מניפולציית הבידור

הכוכב הבא

עם זואי טבק, יקיר חן, גראונד הייטס, גל חייק
3/5

אטדגי העניש באדום את זמרת "גראונד היייטס" על סירובה להיפרד מההרכב שלה, ולהמשיך סולו בתחרות. האופציה הזו לא הגיעה ממנו, אלא ממוקיאטדגי החליט באקט עצבני לסלק אותה ("את מסרבת? – אז אדום!") ואילו מוקי דווקא נתן כחול על האומץ שלה, ההתעקשות וגילוי הנאמנות להרכב. אטדגי יצא צדקן קטן, סוג של רס"ר משמעת, מול הכחולים של שלושת השופטים האחרים, שידעו להאריך את התעוזה של הזמרת, חווה, שמה.
אני עוסק בשופטים, כי הם הכוכבים של הריאליטי מוסיקה. המתמודדים הם כלי משחק בידי ההפקה. לעיתים קוריוזים לגיוון. הזמרים המבוגרים (פרידג'ה, לוגסי) מקבלים אוטומטית אדם ומחאות מתחסדות על האומץ, כאשר ברור שהסינון הראשוני היה אמור להשאירם בחוץ. זה כמובן, חלק ממניפולציית הבידור, סוג של ניצול קשישותם כדי לצחוק עליהם.
כמעט בכל שיר – הרמת המסך תלויה בשופטים. אין שום בקרה על הצבעת הקהל. הכל מתמקד בשולחן שלהם. לעיתים התחושה היא שהם נועדו לגנוב ההצגה, לשרת את אל הרייטינג לפי הוראות. פוצחים-מתמרחים בשירת סולו, רוקדים, פולטים שטויות בלי הפסקה.
זו הסיבה, שלעיתים מתבלט השופט החושב, הענייני, שיודע גם לנמק, לרדת לרזולוציות מקצועיות. רחמים אלאל ששר "שלכת" של עמיר בניון בגרסת רוק, חטף מיד שלושה אדומים. רק מוקי לחץ כחול. הוא זיהה משהו שאחרים לא זיהו – את השחקן שבו. חשב מחוץ לקופסא. על עומר יהב, ששר "הכל עובר" של עידן רייכל, הצהירה קרן פלס: "אתה בחור מקסים ונראה לי שאתה מבין מה זו אמנות, אתה 'שייך', ולכן אני נותנת כחול".מה עם התייחסות לביצוע? "מבין אמנות"? מי צריך את הבבל"ט הזה? ומה יוצא מההצהרה הסתמית של אטדגי – "משעמם". בשביל זה מונה שופט?
וגם המניפולציה שלו בהשהיית ההצבעה על הביצוע של גל חייק ששר "מישהו הולך תמיד איתי" – "רציתי, שאחרי שהשופטים האחרים יצביעו ותקבל את קולות הקהל, אני אצביע לך כחול כדי שזה לא יהיה משוחד"?! שנפרשן? כיוון שכחול שלי היה מחשיד אותי כמצביע בעד זמר מהז'אנר, המתנתי כדי לדעת מה יצביעו אחרים. אטדגי מעדיף דרכי עורמה עקלקלות. מוקי לעומתו נימק ישר ולעניין בלי כל התסכול הזה, שאטדגי מביא איתו: "אני לא מבין בז'אנרים. אתה יודע להגיש טקסט. אני מזהה בך זמר טוב"… קצר ולעניין.

מוסיקה, הכחולים שלי: יקיר חן – When I Was Your Man, גראונד הייטס – Doo Wop, אברהם ראטיגה – Hold On We're Going Home, גל חייק – "מישהו הולך תמיד איתי"

השתתפו

זואי טבק, 17 – Valerie
רחמים אלאל, 21 – "שלכת"
יקיר חן, 20, באר שבע – When I Was Your Man
עומר יהב, 17.5 – "הכל עובר"
"גראונד הייטס" – Doo-Wop (That Thing)
רנה פרידג'ה – Mirza
אברהם רטיגה, 19 – Hold On We're Going Home
שלמה לוגסי – בלדה לאמא
אריאל שמילוביץ, 22 רותם גולדשטין, 21 – "הייתי כאן"
גל חייק, 28 – "מישהו הולך תמיד איתי"

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

3 תגובות

  1. אברהם ראטיגה – Hold On We're Going Home?????זה מה שנקרא לא זמר נקודה.

    היחידה ששווה משהו הייתה זואי טבק

  2. התוכנית הכוכב הבא מכורה.. הכול מכור אף אחד בקהל באמת לא מצביע למתמודדים הכול זה הפקה. העורכים והבמאים מראים את מה שבא להם להראות אומרים לשופטים מה להגיד באוזנייה.. מוציאים את האנשים מפגרים והורסים אותם סתם על המסך רק בשביל הריטיינג שלהם!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות