מופע ההוקרה לאריק איינשטיין

זו אותה האהבה

פארק הירקון
4/5

בדבר אחד יש להודות: זו לא הייתה חלטורה של מצעד זמרים ביום העצמאות, שעלו לשיר את שיריו של אריק איינשטיין. האהבה לאריק תורגמה למופע בידור טוב, שלוש שעות למן "הקפה הטורקי" שהוגש על הפתיחה טעים מאוד ע"י "מוניקה סקס". ועד ל"אני ואתה" כהדרן עם הקליפ של אריק על מסך וכל האמנים על הבמה.
לא היה כאן הימור. אם נצרף את כל ארבעים השירים – זה נשמע מצעד הקליטים והמוכרים ביותר, מנווט למיינסטרים, שנועד קודם כל לעשות גוד טיים לקהל. לא היה כמעט רגע דל: נפרגן לוידיאו ארט המשועשע הצבעוני, לשילוב של יוני רכטר, קורין אלאל ויהודית רביץ עם הקליפ של "עטור מצחך", שהחזיר לביצוע המקורי, את סולואי הגיטרות החשמליות של מיטב הגיטריסטים, את התאורה האולטימטיבית, את העיבוד היפהפה לקרולינה של "עוד ניפגש", את מחרוזת שירי הילדים היפה. ממש אין תלונות: מופע מהוקצע ומושקע ממדרגה ראשונה. וואליו פור מאני לכל רוכש כרטיס.
השאלה היא האם מופע בידור להמונים מהסוג הזה הוא הקונספט הנכון לערב, שנועד לזכור את אריק כשנה אחרי מותו? האם באנו רק לחגוג? כשריטה עלתה לשיר את "מה איתי" עם מוש בן ארי ואת "בגללך" – התחושה הייתה שהיא כמו מנותקת מעומק הצער על האובדן. ריטה הפעילה באופן מוגזם את כל המניירות שלה. היא באה לחגוג את השאו שלה, ולי זה ממש הפריע.
אני חיפשתי רגעים של הוקרה אותנטית לאריק. כאלה מצאתי פחות בערב בפארק. אפשר לציין את יוני רכטר ב"שיר אהבה סטנדרטי", "עוף גוזל" עם מיקי גבריאלוב, "שביר" בביצוע אברהם טל, "יש בי אהבה" עם ארקדי דוכין, "מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר" – שלום חנוך, "צער לי" עם יוני רכטר ויהודית רביץ, ברי סחרוף ב"יושב על הגדר", שלומי שבת בביצוע נוגע ללב של "הכניסיני תחת כנפך", נינט בקול נפלא ובאיפוק מעודן – "אמא אדמה", אבל את הצער האמיתי על לכתו של אריק חשתי לקראת סיום כשמוני מושונוב וגיא בוקאטי שרו "היה היה". כאן כבר שמעת געגוע של ממש – גם בפריטה קורעת הלב של בוקאטי על החשמלית. התמצית האמיתית של המחווה והגעגוע, אותה האהבה לאריק שחיפשנו בערב הזה.

שירים: מוניקה סקס – קפה טורקי, מאור כהן – בדרך לגימנסיה, דוד טסה – אני אוהב לישון, דויד דאור – סוס עץ, קרולינה – עוד ניפגש, דני רובס – יכול להיות שזה נגמר , גרייניק-אלתרמן – מחרוזת שירי ילדים (מה עושות האיילות, שבת בבוקר, אדון שוקו, גברת עם סלים) קובי אפללו – זו אותה האהבה, יוני רכטר – שיר אהבה סטנדרטי, יוני רכטר ויהודית רבץ – צער לך, יהודית רביץ, יוני רכטר, קורין אלאל – דואט עם הקליפ של עטור מצחך, שלומי זבת – הכניסיני תחת כנפך, מיכה שיטרית – סע לאט, ברי סחרוף – היא תבוא, יצחק קלפטר – יושב על הגדר (ברי סחרוף – גיטרה, ארקדי דוכין – בס), אברהם טל – שביר, משינה – קח לך אישה, מחרוזת בובה של לילה עם "מה קשור" ואלי יצפאן, דני סנדרסון היה לנו טוב, נהיה לנו רע, נינט – אמא אדמה, שלום חנוך – מה אתה עושה כשאתה קם בבוקר, שלום חנוך – אמא שלי, שלום חנוך ודפנה ארמוני אבשלום, שם טוב לוי עם קובי אפללו, קורין אלאל ודני רובס – שיר אחרי המלחמה, מוני מושונוב וגיא בוקאטי – היה היה, כל האמנים – אני ואתה – דואט עם הקליפ.

ניהול מוסיקלי: גיא מזיג. מפיק אומנותיקובי בן עטר. 
צילום:
מרגלית חרסונסקי
מדברים על אריק איינשטיין

  

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

  1. ביקורת מדוייקת. היה מופע מהנה ביותר.
    היתה תחושת גאווה שיש לנו כאלה יוצרים מוכשרים, והקהל, הקהל היה פשוט נהדר, ארץ ישראלי נהדר.

  2. לא היה מזיק בעיניי להכניס שיר מהתקופה האחרונה של אריק איינשטיין.. אלו שירים יפים :").. רוב הביצועים היו טובים ובמיוחד את אלו שהזכרת היו הכי יפים 🙂

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות