הגילוי הלא הנאות של אביב גפן

דה וויס ישראל

עם נוי אייזן, יהל יצחק, מולי אלון, אוהד ריין
3.5/5

שיא מהירות בהסתובבות כיסא! אביב גפן השתולל מרוב התלהבות ולחץ אחרי שלוש שניות בלבד כדי "לגלות" את חברו הטוב, אוהד ריין, על הבמה. חשדתי מיד שמשהו כאן לא טהור, ואז בא גפן בעצמו והודה: "אני מכיר אותו. הוא הופיע איתי הרבה. אני יושב לו כבר שנה על הראש, שיבוא לדה-וויס". בהמשך גפן כמעט כפה עליו להיות המנטור שלו. 
אתם מבינים מה הולך פה? מנטור מזמין משתתף להגיע לדה-וויס ולוחץ עוד לפני ששמע ארבעה צלילים? שנפנה למפלג ההונאה במשטרת ישראל? עזבו את הנהלת הערוץ. הם לגמרי בריאליטי. הם שותפים לדבר העבירה. כאן יש שת"פ מוחלט. גפן עושה מה בראש. אין חוקים, אין דין ואין דיין, שופט הישר בעיניו יעשה. חוקים – המלצההאם הנחת העבודה, שהצופה כל-כך מטומטם? אביב גפן ה"נוקשה", מזמין חבר, ומסתובב בשניות, בעוד אחרים ימתינו ויספגו הערות הכי עוקצניות-משפילות או משפטי יציאת חובה מהסוג של "חשבתי שאסתובב, אבל לא הסתובבתי".
לעוד שיא הגיע השופט גפן כשלחץ על כפתור למרות שלא אהב: לני גומל בת 26 מראשל"צ שרה גרוע "השמיים הכחולים" של אסף אמדורסקי, ושמעה את גפן אומר: "אני אהבתי שלא אהבתי" (???) ואני חושב שאני יכול להוריד את כל המניירות המעצבנות שלך. האודישן בעיני לא היה טוב, מלא מניירות. בעיני את כלואה, נורא משעממת. את שרה כמו זמרת ליווי, ואת יכולה להיות סוליסטית מדהימה". אבל מה: בחר בה! למה? דה-וויס היא בית ספר לזמרים גרועים?
לימור בלס 32, מוסיקאית, לפני אלבום ראשון, שרה ברגישות גרסה ל – Papa Don't Preach של מדונה. אף שופט לא הסתובב. ניסיתי להבין. מוש: "איזה כיף לשמוע, אבל היה רגע שאיבדתי. זה לא גדל ביחד עם כל הסיפור". מוש, על איזה סיפור אתה מדבר. כשופט אתה חייב ללמוד להתנסח, כי המתמודדת רוצה להבין איפה היא נפלה. מהניסוח הזה היא מבינה שאתה לא מבין מה אתה רוצה מעצמך. לשלומי שבת הייתה הרגשה, שהיא צריכה לשיר בעברית. שפה היא קריטריון לאיכות? חוזרים לרני רהב? ואגב, גם שבת חטא בהסתובבות מהירה מדי לעמרי פילס ששר "כאב של לוחמים" של עידן עמדי. תקשיב 20 שניות. איך אפשר להסתובב אחרי 4 שניות? את יהל יצחקי מראש העין הוא חקר מאיזו עדה היא, יען כי לא לגמרי ברור, שבחורה ממוצא תימני יכולה לשיר Mr Tambourine Man של בוב דילן בליווי גיטרה אקוסטית ומפוחית.
המבטים שהשופטים מחליפים מביכים, כאילו הם צריכים לקבל אישור זה מזה אם להסתובב. גפן ומוש מתכתבים ביניהם כדי ללחוץ יחד. שרית חדד נשארת תקועה ונאבקת בעצמה, כאילו אומרת: למה זה מגיע לי. למתמודד מולי אלון ששר "הזאב והאיילה" של אביתר בנאי, היא אמרה: "אם הייתי שומעת אותך ברדיו, הייתי נהנית, אבל זה לא הספיק לי כדי ללחוץ". הבנתם? אני לא. צהוב לשרית.

הבחירה שלי: נוי אייזן 21 מקרית ים – Just Give Me A Reason

השתתפו: עמרם אלרם 35 ת"א – Patience, נוי אייזן, 21 קרית ים – Just Give Me A Reason, מתן סיאני , 24 ראש העין – "רעיה", יהל יצחק, 24, ראש העין – Mr Tambourine Man, לימור בלס, 32תל אביב – Papa Don't Preach, לני גומל, 6.5 ראשל"צ – "השמיים הכחולים", עמרי פילס – "כאב של לוחמים", אוריאל דוד 22 תל-אביב – "ממעמקים", מולי אלון, 27 תל-אביב – "הזאב והאיילה", אוהד ריין 35 – You On My Mind.

תמונות: אביב גפן, נוי אייזן, לימור בלס, יהל יצחק, מולי אלון, אוהד ריין

וידיאו 1: נוי אייזן – Just Give Me A Reason

   

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות