הקהל והביקורת מחבקים

קייט בוש

חוזרת להופעות אחרי 35 שנה
4.5/5

המעריצים שהמתינו לה – קיבלו את ההצגה. קייט בוש חזרה לבמה אחרי 35 שנה. השאגות של הקהל קיבלו אישה בת 56 לבושה בשחור ב – Apollo בלונדון. אחרי ארבעה שירים היא אמרה: "זו הייתה הרפתקה אמיתית עד כאן". היא פתחה בשיר Lily מתוך האלבום Hounds of Love. התרגשות מופלאה הייתה באוויר.
יותר מ-80 אלף כרטיסים נחטפו להופעותיה ב – Hammersmith Apollo, האולם בו הופיעה לראשונה ב-1979. הדרישה האמירה את מחירי הכרטיסים עד ל – 1,650 ליש"ט לכרטיס בודד. בוש הקרינה במהלך השירים England My Lionheart ו – Babooshka וידיאו בו נראה הליקופטר מציל אנשים בלב ים. היא סיימה את מופע של שלוש שעות ב – Cloudbusting, הסינגל השני מתוך Hounds of Love. היא הודתה לקהל ב –"תודה רבה על קבלת הפנים החיובית והחמה".
ההופעה זכתה לעמודים ראשונים בעיתונות הבריטית. ה"דיילי מייל" תיאר אותה כ"חזרה לבמה מנצחת" . ה"גארדיאן" סיכם את ההופעה במילה – "לא יאומן".
8 אלבומים של קייט בוש חזרו למצעדי המכירות במקביל לתחילת הופעותיה, כולל אלבום הלהיטים הגדולים The Whole Story,ששחזר אל עשרת הראשונים במצעד המכירות הבריטי. גם אלבומה האחרון  Fifty Words For Snow נמכר השבוע בעשרות אלפי עותקים. הזמרת ביקשה מהקהל לא לעשות שימוש בטלפונים ובמצלמות במהלך ההופעה. מפיקי ההופעה ניסו לאכוף את בקשתה בקפדנות.
העדות הראשונה לכישרון  נרשמה ב-1978, כשבוש הייתה בת 19 עם הסינגל Wuthering Heights, ארבעה שבועות בראש המצעד הבריטי. קול סופרן מיוחד, וידיאו קליפ מסעיר. בוש הטביעה חותמה כאחת מהזמרות-יוצרות המקוריות בפופ הבריטי גם בשיר כמו Running Up That Hill. בשנת 2011 יצא אלבומה העשירי  Fifty Words For Snow . סיבוב ההופעות האחרון שלה נערך כאמור לפני 35 שנה, בחודשים אפריל ומאי 1979. אלה היו הופעות תיאטרליות ראוותנית בלתי נשכחות שכללו 17 מערכות לבוש שונות ושפע פעלולים.
מדוע לא הופיעה לאורך השנים? על כך חלוקות הדעות – חוסר ביטחון בימתי, פחד טיסות. בוש עצמה אמרה בראיון לבי.בי.סי ב-2011 כי מדובר בבעיה של לחץ אישי אשר גרם לה לוותר על הופעות. היא הזכירה את בנה ברטי, ששר וכיכב בהופעה, כמי שהעניק לה ביטחון לשוב לבמה.
"זו עדיין ההופעה השאפתנית והקול המיוחד, למעשה הופעת הפופ התיאטרלית הטובה ביותר שנראתה על במה בריטית. הציפייה הארוכה לקייט בוש השתלמה", כתב ה"אינדיפנדנט"

וידיאו: Wutheribg Heights בהופעה של 1979 ב"אפולו"

    

Kate Bush Returns to the Stage

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות