ג'ארדן אזול, JARDIN AZUL, השירים האהובים

לינדה רונסטאדט

וורנר
5/5

הייתם מאמינים שלינדה רונסטאדט שרה "מלגניה סאנרוסה"? מה לזמרת המזוהה עם פולק קאונטרי שנות השבעים לרפרטואר ספרדי-לטיני? עיון ברשימת האלבומים שלה מראה, שזה כבר אלבום שלישי על טהרת הספרדית. האוסף הזה יצא בעיתוי הכי נכון, כשגלי המוסיקה הלטינית-קובנית  שטפו את הרדיו והמועדונים בעקבות הסרט "בואנה ויסטה סושל קלאב" שהחזיר לשורשי המוסיקה הקובנית. הרימסטרינג מחייה מחדש את רפרטואר המיינסטרימי הזה המוכר מסגנון הלהיטים  לטיניים הישנים.

לינדה חוזרת במובן מסוים ואול יותר ממסוים – הביתה. יש כאן שורש – אביה המקסיקני. Charreada La הוא שיר מקסיקני (מאריאצ'י) במובהק. המלודיה. הקצב. הטמפרמנט, העיבוד, צעקות הגברים. תזמורת הטיחואנה. כנ"ל – La Mariquita .

מגעה עם המוסיקה הלטינית הוא מגע אהבה אמיתי, לא מתוך מניע מסחרי. את  Cuando Me Querias Tu הקצבי-הרומבאי  היא שרה באיפוק יפה, בקצב קובני טיפוסי. ואם שירה מאופקת ושקטה אז – Siempre Hace Frio. ועוד אחד מוכר, שמחזיר לרומנטיקה של שנות החמישים ומעורר את בלוטות הנוסטלגיה – Piel Canela  (דגימת סאונד למטה) הטון שלה לעיתים "מסגיר" את היותה זמרת קאונטרי יותר מאשר זמרת לטינית ("לו סיינטו מי וידה") אבל בשורה התחתונה, כיף גדול להאזין לשירים האלה בביצועיה, בעיבודים דרום אמריקניים תואמים. ואגב, אני מוכן לשים הרבה כסף שאתם לא זהו שמדובר כאן בזמרת קאונטרי ובטח לא בלינדה רונסטאדט.

Linda Ronstadt Jardin Azul: Las Canciones Favoritas

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות