ילדה קטנה

גלי עטרי

מילים ולחן: כפיר אפשטיין עיבוד: יפתח שחף הפקה מוסיקלית: עמוס בן דוד
3.5/5

מישהו רוצה גלי עטרי אחרת? מישהו רוצה גלי עטרי מחדשת? מיוחדת יותר, מעניינת יותר? גם מבחינת ה"ילדה הקטנה" שבתוכה – הזמן עצר מלכת. היא תמיד הייתה קצת אחרת, בטון בהגשה, בעידון, והיא רוצה לשמור על זה. גם מי שעמלים עבורה -מכותב השיר (כפיר אפשטיין) המעבד (יפתח שחף) והמפיק המוסיקלי (עמוס בן דוד) – איתה במאבקה הצודק. למה שתשתנה עכשיו? גלי רוצה לשמור את כל מה שהיא – כולל הילדה הקטנה שבתוכה.
להיט גדול? לא בטוח. אבל עטרי מן הסתם כבר אינה מחפשת להיות זמרת השנה בגלגל"צ, מעדיפה לשמור על סולידיות, סולם אוקטבות יציב ללא עליות ומורדות, מיד-טמפו עם מעטה מלנכולי נעים הליכות. מעבר מלודי יפה, קצב שטוען במתח דק. הצליל האקוסטי היפה של הגיטרה. קווי המתאר שלה, והיא לא תיתן לאף אחד לקחת אותה מעצמה, שיגידו מה שאומרים.

ילדה קטנה/ את בתוכי/ הזמן עצר מלכת/ שנים חולפות/ אבל אצלי/ עדיין את צוחקת
לא משנה לי/ ולא אכפת לי מה אומרים/ יש בי משהו/ קצת שונה מאחרים/ והלילה אני לא אתן לאף אחד/ לקחת לי אותי
ילדה קטנה/ תקשיבי לי/ אל תתכסי בעצב/ כי יום אחד/ כשתטיילי את תפגשי בילד
לא משנה לי/ ולא אכפת לי מה אומרים/ יש בי משהו/ קצת שונה מאחרים / והלילה אני לא אתן לאף אחד/ לקחת לי, אותי
ילדה קטנה/ אחת בלי גיל/ הכל נראה אחרת/ איך בחיים כולם עוזבים/ אך את תמיד נשארת

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שיר נעים, מופק ומעובד היטב. גלי עטרי אינה יומרנית ויודעת את מקומה בעולם. היא אשה חכמה וזמרת מיומנת שיודעת להשתמש בקולה הבוגר בתבונה. לחן נחמד וסימפטי. הבעיה היא, כמו ברוב שירי הדור הזה, בטקסט.
    יותר מידי טקסטים נשמעים כמו דיבור יומיומי ויסר בהם איזה תיחכום אומנותי, משהו שהוא מעבר לקלישאיות, כמו "את תמיד נשארת". אמנם כאן הכוונה ל"נשארת" אחר מה"נשארת" המזרחי המאוס, אבל כותב מחוכם היה מבין שהמילה הזאת שחוקה כל כך והיה מכוון מעט גבוה יותר. סך הכל – נשמע כמו להיט סתיו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות