אהבה למרחקים ארוכים

גלי עטרי

מילים: נועם חורב לחן: תומר הדדי עיבוד והפקה מוסיקלית: עמוס בן דוד
5/5

יש אהבה למרחקים קצרים, חזקה, לוהטת, ישירה מאוד. אין לה תאריך תפוגה, אבל חייה עשויים/עלולים להיות קצרים מאוד. מה הלאה? או שהיא מתפוגגת עד אובדן, או שהיא נטענת אנרגיות שונות מאלו שהיו בראשיתה, שורדת למרות המהמורות שבדרך וצוברת עוצמות מחודשות. האהבה הזו היא לא אותה אהבה, אבל היא אהבה, לעיתים גדולה יותר.
גלי עטרי שרה על האהבה הזו, כמו קוראת לעזר שכנגד מכתב של סיכום חיים. מה שהזמן עשה לשניהם. סיכום חיובי ממרום גילה וניסיונה. לא הרבה מתפתח בשיר. אין כאן דרמות. הטון נינוח. ההבעה היא הבעה של השלמה, של ראיה מפוקחת, מלאת כוונה. המוסיקה מינורית, צנועה, כאילו מאופקת, אבל היא מכילה את כל משקל התחושה. העיבוד צנוע כמעט כמו השיר, צלילי גיטרה ספרדית יפהפיים (יחיאל חסון) ואקורד הסיום כמו מתוך יצירה קלאסית. גלי עטרי הכי קרובה לעצמה, לאמת שלה.

תראה, הערב שוב יורד, כבד ואפל/ אתה תמיד אומר לי שאסור להתרגל/ לרוב אתה צודק, אני לא מתווכחת/ בסוף זה רק שנינו בלבד הזה, ביחד
תראה, השלג צנח, לבן במרפסת/ פעם בעשרים שנה יש כאן רגע של חסד/ זה לא נהיה פשוט יותר – אני ואתה/ צדקת כשאמרת: זה עניין של החלטה.
(פזמון)
ופתאום אני חושבת – יש לנו מזל/ תקרא לזה גורל, תקרא לזה אנחנו/ אהבה למרחקים ארוכים, זה לא קל/ זה לא קל, אבל, נראה לי שהצלחנו.
תראה, הפכנו דומים, מבלי להתכוון/ פעם עוד היית מצטט לי, מנגן/ היום כבר מספיקים לי הדברים הפשוטים/ היד שלך עליי, טיול עם הילדים.
תראה, למדנו עם הזמן, לדבר טיפה פחות/ החלפנו חלומות בשאיפות מפוכחות/ נשארו עוד שאלות שהשארנו בלי תשובה/ ועקרונות שקצת כופפנו, ככה זה באהבה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

7 תגובות

  1. האלבום אהבה למרחקים ארוכים – זה אהבה ממבט ראשון! גלי מבצעת שירים יפיפים עם לחנים ומוסיקה נהדרת. מומלץ מאד לחובבי מוסיקה ישראלית אותנטית.

  2. גלי עטרי- פס הקול של חיינו יודעת תמיד להפתיע לטובה ולבחור שיר שייצא בזמן הכי מתאים והכי בשל. אין מילים כמהמשהשיר מרגש. הטקסט מדוייק וצורב את הלב והלחן שובה לב. שיהיה המון בהצלחה.

  3. כל כך טוב לשמוע את גלי עטרי כל כך צלולה, חזקה, מיוחדת. השיר קצר מדי (לטעמי) אך יפה מאד.
    יופי.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות