ההופעה

האבנים המתגלגלות, הרולינג סטונס

פארק הירקון ת"א
4.5/5

בואו נלך על קלישאה: תופעת טבע. לא ייאמן מה איש בן 72 עושה במהלך שעתיים של הופעה. מרגע שה –  Start Me Up התניע אותו יכולת להבין, שהאבן שנקראת מיק ג'אגר ממשיכה להתגלגל בגדול ולסחוב איתה את את כל ההרכב המיתולוגי והפקת הענק הזו, עם הה"גימה שלטר" ה"סימפטי פור דה דוויל", ה"בראון שוגר", "מידנייט רמבלר", ה"הונקי טונק וומן". אין כאן בלופ. זו אינה הולוגרמה. לא שדים שעולים מהאוב. זה הדבר האמיתי.
הופעה של שעתיים גועשות עם הרבה נשמה, גרוב, להיטים. תולדות הרוק בלייב. שעתיים של אגדה חיה, נושמת, בועטת. ואלה כבר אינן קלישאות.
הם ממשיכים להרגיש רוקנ'רול. נותנים בראש. לא ברור מה שומר את ג'אגר ככה. לא רק התנועה והכושר הגופני. גם המנעד הקולי הגבוה – ללא דופי, ובעיקר – מתודלק אוקטו גבוה, כל המניירות המוכרות, רגוע, שמח. אנרגתי, למד היטב את כללי הטקס מול הקהל, כולל אינספור משפטים בשפתנו.  
הרולינג סטונס אינם רק מיק ג'אגר. קית' ריצ'ארדס, רוני וווד צ'ארלי ווטס הם נגנים שלא זקוקים לעוד סופרלטיב. הבעיה היא שריצ'ארדס שר שני שירים, שקטעו את ההופעה. זו הייתה באמת בעיה.  .
אבל בסך הכל אחרי כל השנים האלו הם נשמעים עדיין The Rolling Stones באיכויות הגבוהות של ההרכב. שום דבר לא נמחק מהזיכרון הוא צרוב היטב. חלק מהשירים נמתחו והתארכו וכשהלהקה מאלתרת, ג'אגר אינו זז הצידה. הוא ממשיך לרוץ. בעוד ריצ'ארדס וווד נראו לעיתים משועשעים, ג'אגר נראה כאחוז דיבוק, שר חזק מאוד כפי שרוקנרול צריך להישמע. כשהלהקה מאלתרת ג'אגר אינו זז הצידה. הוא ממשיך לרוץ. בעוד ריצ'ארדס וווד נראו לעיתים משועשעים, ג'אגר נראה כאחוז דיבוק,שר חזק מאוד כפי שרוקנרול צריך להישמע. המופע הסתיים עם Satisfaction, אולי השיר הכי גדול בז'אנר הרוקנרול. יופי של שיר לסיום.
זה לא קאמבק. (קאמבק ממתי? הרי הלהקה הוקמה לפני 52 בלונדון) אין פה גם התרפקות האבנים ממשיכים להיות הרוק האותנטי המהפכני בחיבור בין מוסיקה שחורה ללבנה. לא רק שתוקפם לא פג, הם נשמעים, נכון ליוני 2014, להקת הרוק הגדולה ביותר. רעננים ורלונטיים. לא יודע כמה שנים האבנים ימשיכו להתגלגל. מה שבטוח שההופעה הזכירה שקיימת עדיין להקת הסופרטנק הזו של הרוקנרול שממשיכה לדהור בפול גז בעליה. וגם אחרי שתשבוק, הרולינג סטונס תישאר רלוונטית לנצח. למעשה, צעירה לנצח.
כבר אמרו הכל לפנינו. כל משפט ישמע משומש, כולל המשפטים המשומשים – כמו הקלישאה שהם מנגנים כמו רוקרים בני מחצית גילם. אחרי ההופעה בפארק יש תחושה, שאת את דינוזאורי הרוק האלה יהיה קשה להכחיד בקרוב, מה שמעמיד אתגר לאמרגן המקומי ללכת על הצגה שנייה. אני אמליץ בחום.

שירים: Start Me Up , You Got Me Rocking , It's Only Rock 'n' Roll , Tumbling Dice , Angie, Doom and Gloom , Get Off My Cloud, Paint it Black, Honky Tonk Woman, You Got The Silver (קית' ריצ'ארדס) Can't Be seen (קית' ריצ'ארדס) Midnight Rambler (עם מיק טיילור), Miss You, Gimme Shelter, Jumping Jack Flash, Brown Sugar הדרן: Can't Akways Get (עם מקהלה מקומית) Satisfaction

צילום: אורית פניני
צילומי אווירה: מרגלית חרסונסקי

   

The Rolling Stones – Live in Hayarkon Park Tel Aviv

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות