כמו בחיים ההופעה

מוש בן ארי

היכל התרבות ת"א
4.5/5

איך חוגגים יום אחרי שקברו את אריק? לא תאמינו איך. לא תאמינו כמה החיים כאן חוזרים למסלולם. היכל התרבות על הרגליים. לא בקלות הגיע מוש בן ארי לערב הזה, שנועד להיות משיאי הקריירה שלו. ראיתי אותו עם חבר'ה על הדשא בערב שאריק מת. גיטרה אקוסטית ושירים. הפשטות הזו. חזר לאדמה, לפני שטיפס לבימת היכל התרבות, להיות קרוב לחיים, למוות.
גם כאן, בהיכל התרבות, אי אפשר לעבור לסדר היום. חייבים לדבר על האובדן. החגיגות לא יכולות להימשך כאילו כלום. אחרי עשר דקות של "יש פה אנשים" בעיבוד אתני תוסס וצבעוני, ירדה הלהקה (11 איש), ומוש התיישב לדבר וגם לשיר את "היא יושבה לחלון". אקוסטי למהדרין. הוא מאמין שאריק היה אומר לו: עזוב אותך, מוש, כמו בחיים, ממשיכים. המוות לא יכול לעצור אותנו. אז צא להמשך המסע. כולנו נגיע לשם, מוקדם או מאוחר, והקהל רוצה אותך, מוש בן ארי, כמו שהוא מכיר, כמו בחיים. וכמו בחיים – ממריאים. הקהל משלם בשביל להמריא, לקום על הרגליים, לשיר עם מוש "סתכל לי בעיניים" ולהגיע עד "ג'ה" בואכה "אנצל", תזמורת שלא תיתן לך לפספס. המקצבים, המנגינות, הסגנונות, הנגנים. הגרוב, הפאנקי והאפרו.
הפעם האחרונה ששמעתי את מוש בלייב הייתה לפני שנה, סוזן דלל, פסטיבל הפסנתר. קיבלנו אותו בשתי מהדורות – אקוסטית ישראלית ואקוסטית פלמנקו – מוסיקת עולם עם זמרת ונגנים מספרד. ככלל, הקונספט האקוסטי האקלקטי טוב למוש, כי הוא מבליט גם את האיכויות שלו כזמר. בהיכל התרבות התברר, שהמוסיקה אינה שמה גבולות לבן ארי. גם לא היכל התרבות היוקרתי. עשור שנים המתין מוש בן ארי כדי למלא את קיסריה. עכשיו הוא כאן. גם כאן. אין גבולות, אין מחסומים. תן סימן לקהל וממריאים גם בהיכל.
וכמו בקיסריה של קיץ 2011, קיבלנו ערב רב סגנוני עשיר, חבורה של עשרה נגנים וזמרי ליווי, תזמורת שמוציאה לפועל כל סגנון רוק, פאנקי, קאריבי. הצליל עשיר, העוד והסאז – שצובעים במזרחית, הנבל האפריקאי (שחר קצ'קה) עם הגוון שלו, כלי הנשיפה שדוחפים בפאנקי ג'אזי. מעל לכל אלה זה האיש בדרדלוק, אדם ואמן אותנטי שבא לעשות מוסיקה ממקום של אהבה ואמת. סתכלו לו בעיניים.

שירים: מה עושים, מסע ומתן, תני לי סימן, ואיך שלא, מי שאת רוצה, בטח שאבוא, יש פה אנשים-עולם מקוצר, היא יושבה לחלון, את, עולם אקוסטי מקוצר, איך בסוף כל יום, זיכרון אחד מושלם, דרך, יש גל, הנה הוא בא, ממריאים, סתכל לי בעיניים, ג'ה, אנצל, שיר למעלות, כמו בחיים
הפקה מוסיקלית – דני פילוני קרק, עיבודים – אייל מזיג, דני פילוני קרק ומוש בן ארי
נגנים: אייל מזיג – שירה ובס, רונן ברק – תופים, תומר בן ארי – קלידים ומחשב, קרן טננבאום – שירה וכינור, יניב טייכמן – גיטרות עוד וסאז, שחר קצ'קה בהרל – כלי הקשה, ארתור קרסנובייב – חצוצרה, עופר אנקורי – חליל וכלי נשיפה, שירה חן – שירה, רועי זוארץ – פסנתר, אדם בן עזרא – קונטרבס.
צילום: מרגלית חרסונסקי

מוש מדבר על אריק איינשטיין

שירים מההופעה – מה עושים, מסע ומתן, תני לי סימן

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות