מה עם הכסף?

אקסום

מילים ולחן: גילאור יהודה, ראובן ארגאי, רונן סאבו, אופיר קותיאל עיבוד והפקה: סאבו וקותי
4/5

יללות שמחה, צליל אקורדיון, ויוצאים לדרך בקצב רגאיי מזיז ומשמח לב אנוש ובטקסט שכולו רק דבר אחד – "כסף". כסף – רעה חולה, שולט בכל, שרים הצמד סאבו וקותי. השקלקלים, המצלצלים, הדולרים והיורואים באים במקום מילים. מה המסר? שהכל זה כסף? שכסף זה רע-רע-רע? נו, באמת. ומה עם קצת יושר? טוב שהם מחייכים, טוב שהרגאיי מתחבר להיפ הופ, טוב שיש כאן מסיבה לוהטת, טוב שמצבהרוח מרומם. אז גם אם הטקסט אינו הברקה, יש פה המנון שמחות לאומי, מומלץ לתקליטני חתונות ושמחות. אפשר להתחיל לחגוג.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

9 תגובות

 1. רק בישראל…. 4 כוכבים ללהקה שגנבה את השיר מאמן לועזי. כל הבית השלישי הוא אחד לאחד השיר Move של Damian "Jr. Gong" Marley. פשוט בושה, וזה עוד במקרה משהו שאני מכיר… לכו תדעו מאיפה השאר גנוב, גם בשיר הזה ובמוסיקה שלהם בכלל… חרסונסקי — תרחיב את השכלתך המוסיקלית, אתה לא רציני.

 2. פשוט בושה…. 4 כוכבים לשיר גנוב. "I stand up and I refuse to move"…אותה מלודיה ואותו טקסט של דאמיאן מארלי בדיוק (Damian Marley – Move). חברי אקסום היקרים, אם אתם גונבים שיר לפחות תשנו טיפה את המילים… זה לפחות יהיה פשע מעודן. חרסונסקי — יכול להיות שאתה מפזר כוכבים בלי לשים לב? 2 כוכבים לאמנים מוכשרים, 4 ו-5 כוכבים לגנבים מוסיקליים? בטח לא תפרסם את זה מרוב יושר והגינות.

 3. לקורא ההמום

  עד כדי כך את המום ששלחת את אותה תגובה פעמיים.

  אבל מתברר שאתה לא עד כדי כך המום על מנת לא להזדהות בשמך.

  אנונימיות אינה משגרגת אמינות.

 4. מערכת יקרה (חרסונסקי?) מה זה משנה אם אני מזדהה או לא? במקום לשחק משחקי ילדים, נא האזן לדיסק המדובר של מארלי, ותראה אם הקורא ההמום הוא גם במקרה צודק… ואם כן, תעשה משהו בכלל? או שתמשיך לחלק כוכבים לגנבים?

 5. קורא המום, תסלח לי, אבל אתה ממש טמבל…
  אתה חושב שכותבי השיר כתבו "I stand up and I refuse to move" בכוונה לקחת קרדיט/ שמישהו יחשוב שזוהי שורה מקורית שלהם?
  סביר מאוד להניח שהחבר'ה גדלו על דמיאן וזה סוג של מחווה/הצדעה לדמיאן…
  מאיפה התאוריות קונספירצייה המופרכות האלה?
  סה"כ חבר'ה מוכשרים ומקוריים, הרבה כבוד…
  מה עם הכסף באמת?

 6. לקורא ההמום, קודם כל יפה שאתה מכיר את המוזיקה של דמיאן מארלי. שנית, אם אתה מבין חצי דבר במוזיקה בוא תקשיב טוב לפני שאתה מאשים: שלוש תיבות מתוך הבית המדובר הם בעלי לחן וטקסט שונים מדמיאן (לא שמעתי שהוא שר פעם על דיבידנטים, פק"מ, חשבון סטודנטים, קרוקס, מכולות וכו'), ורק בתיבה האחרונה הלחן הוא אותו לחן והמשפט שציינת הוא היחיד הלקוח מדמיאן בגלל הקשר לשיר הזה, וזה בא כמחווה לאומן (כנהוג בין אומנים בד"כ). זה הכל.
  ושיהיה ברור,אקסום לא צריכים לגנוב מאף אחד!!!!!!

 7. אקסום יקרים, אני שמח קודם כל שאתם מודים בפומבי בגניבה. אין זה משנה אם זה שורה, חצי שורה או הברה, מוסיקה היא קניין רוחני. אתם אומרים שזאת מחווה – מדוע אני היחיד מבין מכריי שהיה מודע בכלל לקשר בין השיר לבין דמיאן מארלי? פתחתם את ההודעה במלים "יפה שאתה מכיר את המוסיקה של דמיאן"… אם צריך להיות גאון גדול בשביל להכיר את המוסיקה שלו, מדוע לא תננו לו קרדיט בשיר כדי ששאר בני ישראל יוכלו להכיר אותו מבלי שזה יצטרך להיות "יפה"? האם גם נציגו של דמיאן, כמו נציג ההרכב שלכם, היה חושב שמדובר במחווה מוזרה שכזו, ללא קרדיט וללא אזכור? תהיו בריאים…

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות