ההופעה בהיכל נוקיה

חוזה פליסיאנו

עם הסימפונט רעננה
3.5/5

בסדרת כוכבים מן העבר הממשיכים לזרוח בנוקיה, גם חוזה פליסיאנו חזר להזכיר שבגיל 69 הכל נמשך כרגיל. קאמבק נצחי. לא מתווכחים עם אייקונים. שמעתי אותו פעמיים בעבר, וגם הפעם הייתה איזו התרגשות לשמוע את וירטואוז הגיטרה וזמר הנשמה שמופיע כבר למעלה מ-40 שנה.
מי שכונה "הריי צ'ארלס של המוסיקה הלטינית", צירף אל ההרכב הלטיני שלו את נגני סימפונט רעננה כדי להגיש מופע קצר, קצר מדי (תורידו את דברי הקישור שלו ותקבלו משהו כמו 60 דקות נטו) של תערובת להיטי פופ, רוק מוסיקה לטינית וקטעים קלאסיים עם קטעי קישור שנשמעו החנפה בגדול, אפילו מוגזמת ודביקה לאגו של הקהל הישראלי,
 כולל משפטים תמוהים כמו "תמשיכו להילחם" .
חוזה פליסיאינו
לא איבד דבר בתערובת הזו של ספרדית ואנגלית, שילובים של ישן וחדש, שירים מקוריים וקאברים. קולו עדיין חזק, וגם נגינתו המסוגננת באקוסטית מסחררת כתמיד.
הוא שר איטס אול רייט מאמא של אלביס. הוא הפך את הקונצ'רטו אראנחואז לסלסה, והגיע עד ללהיטיו "הקשיבו לגשם" ו"לייט מיי פיייר", אלה היו רגעים מלהיבים.
אבל בסוף הערב הייתה תחושה של אמן שכבר אינו מאתגר את עצמו, אלא הולך על איזה אמצע דרך כדי לספק תמהיל מאוזן במינונים מחניפים. פליסיאנו עובר בקלות מסגנון לסגנון. מאנגלית לספרדית. בהדרן הגיע "קה סרה סרה".  מצד שני לא קיבלנו כמה קטעי חובה שלו כמו "פגאו" האינסטרומנטלי, המזוהה איתו, I Can't Get No Satisfaction ועוד רבים וטובים. פליסיאנו לא סיפק את הסחורה בשלמותה, והעדיף לקצר את הערב. בשורה תחתונה: כנראה שרף הציפיות שלי מפליסיאנו היה גבוה יותר ממה שקיבלנו בהיכל נוקיה. תחושה כזו של לא חלב לא בשר.

1.Fireflight Instrumental
2.Preludio Azteca Instrumental
3. California Dreamin vocal
4.Rain vocal
5. Angelito lnstrumental
6. Oye Guitarra Mia  Spanish voc+instr
7. Softly  As I Leave You Vocal
8. It's All Right Mama  vocal
9. Concierto de Aranjuez  Spanish vocal
10. Por Que Te Tengo Que Olvidar
11. Handel's Fireworks  instrumental
12. Nina vocal-in Spanish
13. Light My Fire vocal
14. Light My Fire Instrumental
15. 1st Encore CheSera/QueSera
16. 2nd (Encore): Let Me Try Again vocal

צילום: מרגלית חרסונסקי

קה סרה סרה, קליפורניה חולמת, הקונצ'רטו אראנחואז
איטס אל רייט, מאמא, Let Me Try Again

Jose Feliciano – Live in Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. הביקורת/סקירה היחידה שהולמת את ההופעה הפושרת שקבלנו. המופע היה קצר מידי ומהווה זלזול בקהל הרב שמילא את נוקיה ובא כי הוא אוהב את חוזה ולא בגלל אופנה או טרנד. התמהיל לקה בחסר ולא זכינו לביצועים הוירטואוזיים המוכרים שלו על הגיטרה. יצאנו מהמופע מאוכזבים וכועסים גם משום שרק בהופעה הסתבר לנו שהתזמורת של 45 נגנים שבאה ללוות אותו היא סימפונט רעננה (אשר כבודה במקומה מונח והיא תזמורת מצויינת) ולא תזמורת שהגיעה ביחד איתו. היה בכך הטעייה וחוסר אמת בפירסום של ההפקה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות