ההופעה

הראל סקעת

תיאטרון נגה יפו
4/5

הרכב מלווה: זיו קוז'ו – פסנתר, זיו הרפז – בס, לידור לוי – גיטרות, מיכאל אביגיל – תופים, גלעד בן לייש כלי הקשה, נעמה לוי – קולות.

שירים: כל הציפורים, משהו ממני, בתוך, לא ממהר, נפרדננו כך, קבל אותי, אפילו ששרפות, אליך שר, אם הוא ילך, כמה עוד אפשר, The impossible Dream, אהבה בת ישראל, הגבירה בחום, הנני כאן, הרוח תשנה את כיוונה, ואת, מחרוזת ילדים, בדידות.

החיוך יוצא לו טבעי ממש כמו הטון הרך והרגוע כשהוא מספר על עצמו. מה הכי חכם להגיד כדי להישאר בגובה הקהל? שהוא אינו כליל השלמות. שבכמעט כול דבר שהוא נגע – משהו לא טוב קרה. לא אסונות, אבל כזה-לא-נעים. דברים שנשברים, קורסים, נופלים. זה חמוד, רק שלא צריכים להגזים. נו טוב, למה לחזור על זה גם בין השירים האחרים. כן גם כוכב פופ יכול להיות טיפה לא-יוצלח, אבל מה עם המינונים?.
סקעת יודע כבר לגמד את סטאריותו כדי לנסות להיכנס למשבצת "כל המשפחה". מחייך חיוך כבוש וכובש. לפי הקהל שמילא את "נגה" – ל"כל המשפחה" עדיין הוא לא הגיע. הקהל שלו הוא כמעט באופן טבעי הארבע-חמש-שש עשרה וממין נקבה. 95% מהקהל הן נערות שקנו כרטיס והגיעו לשמוע את סקעת. הרבה פרחים ומתנות זרמו לבמה.
לקראת סוף הערב, שולף סקעת מהקהל ילדה קטנה,  מרימה ומאמצה אל חיקו תוך כדי שהוא ממשיך לשיר. מאמי. אמרה מישהי לידי. מה-זה מאמי. מאמי שכבר משחק אותה רומנטיקן מחושב. מפזר קסם ששום בת עשרה שהצטיידה במקל זוהר כחלחל (שנמכר מחוץ לתיאטרון) אינה מסוגלת לעמוד בפניו, אנושי. קלין-קאט. הטון, החיוך, גובה העיניים.
גם אמא שלי הייתה אוהבת אותו. מיינסטרים הוא דבר בריא לכל חברה. בלי מינסטרים לא יהיו שוליים. אבל דבר כזה עוד לא היה בארצנו, סטייל הדוני אוסמונדים בארה"ב בשבעים. סקעת מביא את דימוי הרומנטיקן האנושי שאומר שבאהבה לא תמיד הכול חלק, אבל החלום תמיד קיים.

לסקעת היה חלום להיות זמר. כמה שהוא מתענג לספר על החלום הזה, כדי לעבור חלקלקות ל- The Impossible Dream מהמחזמר "איש למנשה" בתרגום לעברית. בשיר הזה אני לא רואה מקל זוהר אחד באוויר. את השיר הזה הדור של סקעת אינו מכיר. אבל איזה ביצוע. סקעת נולד להיות זמר רגש בכמה שירים – נותן לרגש ללכת לפניו, כאילו הוא מחויב לדימוי הרומנטי שלו. ("משהו ממני", "אם הוא ילך") את "ואת" של קרן פלס הוא מבצע מושלם, כשנסון איכותי כאן אין "מריחה" של רגש, אלא פרשנות אינטימית במינונים נכונים. ועוד אחד: "הרוח תשנה את כיוונה" (אסתר שמיר, אורי זך) על בחור החי בבועה התל-אביבית מול מציאות הנוראה באזור – וכאן כבר שומעים סטורי טלר, ודווקא בקצב דאנס קולח שאינו מאפיל על המילים. ואם קאברים אז "הנני כאן" – הוא בהחלט ביצוע חיים.
העיבודים מעניקים לו את האיזונים הנכונים. גם אקורדיון יגיע. אין הרבה זמרים שמטפסים בסולם הרגש כמו שסקעת שר את "בדידות" של סרג' לאמה. (דגימת סאונד למטה) זה יאמר בהחלט לזכותו. אבל הוא זקוק בדחיפות לעוד שנסונים כאלה, כדי שלקופות יגיעו גם מי שעברו את גיל העשרה. ויש לו את זה. אני מהמר עליו יותר מאשר על הראל מויאל.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

17 תגובות

 1. ציפיתי לסיקור שלך להופעת הבכורה ל"דמויות" שהתיקימה גם בנגה ב-13.11.09 ,900 איש גדשו את האולם והפעם אכן הגיעו לקופות הרבה אנשים שעברו את גיל העשרה , למען האמת המבוגרים היו החלק הגדול יותר בקהל מבנות העשרה , אין ספק סקעת במהלך השלוש השנים האחרונות ומאז שהוציא את "דמויות" השתדרג ביג טיים!
  היתה הופעה מרהיבה ,הבצועים לשירים החדשים וגם לישנים יותר בעיבודים נפלאים של עמוס בן דוד היו נפלאים, לסקעת ישקול גדול! ויכולות ווקאליות מצוינות ויוצאות דופן בהחלט זמר מחונן .
  וצדקת בכותבך שאתה מהמר עליו(על סקעת כן) יותר מאשר על הראל מויאל .
  כבר בכוכב נולד ברור מי הטוב מבניהם ,והיום הם בכלל לא ברי השוואה ,סקעת מצוין מויאל הוא לא יותר מבנוני שנעלם וטוב שכך.

 2. והנה אנחנו כבר באפריל 2008 אחרי שהראל הופיע
  כ-150הופעות באולמות מלאים חלקם של כ-1000איש
  חלקם מועדונים קטנים יותר כזאפה והקמלוט .
  הראל הינו פרופורמר פנומינלי מבצע ענק זמר מדהים ומרגש.
  ולא אני לא בת טיפשעשרה מזמן עברתי את גיל ה-40
  וראיתי את הראל בשלוש הופעות.
  להראל טונות של כריזמה וההופעה של מדהימה ומסקרנת .
  מחקים בכליון עיניים לדיסק נוסף והופעות נוספות .

 3. גם אני הייתי בהופעה הזו ולשמחתי יותר מפעם אחת. הופעה מרגשת וכובשת של הזמר הכי טוב שיש והיה לנו, לדעתי. הוא מחשמל את הקהל, מקסים אותו וכובש אותו בנעימות שלו, באופי המדהים, ביופי וכמובן בקול הקטיפה המדהים שלו. בהופעה פתאום קולטים כמה שהקול הזה נדיר ומחשמל, בלי שום אמצעים טכניים, ככה באחד על אחד, הוא נכנס ללב ומדהים את הגוף והנשמה. לא להאמין שיוצא לילד הזה כזה קול עם כזה רגש. ואגב, בהופעה השניה שהייתי שמחתי לגלות לא מעט מבוגרים (לא בני/ בנות עשרה) שיצאו כולם מחושמלים. כמה קסם בבנאדם אחד!

 4. גם אני ובעלי שמזמן עברנו את גיל העשרה, היינו בהופעת הבכורה.
  לעידכון קטן – היו הרבה מבני גילנו והיה כייף בהחלט לראות כמה "שהמבוגרים" אוהבים את הראל.
  ההופעה, מיותר לציין היתה מדהימה ומרגשת כמו שרק הראל יודע להגיש ולרגש.
  אנחנו בציפיה להופעה הנוספת שלו בתיאטרון הצפון.
  אחד ומיוחד במינו. . .

 5. שנים רבות (כנראה יותר מדי..) עוקבת אחרי הביקורת שלך בעתונות הכתובה ובשנה האחרונה גם כאן.. אתה יודע למה ? בגלל בחור צעיר אחד עם קול והגשה שלא נראו כאן שנים רבות.
  עדיין יש מקום בארצנו למבצעים גדולים שאומנותם בקולם.
  הייתי בהופעה שהיית. רבים , רבים היו גדולים יותר ממה שאתה מציין, אבל נכון שהיו הרבה צעירות ונערות ונערים. אבל, גם בהופעה של עברי לידר, הרוב הוא בני נוער וצעירים.

 6. -אני לא יודעת מה איתך.. אני יצאתי מההופעה הזאת מחושמלת.. הוא פשוט חישמל שם את הבמה..
  הרבה זמן שלא נהנתי ככה מהופעה..

 7. אני אישה בת 43 ממזמן לא היה לנו זמר כזה מיוחד
  בארצנו.אני חושבת שהקהל עוד יתפתח ויגיעה לכל
  גיל. הראל סקעת הוא נכס. נכס שרק עושה טוב לנוער בישראל. הוא דוגמה לאנiשיות ,וסובלנות ואהבה, שחסר גם לנו המבוגרים וגם לילדנו כשוריו נותנים לנו להבין כמה האנשיות חשובה לכולנו.מעבר לכך שהוא פוצח בשיר כמו זמיר של זהב הוא ממלא את לבבות כולנו.

 8. הופעה פשוט יוצאת מן הכלל..
  הופעה מדהימה, מושקעת, מקסימה, ומרגשת כל רגע מחדש..
  אין ספק שהראל סקעת יודע לרגש את כולם עם שיריו היפים..
  נהנתי מכל רגע בהופעה..

 9. בקשר לקהל המעריצים

  לידיעתכם אני אשה בת 45 וחברתי בת 50 מעריצות שרופות של הראל .

  לבכורה הגענו במיוחד מאילת יצאנו ברכב פרטי יחד עם הבעלים שלנו ראינו הופעה מדהימה נהנינו מאוד וחזרנו הביתה לאילת הגענו ב4 לפנות בוקר.

  הבעלים שלנו מאוד נהנו והתאהבו בהראל ולא הפסיקו לשיר את השירים שלו בנסיעה .

  היה שווה לנסוע את הדרך הארוכה ובשביל הראל היתי נוסעת גם לחול…….

 10. לא משנה מה תגיד..הראל? מלך איש השנה זמר השנה….
  לא משנה מה אתה חושב. משנה מה כולם חושבים. כיהם הרבה ואתה ? אחד!
  ההופעה הייתה מדהימה והיו שם גם אנשים מעל גיל 50…

 11. אני ממש לא צעירה והייתי בהופעת הבכורה של הראל סקעת…נכון שמרבית הקהל באמת היו בנות עשרה ,אבל היו גם הרבה שכבר עברו את הגיל הזה וממזמן…אפילו הייתה מישהי בת 78 שהגיעה עם בתה וגם בתה לא ממש צעירה…ההופעה אכן הייתה מרגשת ביותר(!).מזמן שלא נהנתי כך בהופעה של אף אומן ישראלי,
  ואתה באמת צודק,סקעת יודע לרגש ולא בצורת "מריחה" של רגש, אלא בצורה אינטיליגנטית ונעימה, כי זה פשוט הוא,לכן זה נשפך ממנו בטבעיות שכזו.
  הראל,מזל טוב…סוףסוף הגשמת את החלום…כולנו גאים בך.
  ביקורת בונה וכיפית…

 12. מממ אני הייתי בהופעה בכורה של ה27.9 ותאמין לי שהיו שם לא רק ילדים בני 12 היו גם 12 ומעטה וגם 12 ומעלה ולא שתיים או שלושהה! היה הרבה מבוגרים..
  ולמיטב ידיעתך אפילו כמה סלב ישבו שם – שרון ואביחי מהגיימבויז ו..לא כל כך נראה לי שהם ילדים קטנים.

 13. אני לא מצליחה להבין איך אפשר להתעסק ולו במעט בחלק הכלכך לא מרכזי בערב הזה! הראל נתן הופעה מדהימה, מרגשת וסוחפת והוכיח לכל אחד ואחד מהאנשים שישבו בקהל (ללא קשר לגילם) שהוא פשוט זמר בכל רמ"ח איבריו. הוא ניסה בקטעי קישור מקסימים להעניק לקהל פיסת חיים אישית שלו, בצורה הכי מתוקה וכובשת שיכולה להיות. לא ברור מדוע אתה מבקר את ה"מינונים", כשהרי ברור היה שהקהל ישב והקשיב לכל מילה שהוא אמר בשקיקה, בתקווה לשמוע עוד ועוד מהבנאדם המיוחד הזה.

 14. לידע כללי
  המוזיקה של הראל גם מופנית לגיל יותר מבוגר
  בשורה שלי אישית ישבו זוג נשוי שכל ההופעה זימזמו ושרו את השירים.. גם ראיתי הרבה אנשים בוגרים יותר מגיל 16 או 17…
  ההופעה בכלל הייתה מדהימה וכל הביצועים של הראל היו מקסימים..
  אני אהבתי 🙂

 15. בקשר לכך שהוא לא מגיע לכל המשפחה אז אתה טועה ובגדול..אני הייתי ביום חמישי ה28.9.06 והיו שם זוגות נשואים עם ילדיהם הקטנטנים (אני מדברת על גילאי שלוש-שש) וכמחצית מהאולם היו נשים בנות 35-70…יותר זקנות מסבתא שלי אפילו היו שם…עם מקלות הליכה!

 16. ראיתי כמה סירטונים מההופעה..מרגש מדהים ואני ממש מתכוונת ללכת להופעה שלו בעזרת ה'

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות