כיצד זה בא לבד

דויד ברוזה

מילים: מאיר אריאל לחן: דויד ברוזה הפקה מוסיקלית: יונתן לוי
4.5/5

חוכמת חיים נוסח מאיר אריאל: אתה רוצה לעשות דאווין על מישהי. שחק אותה cool. אל תתאמץ. תעשה כאילו אתה בכלל לא שם. ואז זה יקרה: היא תגיח כאילו מעצמה עולה – "כנערה מרחצה לילית/ במים רדומים/ לפי דפיקות הלב שלך".
הטרובדור דויד ברוזה חוזר למאיר אריאל חמש עשרה שנה אחרי מותו. שר את קריצת העין הערמומית של אריאל בטון מבוקר-מאופק. זה Folk כמו שאני אוהב. הלחן הפשוט, העיבוד האקוסטי פונקציונאלי. ברוזה מוריד הילוך, מתיישר נפלא על מסלולו של אריאל. זורם עם התובנה בלי דרמות, בלי להיות אובר-רומנטיקן. התזמור במעבר נשמע כמו פסקול של נינו רוטה מסרט של פליני. השיר ספוג באווירת דמדומים יפה. געגועים יפים למאיר אריאל, שיש בהם משב חדש, מרענן.

אל תתאמץ כל-כך, בחור/ אל תשתדל נורא/ אפילו אל תרצה כל-כך/ כאילו באין ברירה.
עשה את עצמך נרדם/ שחק אותה לא שם/ כאילו שאתה בכלל לא פה/ גם אם אתה לא שם
אל תתערב כמעט – עמוד כמו מהצד/ עמוד בשקט ותראה – כיצד זה בא לבד.
ואז תראה אותה עולה/ מתוך הדמדומים/ כנערה מרחצה לילית/ במים רדומים
לפי דפיקות הלב שלך/ לקצב הנשימה/ כאילו מעצמה עולה/ עולה כל פעימה
אל תעשה תנועה קלה/ קלה שבקלות/ שלא תימוג לך חיש-קל/ יפה שבכלות.

**** ברוזה: "15 שנים מאז הלך, וכל הזמן הזה לא הצלחתי להלחין שיר חדש שלו עד שזה פתאום קרה. דווקא בתוך התוהו ובהו של השבועות האחרונים , ישבתי בלילה דביק ולחוץ , מזיע מהחום וחצי מחכה לאזעקה שתפריע לי ברצף המחשבות בזמן שאני קורא שירים לא ידועים של מאיר ומקווה שאצליח להשלים שיר חדש לכבוד המופע השנתי וה-15 שמתקרב ובא. וזה קרה. פתאום הכל הסתדר. המלל קיבל ניגון, ומצאתי את עצמי משתחרר ומתמסר לטקסט, כאילו מאיר הופיע אצלי פתאום, כל כך מוכר לי ומרגיש כאילו חודש הקשר."

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות