"). "תפילה לעני" מתוך תהילים ק"ב ("אל תסתר פניך מממני ביום צר לי")
לביצוע השיר המורכב "העץ הבודד", שיר הרהורים, המורכב משירה ודיבור, על יכולת האדם להיות חפשי בבחירה ובמחשבה, התייצב מיכה שטרית בתפקיד המספר. חלק מהטקסט בשיר הזה – "עם שק של אבנים על הכתפיים/ יש לך חלומות של עבד" – חוזר כמוטו ב"כמו אדם חופשי" ("אישה שלי"), היותר קצבי-ידידותי ועשיר מוסיקלית (מנגינה, הרמוניות סטייל מוסיקת מערבונים).
לעומת אלבום האווירה המאופקת בהפקה אקוסטית אוריינטלית, קיבלנו בבארבי מופע חשמלי ללא פשרות. זה היה ערב של קצב עירוני, פחות אווירה מדברית.
"בא מתוך הלב
" הוא שיר אחד בערב, שהעלה על הכביש העירוני הראשי. כנ"ל "פעמונים ברוח", מעין קאונטרי מיוסיק בתוך עיר מדבר, ("פעמונים ברוח/ כמו הזמן שעבר/ עם הזמן שנשאר") המוביל לאותנטי במנגינה, בעיבוד, בצבעים.
קטעים ארוכים. מרחב נגינה. אלתור משותף. ערב של גיטרות חשמליות מדברות, כמעט שום ביצוע לא ירד מהחמש דקות. יש שהגיעו לשבע ושמונה.
אם האלבום נשמע קולאג' כמו מיסטי של מילים וצלילים, רישומים של תחושות יותר מאשר ביצועים שגרתיים של שירים, ב
מופע לעומת זאת נשבה רוח רוק מדברית מחושמלת,  מסע  מסוג אחר, כולל סחרוף ושטרית, שעשו את ההבדל הלא קטן בהספקת דלק מוסיקלי וכריזמטי באוקטן גבוה.

נגנים: אריאל אביזוב – גיטרות , עמוס פרידמן – בס, רן שמעוני – תופים
אורחים: ברי סחרוף, מיכה שטרית
צילום: מרגלית חרסונסקי

1פרדס / עם ברי
2 אליך אקרא / עם ברי
3 תפילה לעני / ברי שר
4 אם הייתי / עם ברי
5 בא מתוך הלב
6 כמו אדם חופשי (אישה שלי)
7 פעמונים ברוח
8 העץ הבודד / עם מיכה
9 טיוטה להספד / ברי שר
הדרן:
10 מה אעשה / ארז ופטריק לבד
11 צל כבד
12 אם כבר לבד /עם ברי ומיכה שר
13 עיר של קיץ / עם מיכה וברי שר
14 לבבתיני / עם ברי

 ארז לב ארי פטריק סבג – העץ הבודד קטעים מההופעה

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות