"ראי הוזהרת"

ליידי D

מילים ולחן: ליעד שר הפקה מוסיקלית: ליידי D
2/5

קראתי בקומוניקט שנשלח עם הסינגל הקודם של הרכב הבנות הזה "פאולינה" – שהמוסיקה שלהן "עונה על כל הגדרות הרוק – גיטרות עוצמתיות, דיסטורשנים, קצב חזק וטקסט נטול מתקתקות ומלא מציאות". ממש במילים האלו.

לא יודע אם ליעד שר (שירה וגיטרה), שיר קונקי (בס) ויעל כהן (תופים) קוראות את הטקסטים של דפי היחצנים, אבל זה סוג יחצון שאומר מעט ואפילו מעליב, כי הוא יוצא מהנחה שכשמדובר בלהקת רוק נשית – חייבים להדגיש בהערה שוביניסטית שהן "עונות על כל הקריטריונים של רוק" (מה זה "כל"?) . לעצם העניין: טריו ליידי D אכן עושה רוק, שעוסק במקרה של השיר הזה ביחסים ובעכבות. "ראי הוזהרתי" – פניה בגוף ראשון אל עצמה – על כך שהיא לא מתכוונת ללבן את בעיתה עם הצד שכנגד, למרות שמשהו בפנים כואב. האירוניה היא בכך שאפשר לחיות עם הסוד ולהשיג שקט, אבל זה מצב שלא יפחית את הכאב. לא פשוט להפוך טקסט כזה לרוקנ'רול במיוחד כשהוא בסיסי, לא מתוחכם במיוחד, והביצוע קומפקטי לא חם ולא קר. אז עלי הגיטרות והדיסטורשנים לא עושים רושם, גם עוצמה אמיתית לא מגיעה מהשיר.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

2 תגובות

 1. אני דווקא חושבת אחרת ממך.
  במשך כמה שנים אני הולכת להופעות שלהן ומחכה בקוצר רוח לדיסק.

  אלוהים יודע מה הקשר בין שוביניסטיות לבין הטקסט של היחצנות שלהן. זה שהן עונות על הגדרות הרוק הופך את ההגדרה לשוביניסטית?!
  אתה זה שבכלל מכניס מילה מטופשת שכזו ובלי קשר למציאות ללקסיקון. וחבל.
  אפשר לאהוב ואפשר לא לאהוב את מה שהן עושות, אבל להתווכח עם זה שזה רוק אי אפשר.
  אני מאוד אוהבת את הביקורות שלך בדרך כלל, אבל הפעם יצאת ילד קטן שמנסה להצטדק. אולי זה אתה שמפחד מרוק שנשים עושות? הייתכן?

 2. באשר לכל מה שרשמת מבחינה מוסיקלית, זכותך לחשוב איך שתחפוץ.
  בנוגע לטקסט, החמצת אותו לגמרי.
  מצד שני, לאור התבטאותך הכללית שבאה "להכנס" בבנות, כך זה נראה לפחות, סביר להניח שלא ממש טרחת להתעמק בו.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות