מארח את הזמרת שרה לזרוס

הפרויקט הצועני של בירלי לגרן

פסטיבל הג'אז הבינלאומי אילת 2007
5/5

בירלי לגרן – גיטרה, פאול וינטרשטיין – גיטרת קצב, פרנק וולף – סקסופון, גוטיה לורין – בס, אנדרה צ'קרלי – תופים. זמרת אורחת: שרה לזרוס.

מי שהוא גיטריסט, מי שהוא כשרון גיטרה שעדיין לא הגשים את עצמו, תלמידים ומורים, גבירותי ורבותי: התכנסנו באולם פולקסווגן בנמל אילת ב-28 באוגוסט שנת 2007, כדי להבין שעוד לא שמענו נגינת גיטרה מהי.

קוראים לו בירלי לגרן, יליד צרפת, בן למשפחת מוסיקאים צוענים, ילד שהגשים את הפלא שבו בכ-30 אלבומים. אני זוכר ששמעתי אותו ערב אחד, לפני כמה שנים ב"קמלוט" שלום עליכם עליו השלום. 20 איש במרתף. מאז הקמלוט עבר להרצליה, ולגרן לפסגת הג'אז בעולם.

עכשיו לעצם העניין: אם רצינו לשמוע את הדבר הכי קרוב לגיטריסט הצועני דג'נגו ריינהרדט, זה בדיוק הנגן הזה, שמנמן, לבוש לבן, ממשיך לחיות את מסורת ההוט קלאב של פריז משנות ה-30, מנגן סטנדרטים, ג'אז מלודי להחריד בהרכב הכולל גיטרה מובילה, גיטרת קצב, קונטרבס ותופים.

הצלילים שמפיק לגרן קליטים וקולחים, בזכות פריטה מסחררת, שהוא מובנית ואותנטית. פרנק וולף בסקסופון הוסיף קווים רומנטיים רכים ויפים, מאחור זיהינו את המתופף המהול אנדרה צ'קרלי.

והנה גם שרה לזרוס זמרת אמריקנית שחיה בפריז עלתה לבמה וניסתה לצמצם מרחק בין הרכב הג'אז הצועני של לגרן לסווינג שלה. נדמה לי שהיא הצליחה לצמצמם בסגנונה, אבל נשארה קצת מרוחקת, קצת קרירה, ככה שמהערב הזה אנחנו יוצאים עם הזמנה נוספת שאנחנו משגרים לגיטריסט. פתח יומן: נקבלך בנפש חפצה ובלב משתוקק לעוד סיבוב.

 

 

Bireli Lagrene's Gypsy Project Fraturing Sara Lazarus

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות