שירי תמימות Songs of Innocence

U2

2014
4.5/5

הורדתם בחינם? – שווה! אם יש להקה שממשיכה להמציא עצמה מחדש ולהישאר אמינה – זוהי U2."שירי תמימות" החדש שומר על סטנדרטים של אלבומי מופת כמו The Joshua Tree משנת 1987, Achtung! Baby משנת 1991. די לשמוע את הטון של בונו, כדי להבין שהמוסיקה מגיעה מעצמותיו. המנגינות והעיבודים – מוסיקה שיש בה גם התמימות של ההתחלה, גם הבגרות המאוחרת של היוצרים האיריים. 11 שירים שמכילים את מיטב גווני הלהקה, פוסט פאנק רוק ועד דאנס ואלקטרוניקה תעשייתית
"את ואני – רוקנ'רול", זועק בונו בשיר Volcano, מסמן התפרצות געשית. מרגישים את זה בגרון שלו, בנגינת הבס, בצלילי הגיטרה הישנה של האדג'. U2 ממשיכה להיות גחלים רוחשות, שלפתע גורמים לפרץ געש רוקנרולי.
Songs of Innocence ע"ש שירים של המשורר ויליאם בלייק (1757-1827), מחבר "שיר התמימות" , על תקופת התגליות בחיי אדם – הילדות.  בונו (שירה), האדג' (גיטרה), אדם קלייטון (בס), לארי מולן (תופים) חוזרים לתקופת הילדות שהובילה אותם לבגרות וללהקה בדבלין. שיר כמו Cedarwood Road מתייחס לרחוב בו בונו גר. הוא נזכר בפחדים, בזעם שהובילו אותו אל המוסיקה I'm still standing on that street/Still need an enemy". שיר רוק נטען בעוצמות דרמטיות ע"י חבריו.
Every Breaking Wave – אחרי כל גל נשבר יגיע גל נשבר נוסף, שר בונו. שיר אווירה נוגה בתזמור הרמוני כובש. שיר על מסע חיים כמסע הפלגה שבו "אנחנו חסרי ישע מול הגאות"  והנה: בלדה נוגעת-מגעת מרגשת: Song For Someone – שיר אהבת אמת. בונו שר ברגש גואה.
Raised By Wolves בקצב מטרונומי, מייצר דרמה אווירת סרט מתח. הוא מתייחס ללילה אחד שותת דם שבו התפוצצו מכוניות תופת בדבלין.
Face down on broken street/ There’s a man in the corner in a pool of misery/ I’m in a white van as a red sea covers the ground/ Metal crash I can’t tell what it is/ But I take a look and now I’m sorry I did./ 5:30 on a Friday night 33 good people cut down/ I don’t believe anymore/ I don’t believe anymore.
ב – Iris Hold Me Close בונו שר לאימו, שמתה כשהוא היה בן 14. שיר אווירה שנפתח בצליל שמימי. טון כמה ומתגעגע, צליל בס שמוביל את הדרמה האישית הסוערת:
You took me by the hand/ I thought that I was leading you/ But it was you made me your man.
בשיר הפתיחה The Miracle of Joey Ramone, מתייחס בונו להשפעות על הלהקה בימים ההם בדבלין. אלה היו צליל הפאנק של "הרמונס" וסולנה ג'ואי ראמון שהגיעו מניו יורק. ההומאג' הזה מגיע בשיר רוק קצבי סוחף. בונו שר על נס.
I woke up at the moment when the miracle occurred/ Heard a song that made some sense out of the world/ Everything I ever lost now has been returned/ The most beautiful sound I ever heard
U2 אף מצדיעה ללהקת "ביץ' בויז" בשיר California There Is No End To Love בפתיחת השיר בהרמוניות המוכרות של הלהקה הזו. שיר על בגרות טראומטית ועל המוסיקה שהגיעה כחבל הצלה.
ב"שירים של תמימות", U2 מספרים כמעט ישירות את סיפוריהם האישיים בעוצמות המבטאות הקשר החזק עם עברם. המוסיקה מעידה על המשכיות, על יצירתיות גבוהה, על השראה מחודשת.


The Miracle of Joey Ramone
Every Breaking Wave
California There Is No End To Love
Song For Someone
‘Iris (Hold Me Close)
Volcano
Raised By Wolves
Cedarwood Road
Sleep Like A Baby Tonight
This Is Where You Can Reach Me Now
The Troubles

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות