מקלט

אליעד

מילים: רון נשר ואליעד נחום, לחן: אליעד נחום, עיבוד: נועם עקרבי
2.5/5

אילו הייתי מקבל טקסט כזה לבחינה, הייתי ממליץ לכותב לחפש פח לפני שהוא שופך את הלב על הדף. זה טקסט ברמה של מישהו שנדרש להצהיר "לא יודע לכתוב". השיר נכתב ע"י אליעד נחום ורון נשר, אבל מתברר שהשניים גרועים מהאחד. אם מילים אמורות להיות גבב סתמי של מילים מתיפייפות – זה השיר הזה. לא מלחמה, לא מקלט ולא פרפרים, לא אסיר נמלט ולא אזיקים ולא אגדה. קשקוש.
חבל כי אליעד נשמע מסלסל בעל נשמה,  אבל הקול  הזחוח וקלילות המנגינה בעיבוד לקצב דרבוקה אינם יכולים לשמש כסות לערימת המילים והמשפטים, שאינה מצליחה לייצר משהו אמין. אני שומע שאליעד זוכה ל"אלפי צפיות". אבל לפני מראה העיניים יש משמע אוזניים, והוא אינו מבשר על הולדת יוצר אותנטי, אלא על משרבט, שצריך לוותר על כתיבת טקסטים לפני שהוא ניגש למוסיקה.

רוצה לשפוך ת'לב שלי לתוך הדף/ תסתכלי עליי עשי שזה לא יכאב / מתי תצאי מהתמונה? אותו מבט קפוא מסתכל עליי / דמעה על הפנים שלה מתוך עיניי / מתי תצאי מהתמונה? רוצה אותה רוצה אותי / אני לא מבין מה קורה איתי / איך אני פתאום לא לבד? כי רק איתה זה אמיתי / כל דבר קטן מרגש אותי / חוץ ממנה אין עוד אחת שיודעת ש…
אני אוהב את מה שהיא עושה עם השיער / היא מתבוננת במבט עקום / היא לא יודעת שבלילה כשכולם הולכים לישון / אני רוצה שהיא תקום וגם אם מלחמה תבוא אהיה מקלט / גם אם נאמר הכל אני אהיה משפט / ואם היא החופש אז אני אסיר נמלט / אם יש מישהו בעולם שינסה לשים אותי באזיקים / זה לא יצליח לעצור אותי רוצה להתעורר וישן עדיין / רוצה להתעורר איתה/ ידעתי שאם אאמין בזה מספיק חזק / כל זה אמיתי באגדה שלי רוצה אותה רוצה אותי / אני לא מבין מה קורה איתי / איך אני פתאום לא לבד?/ אני אוהב את איך שהיא עושה לי פרפרים / והיא גורמת לי לעוף וגם אם מלחמה תבוא אהיה מקלט / ואם כבר נאמר הכל אני אהיה משפט / ואם היא החופש אז אני אסיר נמלט / אם יש מישהו בעולם שינסה לשים אותי באזיקים / זה לא יצליח לעצור אותי וגם אם מלחמה תבוא אהיה מקלט / ואם כבר נאמר הכל אני אהיה משפט / ואם היא החופש אז אני אסיר נמלט / אם יש מישהו בעולם שינסה לשים אותי באזיקים / זה לא יצליח לעצור אותי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

 1. וואו יקירי, מה זה נסחפת….
  לא נראה לי שהוא התיימר להיות ביאליק או בוב דילן,
  בסך הכל כותב מוסיקה קלה עם מילים קלות , ואין בזה שום דבר רע…

  אליעד עשה משהו שאף אחד בארץ לא עשה לפניו,
  הביא איתו סאונד נפלא ועדכני עם השפעות מחו"ל, קול נפלא וביצוע נהדר.
  בוא נאמר שאני מעדיפה את זה מאשר את דרך השלום..

 2. כשלוחצים פליי על פופ קליל לא אמורים למצוא קונספט אומנותי עמוק ,כמו בכל אמנות יש אמנות קלה ויש מתוחכמת ומעמיקה .
  אין רע בקלילות ויש לה מקום בעולם הזה , זה שאתה לוחץ פליי על מקלט ומנסה להשוות לפינק פלויד צריך לגרום לך לחשוב פעמיים מי אתה ולמה .
  אליעד עושה פופ ,עכשווי ,צעיר וקליל ,עטוף בהפקה עדכנית וצבע שחסר בנוף הישראלי .
  אין פה עוד אמנים שעושים מה שהוא עושה ברמה הזאת .

 3. ביקורת קשה מאוד.
  יש בה המון מן האמת, השיר, והקונספט של הזמר- הם פופ קליל, שלא אמור לגרום לך לחשוב הרבה.
  אין ספק שהטקסט מביש, אין ספק שבכלל כל הסגנון הזה כבר נשמע פעמים רבות לפני כן, ויישמע גם המון אחרי כן.

  מה ניתן לעשות יוסי? חבל שאנחנו לא יכולים לשנות… אבל תודה לך על הביקורות הנכונות שלך. ועל הטעם המשובח.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות