התגלגל בפארק

פורטיס

הופעת חימום ל"האבנים המתגלגלות"
4/5

פורטיס עלה לחמם לרולינג סטונס בסביבות שמונה בערב.מנקודת התצפית שלי – נראה קטנטן על רקע במת הענק והמסכים העצומים. פורטיס כל כך קטן? האמת: לא פשוט לחמם לענק שעונה לשם מיק ג'אגר. נכון שהוא בן 72 ופורטיס ילד מולו (60), אבל מבחינת האנרגיות וקצב הדופק, ג'אגר יכול לתת לפורטיס פור, ואני מוכן לקבל על זה תיקון. ואגב, לא גנב להם. הכל בסדר.
מי שחשב שבשביל רוק אתה צריך להיות צעיר, טעה כמובן. אין סתירה בין גיל לרוקריות. זה עניין מנטאלי בעיקר. הראש נותן פקודות ללב ולרגליים. אין קץ לילדות כשאתה חושב ומרגיש רוק. מצד שני: לא הכל בטוח, ומוטב שתצטייד בביטוח רפואי: בפורים 2013 ירד פורטיס באמצע ההופעה מבמת ה"בארבי", הובהל לבית חולים ועבר צנתור. שאול מזרחי, בעליו של המועדון, הודיע לקהל שפורטיס לא יוכל להמשיך.
מי שמיהר להספיד (בגילו הוא צריך לשמור ולהישמר) – טעה. לפי הופעת החימום בפארק – מצב הלב תקין. הוא (הלב) לא נכנע להתרגשות הגדולה. תודה, תודה שנתנו לי ההזדמנות. אמר להמונים. האמת – תודה לאמרגנו: כמה טוב לפורטיס, ששוקי וייס, מפיק האירוע הוא גם אמרגנו, אבל יד על הלב: הגיע לפורטיס לחמם את האבנים. אם יש רוקר שחושב ומרגיש "אבן מתגלגלת" – זה פורטיס. התזזית, רוח הפרצים, התחושה-חשיבה. פורטיס הוא הרוקר הישראלי הכי קרוב לג'אגר. מבחינתו, "האבנים המתגלגלות" הם התגלמות ז'אנר הרוק. אותנטיים מאז השישים ועד שנת 2014. הם הדיסטורשן הכי מדויק.
פורטיס לא לקח סיכון. הוא הפגיז להיטים: "אין קשר", "מסך הטלוויזיה", "חתול מפלצת", "שועל במנוסה", "על המשמרת", "תלוי על צלב", "נעליים", את "חלליות", "אמריקה", "אין קץ לילדות". ג'אגר ו"האבנים" שעלו אחריו. נדמה לי שצריך היה לתרגם להם:
בצהרי היום הכל צבוע אדום / ואין קץ לילדות שחלפה כך פתאום / בצהרי היום הכל חוזר כמו חלום / רגעים ושעות שקפאו במקום / בצהרי היום.
פורטיס ירשום את הרגעים האלה. רגעים ושעות שקפאו בפארק הירקון.
נ.ב שימו לב לתמונה למטה – שהוקרנה על המסכים הגדולים בהופעה של פורטיס. מה מזכיר לכם השפם?

צילום: מרגלית חרסונסקי

         

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות