כאן ועכשיו

אמריקה

סוני בי.אם. גי הד-ארצי דיסק כפול.
5/5

עשתה בחוכמה להקת "אמריקה". איך אפשר להוציא 12 חדשים כאשר מכירים אותה בעיקר מהלהיטים הישנים. אחרי הכל "אמריקה" מוכרת בזכות Horse With No Name(דגימת סאונד למטה)  "ונטורה הייוויי", "אל תחצה את הנהר",   , Sister Golden Hair וגם ,Only In Your Heart ואיך אפשר בלי Lonely People. וגם Need You  
אז מה עושים? מוציאים את החדש עם דיסק בונוס של הלהיטים הנ"ל כפי שהם הוקלטו בחי ב-2005. שניים מהמייסדים, גרי בקלי ודואי באנל הלכו על הקומבינה הזו. מי שלא מכיר את הפולק רוק החם וההרמוניות המופלאות של להקת הרוק-פולק הזו, צריך להקשיב קודם כל לדיסק הבונוס הקולח. בהמשך לעבור לחדשים, שגם הם עשויים באותה רוח של פולק רוק הרמוני מעודן, ומתברר שאחרי כול השנים (בפועל הוקמה "אמריקה" ב-1967 בלונדון ע"י שלושה בנים של קצינים מחיל האוויר האמריקאי, בעודם תלמידי תיכון) הם לא איבדו כמעט דבר מאותם הקולות היפים והמנגינות המלודיות, ואין שום ספק שהם נגנים טובים יותר ב-2007 מאשר בימים ש"סוס ללא שם" כבש כל מצעד בעולם. שירים כמו "קיץ אינדיאני" ו"הזדמנות אחת" מראים ש"אמריקה" נשארה "אמריקה" בכל אקורד וטון. רק שהשירים כולם חדשים המה, ואחר שתיים-שלוש האזנות יתברר מה מזה ישאר לנצח.
יופי של דיסק כפול למתגעגעים לימים שקרוסבי, סטילס נאש ויאנג והאיגלס שלטו בכיפה בסגנון דומה. האלבום החדש מארח את ראיןן אדאמס, נדה סרף ובן קוולר, חברים מ"מיי מורנינג ג'אקט" והסמשינג פאמפקינס.
"כאן ועכשיו" זה כמו "שם ופעם" עם שדרוגים בהרמוניות ובסאונד, אבל לחלוטין – אותה נוסחת-סגנון, כמו לפני 35 שנה. ומתברר שבמקרה של ההרכב הזה – זהו פלוס. למתגעגע כמוני – זה משב חם שמגיע מהעבר.

America – Here & Now

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות