"חותך בחתך הזהב", ההופעה

ערן צור

אולם סמולארש, אוניברסיטת ת"א
4/5

שישים שניות על בכורות בישראל 2006: הן מאוד חגיגיות, הן מאוד מופקות, הן מאוד מתוזמנות, הן מאוד מיוחצנות, הן נועדו ליחצן (בדרך כלל אלבום חדש). והן מאוד חד-פעמיות. שום קשר ביניהן ובין המופע הבא של האמן. זה הולך עם עסקות חבילה של "תן-קבל". אתה תשיר שיר שלי ותקבל אפשרות לשיר שלושה שלך.
בתחילת השליש האחרון של הערב בישר ערן צור מדושן עונג ורועד מחגיגיות על האורח הבא של הערב. אביב גפן התייצב לבוש ומסורק סטייל רטרו סיקסטיז. השניים סוחבים רומן קצר מפסטיבל הפסנתר. צור התרגש לשמוע את אביב גפן שר את "קו העימות", הפוליטי, אחד המוצלחים מאלבומו האחרון. והנה, הבכורה החגיגית היא הזדמנות למחזר. גפן נשאר, אגב, לארבעה שירים (גם "נשל הנחש", "ועם הזמן", "כרמלה גרוס ווגנר") וערן צור ביקש ממנו נשיקה בסיום.
צור הלך על מעין-ספקטקל עם הפתעות, בונוסים וחידושים. עלו ובאו: הסקסופוניסט אלי דג'יברי שהוסיף קישוטי פאנקי ג'אז, שלומי שבן, שאיזכר כמה מלהיטיו ונשאר מאחורי הפסנתר, יובל מסנר שותפו לכתיבה – בצ'לו, רוני אלטר – שירה ובקינוחים-הדרנים – "בונא מיוזיק" חבורת הדי-ג'אים חמושה בלפטובים לחמישה קטעים בצליל אלקטרוני מעודכן.
טוב, אני מניח את עט המבקר בצד ומרשה לעצמי ליהנות מערן צור שבא לעשות הפקת רוק צבעונית כשהוא מחוייך, חגיגי וטעון אנרגיות מוספות.ספרנו 28 שירים כולל הלהיטים הגדולים מ"פרפרים" ועד "כסלו".
בין ובין הגיעו שירי האלבום האחרון. צור של האלבום האחרון טווה סיפורים כיד הדימיון, ביניהם על תהליך היצירה ולקח אותם למקומות המוסיקליים שלו ושל יובל מסנר. פעם זה יותר קצבי פאנקי, פעם יותר מלודי הרמוני. הגיעו "כן לציפור", "הג'ינס הנמוכים", "למראשות המיטה", "בערוב ימי פוריותה" – המאתגר, המיוחד. מה שריגש, כמו בדיסק, היה הביצוע לשיר פחות פואטי – "ירושלים אהובתי" למילים של נעים עריידי ולחן של יובל מסנר. היה הייתה ילדה יפהפיה ולה קראו ירושלים, וכשגדלה כולם ניסו לחתוך אותה לשניים, אלא שעל שני דברים לא ויתרה – על התפילה ועל השמיים.
זה שיר שיש בו כול מה שצריך. הפסנתר, הגיטרות וגם הצ'לו שרים עם ערן את השיר הזה, והנה מתברר שלא צריכים ללכת רחוק אל היומרה הפואטית. הפשוט מנצח. ולצור יש גם את הפשוט הזה. רק חבל שהחגיגה נגמרת. ואולי טוב שכך. בינינו: צור הוא לא בדיוק הרוקיסט להצגות ראווה חגיגיות. וגם אם זה עורר תיאבון, הוא יאלץ להסתפק במה שיש. את הבקורת צריך להעביר לשבוע הבא.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות