שירי אהבה פסטיבל המוסיקה ראשון לציון

נורית גלרון

היכל התרבות ראשון לציון
4/5

פסטיבל המוסיקה ראשון לציון הבטיח "מופע חדש" של נורית גלרון תחת הכותרת "שירי אהבה". וגם אורחים חבל"ז: קרן פלס, שלמה גרוניך ומתי כספי.
לגבי "מופע חדש". פרט לשני שירים חדשים – התמהיל המוכר. לא השקת אלבום, לא איזשהו אירוע קונספטואלי שיש לכתוב עליו הביתה. נורית גלרון הישנה והטובה? על כך אני מוכן לחתום. לנתח שוב מה עושה את גלרון למה שהיא? נסתפק בכך, שה"ישנה" אינה הופכת מיושנת. מתחדשת? על פי שני השירים החדשים עדיין קשה לקבוע. לפי התגובה של הקהל, "כמו שמבקשים", השיר החדש שהלחין ארקדי דוכין, עבר את מבחן הקהל בהצלחה. הוא ישתלב ברפרטואר הנצח שלה.
מופע המוקדש רק ל"שירי אהבה"?  "אתה פה חסר לי" ו"נגיעה רכה אחת" הם חלק מהתמהיל המוכר, שהוא ניסיון ללכת על איזון בין השירים הפחות מוכרים ללהיטים הגדולים. לאו-דווקא ערב המוקדש כולו לשירי אהבה. גם נורית גלרון יודעת שקונים כרטיסים להופעה שלה בשביל שירים כמו "אני אשתגע", ועמית הראל המנהל המוסיקלי, דאג שהשיר הזה ימשיך לשגע את הקהל. כנ"ל שירים כמו "אתה פה חסר לי", "המיסטיקנים הסינים", "זה הגשם" –  שבלעדיהם  גלרון לא תרשה לעצמה לעלות לבמה.
אחרי כל השנים שאני שומע נורית גלרון – אני ממשיך ללכת שבי אחריה בשירים כמו  "למדני את השיר הפשוט". "אתה הולך לישון מוקדם". זוהי נורית גלרון של אמנות שירה אישית מזוקקת, שירים שיוצרים התחושה שהיא מעורבת ביצירת השיר.
אורחים: לא קרן פלס, לא מתי כספי ואפילו לא וירטואוז פסנתר כמו שלמה גרוניך תרמו ערך מוסף משמעותי לערב, בטח לא הפכו אותו למה שנקרא "הפקת מקור" ייחודית לפסטיבל. כדאי לציין את העיבוד ל"אישה באבטיח" בדואט עם גרוניך המוכר מחוה אלברשטיין. פרט לכך, האירוח היה במסגרת הפרגונים ההדדיים הצפויים, שמסייעים בעיקר לקידום מכירות כולל סולואים של גרוניך ("הזמן עובר") ושל כספי ("ילדותי השנייה") ואטרקציה בסיום – "סימפטיה" בגרסת טובים הארבעה מן האחת, שיר שחוק שממשיך להרים מופע, בטח בקומבינציה הזו.
מוסיקה: עמית הראל רתם את הריתם סקשן בצורה אפקטיבית לטובת נורית ושיריה,כולל סולואי חשמלית יפים של אדם בן אמיתי.
שורה תחתונה
: לא מופע חדש, אבל בינינו, אצל נורית גלרון לא ממש מחפשים "מופע חדש". הישן תמיד ינצח. לא?

שירים: אתה הרי יודע, תפקיד ראשי, אתה הולך לישון מוקדם, זה הגשם, כמו שמבקשים, גאון, ילדות נשכחת – עם קרן פלס, אתה פה חסר לי – עם קרן פלס, המיסטיקנים הסינים, ספינותיה, בחורף הבא, נגיעה אחת רכה, אשה באסטיח – עם שלמה גרוניך, הזמו עובר – שלמה גרוניך, ווקאליזה בך, הלילות הקסומים, אתה משתחרר, למדני את השיר הפשוט, ילדותי השנייה –מתי כספי, כמעט טוב – עם מתי כספי, משהו בלבבה, אני אשתגע, סוס מעץ, סימפטיה – עם מתי כספי, קרן פלס ושלמה גרוניך, זקוקים לחסד.

ניהול אומנותי ועיבודים: עמית הראל.

צילום: מרגלית חרסונסקי.

וידיאו 1: "סימפטיה". גלרון מארחת את שלמה גרוניך, קרן פלס, מתי כספי.

    "למדני את השיר הפשוט", "אתה הולך לישון מוקדם", "זה הגשם"
"ילדות נשכחת", "אתה פה חסר לי" , "אני אשתגע"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות