לאסוף ההופעה

יובל דיין

זאפה ת"א
3.5/5

היא שרה לקראת סיום "שאריות של החיים", קאבר לעידן רייכל, כדי להזכיר מנין היא באה. יובל דיין כבר נמצאת רחוק מ – The Voice, לא בזמן, אלא במהות. קאברים כבר לא הסיפור שלה. יש לה חומרים מקוריים טובים כדי לצאת לדרך.
אני אמתין להופעה הבאה של יובל דיין, רצוי אחרי האלבום השני. יש לי תחושה שהיא יודעת לבחור את החומרים שלה. באלבום השלישי תהיה כנראה כבר זמרת ליגת על, שתפתח קופות.
יובל דיין נועדה לרוץ למרחקים ארוכים. הופעת השקה, אחרי אלבום בכורה, יכולה לשמש אינדיקציה לבאות, היא בעיקר אפיזודה יחצנית, שהיא חלק בלתי נפרד מקידום קריירה, אבל היא מסמנת רק כיוון.
לדיין יש כמעט כל נתון להגיע למקומות האלו. היא זמרת נפלאה. אחת. יחידה. בהופעה הבאה שלה לא יעלו על הבמה האורחים המצוינים עידן חביב ("עד שתחזור") ושלומי שבת ("השבת כבר נכנסת"), המנטור שלה ב"דה וויס". המבחן האמיתי של יובל דיין יהיה בהמשך. בשלב זה – הבטחת גדולה. יש לה זהות קולית, קול נמוך שהיא יודעת לעשות בו שימוש, אנרגטיות מבוקרת, חן מיוחד על הבמה. חספוס קל, רכות מלנכולית.  אין דרמה. לא רצה לפני השירים. היא יודעת לאפק. הביצוע של "לאסוף", למשל,  הוא סוג של שלמות ביצועית. חלוקת אנרגיות מצוינת במונולוג. משדרת את כאב היחסים בטון של אמת, מטפסת בהדרגתיות יפה בסולם הרגש.
ב"אל תאמר" הגבירה קצב. שיר סיפור ההשלמה הכואבת עם מציאות של הכרה בכישלון האהבה, וכאן שומעים נגיעות ים תיכוניות יפות. יובל דיין מסלסלת את המר בלי שהוא יהפוך מלודרמה. 
כתבתי כבר בביקורות על האלבום "לאסוף": "יובל דיין עדיין אינה מטאור שיאיר את שמי המוסיקה המקומית, אבל היא בדרך לשם. משדרת צניעות יפה, עצב סולידי, יש לה טון מדוכדך מובנה וסגנון מוסיקלי ייחודי. אחת הזמרות-יוצרות המיוחדות והטובות שיצאו מדור תוכניות הריאליטי במוסיקה". המופע, עם כל המגבלות של ערב שנועד להשיק אלבום בכורה, חיזק את התחושה הזו.

שירים: ביחד, לאסוף, צבעים, אל תאמר, עד שתחזור עם עידן חביב, עכשיו או לעולם – עידן חביב, דגל אחר, פעם אחת, השבת כבר נכנסת עם שלומי שבת, ואני שר – שלומי שבת, שם, מה שאני צריכה, קין, שאריות של החיים.
נגנים: תופים: שי ברוך בס: אור אדרי, עוד, בזוקי, גיטרה אקוסטית: אביב בכר, גיטרות חשמליות: אדם בן אמיתי, קלידים: אלון רדאי
צילום: מרגלית חרסונסקי

     "עד שתחזור" עם עידן חביב, השבת כבר נכנסת" עם שלומי שבת, שאריות של החיים

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות