האמא והאבא של הקיטש

אירוויזיון 2008 בלגרד

0/5

מי הפסידו? הבלונדיניות השוודיות. הדני החמוד עם כובע הקסקט. הטוסיק של אוקראינה. הזקנים של הצרפתים. הצ'יקי צ'יקי הספרדי. האופרטה הרומנית. האנגלים השמרנים. הגינג'יס חאן הארמני. המחזמר של בוסניה הרצגובינה. תמרות האש והעשן המטאליים של פינלנד.
מי ניצחו: האמא והאבא של הקיטש המניפולטיבי. הרוסי לא רק שאינו שר בשפתו. הוא תכנן את הניצחון טקטית ואסטרטגית: בשילוב של אלוף החלקה על הקרח וכנר מפורסם. ראו שהרוסי מתחנן לזכות. כל ההשתטחויות האלה על הרצפה. וכמובן, המלודרמה הנוראה הזו. יותר נורא הוא שאירופה אכלה את זה. בחילה. ואנחנו נתנו דוז פואה לשיר הזה? בושה.
למה הייתי נותן ליוונים את רוב הדוז פואה? בזכות הקלילות הלא יומרנית שמתאימה עצמה במדויק לתחרות פופ בינלאומית. קפיצית. ריקודי בטן. מה אנחנו רוצים מאירוויזיון אם לא את הקלילות הנסבלת הזו עשויה בטעם. גם כשנורא רוצים לזכות – אפשר לעשות את זה בלי טונה מלודרמה קיטשית. (וזה שוב ירידה על הרוסי)

מעניין: איך העניקו למעודה נקודות במשורה 4-5 נקודות בממוצע. למדינה. בארץ.קראו לזה אנטישמיות לייט. האמת, לנוכח השיר – יצא דווקא לא רע. לא מת עליו, בלשון המעטה.
שערורייה שאיגוד השידור האירופאי חייב לתת עליה את הדעת: אירופה אמנם אחת ומאוחדת, אבל כשזה מגיע להצבעה – שמור לי ואשמור לך. אני מדבר לא רק על מדינות ברה"מ ויוגוסלביה לשעבר. גם הסקנדינביות מחלקות ניקוד גבוה אחת לרעותה. אפילו האירים לא התביישו לתת בוכטה של נקודות לאנגלים. פעם סירבו להאמין שפוליטיקה משחקת בתחרויות האלה. מאז שהתחרות התנפחה זה כמעט פוליטקילי קורקט להיות פוליטי באירוויזיון.
מסקנה ישראלית
: קיטש רבותי, תשלחו בשנה הבאה זמר שיקרע להם את הצורה עם דמעות. הרבה דמעות. בשביל זה לא צריכים כוכב נולד.
וחוץ מזה: לצמצם את האירוע הלא חשוב הזה. 43 מדינות, שני חצאי גמר. על מה?

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות