מועדון בארבי ת"א

הגן האנוכי Selfish Gene, ההופעה

4/5

הייתי ממליץ ללהקה הזו להסתפק בשם Selfish Gene. כול קשר בינם למוסיקה ישראלית אפילו אינו מקרי. הוא אינו קיים, למרות מה שרשום בתעודות הזהות שלהם..
קוטנר כתב ש"הגן האנוכי" הציעו משהו שונה במוסיקה הישראלית. איזה מוסיקה ישראלית? מבלי להיכנס לדיון מהו רוק ישראלי, "הגן האנוכי" שייכת בגדול למשבצת האינדי הבריטית, ניו-ווייב אפלולי, אישי.
"הגן ה אנוכי" באו להזכיר לנו שהגנים של הפופ שהם מייצגים נטועים בקרקע תרבותית שנמצא ארבע וחצי שעות טיסה מכאן, ושכל מה שבחורינו המוכשרים מסוגלים לעשות זה לחקות את הדבר האמיתי מבלי להתבטל בפניו. ואמנם, אוהד עזר (היוצר), כפיר בסון (הזמר, בעל החזות הישואית), עידו אגמון בגיטרות, אריק דרעי בבס, רן לוי בתופים לקחו את כול הדברים הטובים מהניו-וייב האנגלי והאירופאי ויצרו מוסיקה משלהם.
"הגן האנוכי" (מושג שטבע הזיאולוג הבריטי, ריצ'רד דוקינס, שעניינו תורת האבולוציה – על הישרדות גנים חזקים שמצליחים להשתכפל יותר מאחרים). הוקמה ב-1991 ברעננה כדי להגשים קונספט רוק אינדי בריטי. כשרונותיה הובחנו בזמנם ע"י ברי סחרוף, שבחר בהרכב לחמם את הופעותיו. הלהקה הוחתמה בהד-ארצי והוציאה EP עם ארבעה שירים.לפי דפי הביוגרפיה היא המשיכה על תקן של להקת חימום בחו"ל, (פלסטיק ונוס, סוניק יות') ב-1997 הופיעה הלהקה בלונדון, ושלוש שנים לאחר-מכן – הלהקה התפרקה.
האלבום שהוציא ההרכב מסכם את שנות פעילותו. לכבודו הקליטה "הגן האנוכי" שיר חדש .Daylight Saving
"חיסכון בזמן קיץ הוא בזבוז זמן, מישהו אמר לי שאלך לישון בינתיים, אבא אמר שאני לא יכול לעשות שני דברים באותו הזמן", כתב אוהד עזר, הגיטריסט המתגורר כיום בלונדון (ומופיע בלהקת Shrugged)
טון השירה התחושתי של כפיר בסון, כיום חבר להקת קייבמן. – ניו ווייב בריטי טיפוסי, מלודי, קול גבוה שנשמע אותנטי. טקסטים ביזאריים, הזויים, פלקטים. צליל טעון, מחושמל, עבודת גיטרות קדחתנית, ב"זמן רדיו" הוא שר: "לא רוצה את החדר הזה, קחו אותו בחזרה", שמענו שיר שקט יפהפה Pacifier בליווי מינימליסטי וקאבר נדיר ל"סוף העולם" להיט הסיקסטיז של של סקיטר דיוויס. (האזינו)
"דרורים" (Sparrows) שפתח את הערב הוא שיר שבנוי לתלפיות, חיבור יפהפה בין הנאראטיב, למנגינה ייחודית, לטון שירה שבא ממקום עמוק, וגיטרות מרגישות ומרגשות.
Transition ההזוי הזכיר לי את "מינימל קומפקט", במנגינה, בביצוע, בטון האירוני, בשילוב של אלמנט אקוסטי. יופי של להקה. הפתעה גדולה. לא להאמין שהם מפה. למה הם לא ממשיכים להופיע?

Selfish Gene

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות