לעג לרש

עמיר בניון האחרון שנשאר

עם יציאת 65 חברי כנסת ליום השואה הבינלאומי
0/5

עמיר בניון לקח על עצמו תפקיד לשיר בגוף ראשון ניצול שואה, כזה שעדיין חי כאן להעיד ולספר, אבל בפועל – "נותרתי חי גם כשהייתי מת". בניון מנסה להכיל משהו ממה שעבר על הניצול, כמו גם את תחושתו שלו כמזדהה.
בניון הקליט השיר לקראת יציאתה של משלחת הכנסת לטקסי יום השואה הבינלאומי שיערכו באושוויץ, הקליט עמיר בניון את "האחרון שנשאר" למילותיו של משה קלוגהפט. בניון יבצע את השיר בפולין במהלך אירועי יום השואה הבינלאומי בשבוע הבא. השיר "האחרון שנשאר" נכתב על רקע המציאות בישראל, בה חיים כיום כ-192 אלף ניצולי שואה שגילם הממוצע 84 שנה. 37 מהם, בממוצע, הולכים לעולמם מדי יום,
לעג לרש: ידם של חולי סרטן ניצולי שואה אינה משגת סכומי עתק עבור התרופות שהם זקוקים להם, אבל לא רק בסרטן מדובר אלא בקיום בסיסי, בטיפולי שיניים, משקפיים, אביזרי שמיעה. לכל אלה אין תקציב.
כנסת ישראל מוציאה לפולין ליום השואה הבינלאומי 65 חברי כנסת (!)  בעלות של מאות אלפי שקלים. מדוע משלחת כה מנופחת? מה קרה לנו?! עמיר בניון שר שיר על רקע מציאות בה 37 ניצולי שואה הולכים לעולמם מדי יום. מאין יבוא עזרם? מהמשלחת הזו שיוצאת לחגוג את יום השואה הבינלאומי, עליו אגב, אין לנו חסות בלעדית. הוא מייצג גם את כל קורבנות הנאצים באשר הם.
חברי כנסת נכבדים: אתם רוצים באמת לעזור לניצולי שואה נזקקים בסוף ימיהם? בטלו את הנסיעה השערורייתית הזו על חשבון משלם המיסים. העבירו את תקציב המסע הזה לקרן לניצולי השואה לרווחת האנשים שזקוקים נואשות לעזרה. עם ישראל יסלח לכם, אם לאירוע המכובד תגיע משלחת מצומצמת של 10 אנשים. תאמינו לי, תצאו מזה מה-זה-צדיקים. קרא עוד

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות