למה לא הסתובבו לו?

דה וויס ישראל 3

עם יערה אוליאן, יונתן תמם, יניב הורוויץ, אורטל אופק, תמר עמר
3.5/5

אילו אני הבחור בתמונה, הייתי מגיש בג"צ. הצחקתי אתכם? אומרים שבריאליטי מותר הכל? אז לא. יניב הורוויץ היה צריך להישאר בתוכנית. לא אני אמרתי את זה, אלא כל ארבעת השופטים, שלא הצליחו להבין למה הם לא הסתובבו. בשבילם זו עוד אפיזודה חולפת. בשבילו – חיים.
יניב הורוויץ שר I don't want to talk about you המוכר מרוד סטיוארט בגרסת פולק כזמר גדול. בואו נשמע מה אמרו השופטים.
שרית חדד: "זה היה ביצוע יפהפה. אני לא יודעת איך לא לחצנו. אני מצטערת שאני לא לחצתי".
מוש בן ארי: "הייתה שניה לפני לחיצה, כי זה ריגש אותי, ועכשיו, כשאני רואה שבאת עם הגיטרה שלך… אני לא מבין מה קרה"
אביב גפן: "אחלה ביצוע. אתה זמר איכותי. אני ממש אהבתי את הביצוע. אין בו הישראליות המצ'ואיסטית. אולי טעינו, אבל אני לא דואג לך" (לעתיד שלך – י.ח)
מר גפן – טעית בגדול יחד עם כל השופטים שלצדך . תפקידך לא לדאוג לעתידו של משתתף, אלא לבחון את יכולותיו. אתה צריך יותר לדאוג, מדוע כשופט בדה-וויס ישראל – אתה וחבריך מפשלים.
השופטים מחליפים מבטים ביניהם, כאילו מחפשים אישור זה אצל זה – האם להסתובב. מה עובר להם בראש? האם ההחלטה עצמאית, בלתי תלויה או מושפעת מהסביבה, מההנהלה? קחו את המקרה של יונתן תמם בן 18 מאשקלון. הוא שר ברגישות, ברגש ובסלסול מיוחד את "השיר שלנו" של אביב גפן. גפן עצמו אמר על הביצוע: "אינטליגנטי עם הרבה רגש". האם גפן הסתובב? – לא! כשתמם שאל אותו – "אז למה לא הסתובבת?" ענה גפן תשובה, שאם  לא הייתה מעציבה, הייתה משכיבה אותי מצחוק: "ראיתי ששרית הולכת ללחוץ והבנתי שאתה לא הולך הביתה". הבנתם את זה? אהב אבל לא הסתובב בתקווה ששופט אחר יסתובב. אבל בריאליטי כמו בריאליטי הכול, כנאמר – מותר. בחיים, במציאות – כרטיס אדום לשופט!
בעיה שאני חוזר אליה: איך להתייחס לביצוע מושלם, מהוקצע? פעם שנייה שזמרים מעולים מודחים, למרות שהם זמרי רוק מעולים. אחרי ההדחה של מישה קירקילן שביצע בתוכנית השנייה את Still Love You של הסקורפיונס, הגיע דרור לוקאץ' בן 47 לתוכנית לביצוע אנרגטי מדויק ומצוין של Whole Lotta Love של לד זפלין. הבנאדם נותן את כולו כזמר רוק ומקבל הערות לא לעניין מגפן כמו "אולד סקול", "מבושל מדי" Over Cooked. סליחה, כאן מאסטר-שף? נו באמת. לבנאדם יש קול Voice אדיר, והוא חוטף אותה ביומרה.
מוש בן ארי הציע ליערה שאוליאן בת 23, אחרי גרסה עדינה ומיוחדת של "בך לא נוגע", המוכר מיהודית רביץ להצטרף אליו כדי "לשכוח את כל מה שלמדת בבית ספר רימון". הרמתי גבה. האם זה מה שהוא הסיק מהביצוע היפה הזה, שהוא נגוע במה שהיא למדה ברימון? צהוב למוש.
צלש"ים: אורטל אופק, זמרת, שאפשר להגדירה "ותיקה" (היא שרה "מדברים בשקט" בפרויקט של עידן רייכל, עבדכם "גילה" אותה כבר ב-2007 בשיר "בשדות של המושב") העניקה ל"אי ירוק בים" המוכר מיעל לוי סלסול מאלף. גפן שאמר על הביצוע "מדי טוב" (זה רע?) לא הסתובב.
תמר עמר בת 16 ממושב יערה היא הזמרת של הערב הזה, אחרי גרסה בלעדית ל – Reckoning Song של אסף אבידן, שהזכירה לי את איימי וינהאוס. היא קורצה מחומרים של תגיע רחוק.

בתמונות: יערה שאוליאן, יונתן תמם, יניב הורוויץ, אורטל אופק, תמר עמר.

השתתפו: אבי גואטה (27) מבני עייש – "ילדונת", יערה שאוליאן (23) מתל-אביב – "בך לא נוגע", דרור לוקאץ' (47) מחולון – Whole Lotta Love, יונתן תמם (18) מאשקלון – "השיר שלנו", לירון אברג'ל (17.5) מאשקלון – "על כפיו יביא", יניב הורוויץ – I Don't Want To Talk About You, רומה עמר (18) מראש העין – "יצא לאור", אורטל אופק (32) מרמת השרון – "אי ירוק בים", תמר עמר (16) ממושב יערה – Reckoning Song.

וידיאו 1: תמר עמר – Reckoning Song

       יונתן תמם, יניב הורוויץ, אורטל אופק

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. בעולם אחר וביקום מקביל במדינה שבה תרבות הרוק עדיין לא פסה מהעולם
  ועדיין יודעים להעריך ביצוע טוב לשיר רוק קלאסי דרור לוקץ עם הביצוע שלו לשיר הקלאסי של לד זפלין היה זוכה שכל ארבעת המנטורים היו מסתובבים ורבים על מי יקח אותו לנבחרת שלו. אך זה היה קורה רק בעולם אחר וביקום אחר כי בישראל של שנת 2014 תרבות הרוק לא רק שלא פסה מהעולם
  היא מעולם לא הייתה קיימת, ולפיכך נגזר היה על דורור לוקץ הזמר המופלא לא להכלל באחת הנבחרות. האירוניה שבדבר היא שכל המנטורים ( עלק מנטורים ) רק ידעו לעשות איר גיטאר לתופף באויר ולעשות פרצופים של וואללה מה הדבר הזה שאנו שומעים כאן ? אך בפועל לא לעשו עם זה כלום ומלבד משפטים חסרי כל טעם והיגיון כמו המשפט של אביב גפן " יש לך גוון אחד בלבד בקול " אז אני שואל את אביב גפן כמה גוונים יש לך בקול הצפרדע שלך?? 20 שנה אתה שר שירים עם קול המסור החלוד שלך אז מי אתה שתבוא ותשפוט אדם שגוון הקול שלו מזכיר את אחד הזמרים הגדולים של עולם הרוק.
  או שלומי שבת " אין לי לאן לקחת אותך וללמד אותך" מר שלומי שבת הנכבד אתה בעצמך מודה שלא הצלחת לשיר שיר של זפלין. ובא אדם עם יכולות ווקליות טובים יותר משלך רק שהוא לא שר את הסילסולים המזרחיים שאתה מפיק מגרונך אלא מבצע בצורה מושלמת שיר שנבחר כאחד מ 20 השירים הגדולים של המאה. ולכן אין לו מקום בתוכנית?
  מה אגיד לכם מנטורים דפוקים באמת מגיע לכם שגילי ארגוב יהיה בנבחרת שלכם מנטורים אתם בטח שלא. מה שכן אתם חתיכת אנשים מסואבים
  שלא יודעים להעריך ביצוע טוב , ואם זה היה רק המקרה של לוקץ הייתי אומר אולי הייתה כאן תקלה קטנה. אך עשר דקות לאחר מכן עלה זמר ששר עוד קלסיקה והפעם של רוד סטיוארט וגם אז לא הסתובבתם. אחר כך עוד עשית

 2. כתבת בצורה מעולה ,ולחלוטין התוכנית שמתיימרת להציג ולהביא קולות נדירים מיוחדים ויוצאי דופן ,נימצאת לרוב במצב הפוך ,ואין שום קשר בין מה שנשאר ונימצא בתוכנית ולשם התוכנית the voice ואם בכלל היה קצת קשר בעבר שגם אז זה היה על קרעי תרנגולת ,זה מזמן נעלם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות