שינויים

דוד ד'אור

מילים דוד ד'אור וקובי אפללו, לחן: דוד ד'אור, איתמר מאירי ואיתן רז
4/5

השיר נשמע המנון חגיגי בנוסח מסורתי, שבגבו נושבת רוח ים תיכונית. הוא מלא אור, למרות שבמהות הוא משדר בלבול הגובל בפסימיות. דוד ד'אור צמא לאהבה. מצד שני הוא מודע לכך, שבעטיים של השנויים בחיינו, קורה משהו לא טוב. זוהי תחושה שהקרקע היציבה נשמטת, דברים שהיו נכונים פעם, כבר אינם מספקים ביטחון, לוקחים למקומות לא בטוחים.
דוד ד'אור כהרגלו שר עם כוונה גדולה, טונים של תשוקה. המעבר בשיר מיוחדת ומפתיע. למרות הטקסט הספקני, הטון של ד'אור משדר תקווה, שהאהבה חזקה ממצוקת אי הוודאות.. ד'אור, נדמה לי, מעולם לא שאף להיות פופ עדכני. הוא הולך בתלם שלו, והשיר הזה עושה איזה דז'ה וו לימים שהזמנים היו "נכונים" מבחינתו, אולי אפילו ברוח פסטיבלי הזמר בסגנון עדות המזרח, ויחד עם זאת ההפקה העשירה (אלקטרוניקה-אקוסטיקה) מעניקה לו גם חותם עכשווי.

הגידי למה זה מסתבך/ הגידי לאן אני הולך/ עדיין עבד לגאווה/ עדיין צמא לאהבה
שינויים עוברים עלינו עם הרוח/ שמושכת למקומות לא מוכרים/ כל מה שהיה נכון כבר לא בטוח/ לא יודע אם הולכים קדימה או אולי חוזרים
מעיין האושר התגלה/ בינינו הריק לא מתמלא/ שפתייך שותקות מילים הרבה/ הביטי השחר שוב עולה
שינויים עוברים עלינו עם הרוח/ שמושכת למקומות לא מוכרים/ כל מה שהיה נכון כבר לא בטוח/ לא יודע אם הולכים קדימה או אולי חוזרים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. במבחן ה-"בא לי לשמוע את זה שוב" השיר נכשל מבחינתי. כל העומס הזה, כולל ריבוי השמות בקרדיטים ( מה יש בטקסט הזה שמצריך שיתוף של שניים ?! ), לא נותן ליצירה הדי-משעממת הזאת שום דבר נוסף.
    מלבד כמה שירים בתחילת דרכו, לא התגלה דוד דאור אף פעם כיוצר מחונן במיוחד. גם לא כאן. מאד לא נפלתי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות