געגוע אינסופי

עמיר בניון

מילים: רחל שפירא לחן: נורית הירש עיבוד והפקה מוסיקלית: נורית הירש
5/5

אל תפעילו שכל. תנו לרגש ללכת במקומכם. צליל אקורדיון ופסנתר מחזיר למחוזות ההם. היום יש מכנים אותם שירי "ארץ ישראל הישנה והטובה". בשירים היא קיימת. זכה וטהורה ויפה כמו תמיד. אינה מזדקנת. נורית הירש הלחינה מילים של רחל שפירא, שהם המנון נחמה לחיים (תרתי משמע) על רקע האובדן הנורא. הגעגוע האינסופי למי שאינם – הוא חלק מהדי.אן.איי המקומי, צרוב בתוכנו, הוא בן משפחה קרוב, חלק מעצמנו, ולכן איתו ממשיכים לחיות, פוקחים עין מחדש, גם אם מעין הדמעות לא יבש. מוצאים הדרך "להיות ראויים".
כשהמילים והלחן מושרים ע"י עמיר בניון, העצב מחלחל מתחת לעור, מסמר שער. עוצמתו חודרת, מפלחת הלב, מעציבה ומחזקת בעת ובעונה אחת.

** "געגוע אין סופי" הוא שיר שנכתב במיוחד עבור עמותת "אור למשפחות" והוקדש לה על ידי יוצריו. מדובר בעמותת מתנדבים ששמה לה למטרה לתמוך לחזק, לרומם להעצים משפחות שאבדו את היקר להם מכל למען מדינת ישראל ומקדשת את הרעיון “ודבקת בחיים”.

לִמְצוֹא אֶת הַדֶּרֶךְ/ לִהְיוֹת רְאוּיִים/ לִזְכּור וְלִשְׁמוֹר / וְלִדְבּוֹק בַּחַיִים/ יָמִים וְשָנִים / מַשְׁאִירִים סִימָנִים. / צְרוּבִים הַשֵּׁמוֹת / הַבָּעוֹת הַפָּנִים.
לִמְצוֹא אֶת הַדֶּרֶךְ/ לִהְיוֹת רְאוּיִים/ לִזְכּור וְלִשְׁמוֹר/ וְלִדְבּוֹק בַּחַיִים.
לִפְקוֹחַ עֵינָיִים / כָּל יוֹם מֵחָדָשׁ / גַּם אִם מַעְיָן / הַדְּמָעוֹת לֹא יָבַשׁ.
הַגַּעְגּוּעַ אֵינְסוֹפִי הוּא / וּלְעוֹלָם לֹא יַעֲזוֹב. / הֲרֵי הוּא חֵלֶק מֵעַצְמֵנוּ / בֵּן מִשְׁפָּחָה חָבֵר קָרוֹב.

צילומים:
אילן בשור (נורית הירש) מרגלית חרסונסקי (עמיר בניון)

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. הזמר הזה מעייף עם כל הסיפורים וחוברות הלימוד המלווים את השירים שלו. וגם המבקר הזה מעייף עם הסגידה לחבר שלו, שנשמע יותר דכאוני מאבי ביטר. יוסי אתה לא חייב לבקר כל חרטא מסולסלת שעמיר מוציא.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות