פסטיבל הג'אז הבינלאומי באילת

המופע המשותף של מורי בתי הספר למוסיקה BARKLEE ורימון

5/5

מורי "ברקלי" : לארי מונרו, סגן נשיא "ברקלי",סקסופוניסט  מלחין ומעבד, דניס מונטוגומרי – זמר גוספל ופסנתרן, דונה מק'לרוי – זמרת ג'אז ונשמה, איימי רובין – טרומבון, סקוט דה-אוגבורן –חצוצרה.

 

מורי בית- הספר "רימון": עמיקם קימלמן-  מנהל כללי ואקדמי סקסופוניסט ומעבד, יוסי לוי, גיטריסט וראש מחלקת הגיטרה ב "רימון", יוראי אורון (בסיסט), איתן איצקוביץ'- סגן מנהל אקדמי,מתופף ומפיק מוסיקלי,  ואילן סאלם – חליל.

 

האיחוד החד-פעמי של נבחרת המורים המעורבת ברקלי-רימון שנעל את פסטיבל הג'אז באילת היה ללא ספק שיעור חובה לכל תלמיד ג'אז ולא רק. ההפקה התאפשרה לרגל פרויקט שבוע הסדנאות לתלמידים שהתקיים בחסות הפסטיבל אשר אפשר גם למורי הסדנאות להתלכד לנבחרת חד-פעמית של 10 מורים – 5 מכל בית ספר.

 

זה היה ערב של ג'אז מסורתי קולח ומענג. הם ניגנו משוחרר, בעונג קולקטיבי, בצלילים חמים, ממש חגיגה של ג'אז שבה בלט בנגינתו לארי מונרו, סקסופוניסט נפלא. ואז עלתה המורה העונה לשם דונה מק'לרוי וגנבה לכל המורים האחרים את ההצגה. מקלרו היא זמרת ג'אז, גוספל  ובלוז שאני תמיד חולם לשמוע – שליטה בקול, מנעד עצום מנמוכים לגבוהים, הומור. מה לא. הזכירה לי את שרה ווהן הגדולה. הגברת הזו פשוט לקחה את ההרכב אליה, ומרגע שהיא עלתה על הבמה – הפך הערב למופע של דונה מק'לרוי ותזמורתה.

 

בברקלי היא נחשבת מורה מופלאה לקול ושירה. בשיטת ההוראה שלה, אומרת עליה אחת הזמרות שלמדו אצלה –  אמי גראנט – היא מצליחה ללמד איך להעביר את תחושת הלב למיתרי הקול, להיות עצמך, לא לנסות לחקות זמרות אחרות.

 

עוד מורה, פסנתר וזמר מופלא – דניס מונטגומרי – וגם כאן גילינו אישיות מוסיקלית שמגלמת עושר מוסיקלי של ריתם נ' בלוז וג'אז.

עם מורים כמו מקלרוי, מונטגומרי ומונרו – פשוט קשה לפספס, וכמה טוב שיש פסטיבל בנקודה הכי דרומית בארץ שמארח מפגשים שכאלה.

בתמונות מלמעלה למטה: דונה מק'לרוי, עמיקם קימלמן וסקוט דה אוגבורן, לארי מונרו, דונה מק'לרוי, דניס מונטגומרי, איימי רובין

 

 

  

 

 

The Berklee/Rimon Teacher's Ensemble Concert

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות