"לוי", המופע

הדורבנים

מועדון זאפה ת"א
4/5

שירים: ניטרה בוי, עוד לילה, אלפקה, הידעת?, סמבה סתיו, בפורים הזה, בעוד שבוע, לא בא לי לשמוע, כל מה שרצית, סילווריו (עם הפרברים), צידו האחר (עם הפרברים), התחלה חדשה, את, יצאנו לרקוד, מנוע, דיסקו.

כולנו צמאים למשהו, אהבה, השראה. בפועל יוצאים דברים אחרים – כמו קנאה ושנאה, שרים הדורבנים. גם השיר הזה – "עוד לילה" – שפתח את הערב שלהם (דגימת סאונד למטה) אחרי המבוא-קוריוז "ניטרה בוי" הרוסי, לא דרש מהדורבנים לשלוף קוצים. יש להם יותר דבש להציע והמון סוכריות.

מה היה לנו: הדורבנים הגיעו חמושים בתוכנית בידור מתוכננת עם המון אקשן הפתעות וגימיקים, כנרית העונה לשם ניקי התחככה בגלוסקא, אבא של המתופף רון אלמוג הכריז על שיר, החצוצרן דווידוב תקע סולו, צמד הפרברים עלו המומים מעצם הזמנתם, צמד נשפנים – פרידמן את סלוצקי – מיומנים הצטרפו בשיא ל"מנוע", שלישיית "מה קשור" שבאה לפצוח בשירי ארץ ישראל. שמייח, שמייח.
למרות השמחה, יצאתי קצת מבולבל – מרוב סגנונות ועיבודים והפתעות, הייתה תחושה לי כזו של וארייטה שאו, תזמורת חתונות. מצד שני, מסתמנת כאן להקת בידור מקורית, למרות שפע ההשפעות – סמבה, רגאיי, לטיני, סיקסטיז, ארצישראלי, הדורבנים יודעים להפוך את המכלול לערב קליל, רומנטי, משועשע וזורם, הגם שהוא נוגע ונגוע בקיטש.
היתרון של הדורבנים הוא ראשית, ששלושה מחבריה הם זמרים. זה איתי גלוסקא שביל באמצע שביל בצד, פני ילד-טוב-ירושלים, חיוך שכול אימא פולניה הייתה חוטפת בשביל הבת שלה, ם גיא מזיג ועידו אופק יודעים לשיר. אופק ביצע את "בפורים הזה", בלדת רגש רומנטית. הוא ניסה אפילו פאלצט ויצא מזה בשלום.

אייל מזיג, איתי גלוסקא, גיא מזיג, עידו אופק ורון אלמוג מתענגים על מוסיקה שרובה ככולה נשענת על סגנונות מוכרים, על חיבורים למקורות השפעותיהם המגוונים, על נגיעות נוסטלגיות, על מתכוני רטרו. "בעוד שבוע" זה סטייל פאנקי ליייט הפאנקיות של "סטילי דאן", ויש להם גם את "סמבה סתיו" מוסיקה א-לה ז'ואאו ז'ילברטו, סוג של ארץ טרופית יפה, והם עושים פלמנקו-רומבה ב"צידו האחר" – על צידו האחר של יום שישי, בקולות שמזכירים את צמד הפרברים, ואמנם כדי להכריז שכאן יש השפעה של הצמד המיתולוגי, הוזמנו יוסי חורי ואורי הרפז לבמה להצטרף לשיר הזה וגם ביצעו את "סילווריו".

ייאמר לזכותם של "הדורבנים" שאת הרב סגנוניות הזו, את מתכון הרטרו-פופ -קיטש, את הטעימות-מכל-דבר הם עושים עכשווי ומלוטש מאוד, והגם שהטקסטים נשמעים משניים, נאמר לא "חשובים", מדובר כאן בחבורה מקצוענית, מודרנית שיודעת מה היא רוצה מעצמה.
איך אומר השיר שלהם: עוד לילה עבר ושום דבר לא נשאר. אז נכון שמהטקסטים נשאר לי מעט, אבל נשאר רושם חזק של להקת פופ מהדרגה הראשונה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות