פרזנטציה

דנה לפידות

תיאטרון תמונע
0/5

שירים: הפוכים, בובת קברט, משוגעת, תחנות החיים, מוניות, רוחות של קיץ. הדרן: משוגעת.

אני המום. תקשורת כזו כמו שהגיעה לפרזנטציה של דנה לפידות ב"תמונע" – גם ריטה  עם מארינה + בונוס של רביץ לא היו מביאות ביחד. מלחמת עולם שלישית של סטילס וווידאו. תפנה לעופר מנחם, שמיחצן, הסבירו לי איך עושים את זה. ובאמת – כל הכבוד. לקנא בו. אפילו המבקר, שעכשיו מקליד את התרשמויותיו למחשב – הגיע על שלל מצלמותיו.

ממש כעבור 6 שעות היא תופיע באותו מקום. רק 40 שקלים מחיר הכרטיס, נכתב בתוכניה של "תמונע". לפי הלחץ במסיבת העיתונאים היא שווה לפחות שבעים. מה שבעים – שמונים שקלים. רק 40 שקלים לדנה לפידות?
קיבלנו מדנה, אם אינני טועה, 6 שירים + הדרן. כמה דברים: א. יש סיבה למסיבה, אבל לא בהיסטריה. זמרת טובה מאוד, אבל בהחלט לא ייחודית. ב. קול טוב מאוד, אפילו, כמו שאומרים היום "מדהים" אבל, לא כזה שלא שמענו. דנה בעצמה אמרה "ויטני יוסטון". אז היא לקחה גם מויטני יוסטון, גם ממריה קארי. בכוכב נולד היו מעלים אותה לשלב הגמר, הם אוהבים זמרות שמתפוצצות מרגש, אבל לא בטוח שמרגול הייתה מתעלפת.
ג. יודעת לטפס לשיאי המלודרמה, אבל מרוגשת מדי, מאוהבת מדי במקצוע, מנסה להרשים בטווחים קוליים, במקום לשיר טקסט, להוריד רגל מהדוושה כדי לאפק ולהפנים.

ד. טקסטים לא תמיד מגיעים, גם המוסיקה אינה תמיד תואמת רוח הטקסטים ("משוגעת" לדוגמא – הוא להיט דרמטי טעון, ודווקא זה הביצוע הכי נינוח שבעולם ומתרחק מהמשמעויות) אני מניח שזמרת כזו תשתפר עם הזמן. יש אנשי מקצוע שעובדים איתה. אני מדבר על השלב שאחרי שוך הסערה הגדולה, אחרי שעדות המעריצים יעברו לבאה בתור.
ה. אני מבין שאמא שלה מעורבת חזק בכתיבת הטקסטים שלה, גם בקריירה. לא בטוח שהראש הפיוטי שלה תואם את הראש הזמרתי של הבת. לא בטוח ששתיהן נמצאות ברמות מנטאליות זהות. היה נחמד בשביל דנה לפידות לנסות להתנתק מהלפיתה האימהית, לעבור למסלולים נוספים.

 זוהי כמובן, התרשמות ראשונה. לפידות היא זמרת שנושמת-מחבקת-מתלהבת-מתרגשת מהסיטואציה. השאלה היא האם כישרון מדהים כשלה גם ינווט נכון אומנותית. בזה אני לא לגמרי בטוח. ורק שלא תנסה להיות הריטה החדשה.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

16 תגובות

 1. מצחיק הריב בנות הזה פה בין המעריצות של דנה לפידות והמעריצות של מאיה בוסקילה (מישהו אמר שימרית חל?) כי במציאות הן מיודדות פלוס ודנה אפילו כתבה לאלבום החדש של בוסקילה את "ימי אתמול" ("איך ימי אתמול בין השורות דוהים מקומטים במגירות" או משהו כזה…) ונראה לי שבוסקילה די התלהבה, סה"כ זה אחד השירים היותר טובים בדיסק הזה. נו מה אפשר לצפות יש להן אותו יחצ"ן עופר מנחם.
  גם לי האמת יצא לשמוע את האלבום של דנה במלואו ולמרות שהביקורת במקומה (התלהבות יתר + אובר דרמטיות) היא הביאה אותה בשיחוק חבל על הזמן. מלא שירים טובים

 2. אני הייתי בהופעה בערב ואני חייבת לומר שאם זה לא משהו חדש אז מה כן חדש? מיליוני זמרות אינסטנט מגיעות היום לרדיו כולן יפות וחטובות, כולן "סופר מקצועיות" בעדן המוסיקה של היום בארץ ארטה םרנקלין לא הייתה מגיעה לשום מקום היו אומרים עליה שהיא שמנה וצעקנית מידי ובינינו גם הטקסטים רדודים "אהבת אותי – עזבת אותי…"
  לדעתי דנה כובשת בפשטות שלה, ביופי הפנימי והאישי הקורן מבין השירים והמילים. היא לא מבולבלת יש לה מה להגיד בניגוד לכל ה"קרן פלס, איה כורם" וכל השאר שמאוד ברור שמה שמוביל אותן הוא פחות האמירה האישית ויותר הפירסום והשואו.
  אז היא (דנה) מתרגשת – נו באמת תודה לאל שמישהו מתרגש היום סוף סוף מישהו מוציא איזה שהוא רגש החוצה ולא מביא משהו מלוקק ומסודר ואסוף בלי תוכן ואישיות אישית – בעיני זה מקסים.
  מעניין אותי לדעת איזה זמרים כן מקבלים ממך (יוסי חרסונסקי) פידבק חיובי ….

 3. למי שכתבה אחרונה את כנראה שיטחית מאוד….
  לא רוצה לפגוע בך…אבל להגיד על זמרת כזאת ועל מטאפורות כמו "במקום שאין בו קיץ טבע היום " שזה לא מחדש
  איפה את חיה??? באמת…שימרית חל את בחורה שטוחה ממש…
  לאהוב את מאיה בוסקילה … ולהגיד על דנה מה שאמרת את כנראה חסרת חיים…
  מצטער אמת….

 4. אתם כל כך מתגוננים ומנסים להחדיר למישהו משהו שהוא חושב אחרת תלמדו לקבל ואהבהתי את " אחת שמכירה " את מכירה יותר מידי טוב ושנינו יודעות מי את אולי הגיע הזמן שתתני לציפור לצא מהקן

 5. אני את דנה לא מכירה רק שמעתי עליה ואת הדיסק שלה דרך מכר משותף ….אני מבינה וחובבת מוסיקה מושבעת…קונה אלבומים והייתי בהופעות בכל העולם…שמעתי את האלבום המלא של דנה ואני חייבת להודות שבהתחלה אמרתי אוקיי…מה זה…האם זה דומה ל… אבל אחריי שהאזנתי ממש פשוט התמכרתי…זה אלבום כל כך כנה וחשוף…וכל כך אמיתי בלי שום מניירות שכבר שמענו.
  את דנה לוקח זמן להפנים במיוחד בנוף כל הזמרות "עלק נשמה" שיש לנו בארץ.
  מה שדנה מביאה עמה שעוד לא קולטים זה נשמה אמיתית
  ואני חייבת אף לציין שראיתי את הפרזנטציה המפורסמת לעומת הופעה שלה מלאה שם היא נינוחה ולא נמצאת מבוהלת לראשונה מול כל המדיה והחוויה ממנה בהופעה שלה זה הסיפור של השירים והמסע שהיא מעבירה אותך ….
  וחוץ מזה שהיא זו שכתבה שנים על גביי שנים את כל השירים האלו כל זה זה חידוש..היא פשוט דנה לפידות.

 6. המשך תגובה ל9 אף אחד לא אמר שדנה לא זמרת טובה היא זמרת טובה עד מאד אבל היא לא מחדשת כלום יש הרבה זמרות כמוה היא לא מיוחדת נקודה וזאת דעתי אם בא לך לקבל זאת או לא .
  לבוא ולהשתמש בימילים כמו "לזיין את המח" מה זה הגועל נפש הזה תלמדו לקבל תגובות וביקורות וטוב ולרע.
  בכל אופן שיהיה לה המון הצלחה.

 7. תפסיקי לזיין את המוח זה שאת מעריצה של בוסקילה לא אומר שאת חייבת להכניס רעל ….אפשר לומר שאולי לא התחברת אבל את הקול של דנה אי אפשר לקחת ממנה
  כמו כמובן את השירים המצוינים

 8. גברת אוהדת יצאת מכלל שליטה , מה את עכשיו מערבבת בשר וחלב מדברים על הזמרת שלכם "דנה לפידות" זמרת טובה זהו מעבר לזה שום דבר מעניין אז תתחילו להשקיע במי שבאמת צריך כמו זמרות שלכם שהזנחתם אותה מאד מאיה בוסקילה שווה פרזנטציה ועוד , דרך אגב אני הייתי נוכחת אותו בפרזנטציונת והיא זייפנית בנינו אז תרגעו … הד ארצי חייב להחזיר את הכסף אז אתם עושים רעש

 9. התביעה של סקעת הכוונה.. וטוב שתשמע דעתך. בסופו של דבר מעבר לניסוח זה או אחר הקיים בחוזה (שאיני מכירה) הבעיה היא עקרונית והיא מי הוא בעל "הקניין הרוחני" של המוזיקה שלו. האם חברת התקליטים או האמן.
  דווקא כאן על פי מה שפורסם בתקשורת הבעיה היא לא אי כיבוד ההסכם אלא מאבק בין שני מנהלים של חברה הקודם שנתן הסכמה בע"פ למהלך מסויים וזה שתפס את מקומו לא מכבד את ההסכמה הזו.

 10. התביעה של סקעת מייצגת מצב. אביע את דעתי באתר זה בקרוב באשר לנושא עצמו. אין ספק שיש כאן בעיה שבחלקה אשמים גם האמנים עצמם, שבלהיטותם להצליח אינם מגבים את עצמם בכל הקשור לזכויותיהם, כאשר חברות התקליטים למיניהן מנצלות תמימות וחוסר ידע והבנה.

 11. בתשובה לפליאה על כמות יחסי הציבור שקיבלה, הרי זה ברור – בעיצומה של התביעה מול הראל סקעת היו חייבים בהד ארצי להפעיל את כל מירצם וקשריהם וליצור השקה מתוקשרת ואף לדרוש מהאמנים הקשורים להגיע. הצעירים הגיעו הותיקים והמנוסים נמנעו. המטרה היתה – הנה אנחנו הד ארצי מביאים כוכבים חדשים. התקשורת כולה נפלה בפח הזה.
  אגב יוסי חרסונסקי, שדיעותייך על תעשיית המוזיקה שולטות כבר 40 שנה – למה דמם קולך בנושא התביעה של הד ארצי מול הראל סקעת. הרי היא עקרונית ומהותית לכל הזמרים והמוזיקאים באשר הם וזאת מעבר לדקויות המשפטיות. קולגה שלך לא היסס להביע את דעתו. מעתונאי ומבקר מוזיקה מהחשובים הייתי מצפה לשמוע את עמדתך בעניין .

 12. אני מכירה את דנה עוד לפני והיא האחרונה שמשחקת,
  היא תמיד היתה כזו חמה ומחבקת ושרה מכל הלב
  אז זה לא נכון להגיד שהיא שחקנית ענקית, אלא זמרת ענקית!

 13. האמת היא שאני מאוד אוהבת מוסיקה ואני קוראת הרבה את הביקורות שלך, יש לך קושי גדול בלפרגן באופן כללי על כולם, הייתי בהופעה כי שמעתי על דנה המון, אני חושבת שהיא זמרת מדהימה, נכון יש הרבה זמרות גדולות אבל היא להבדיל גם יוצרת מעולה, כל כך התחברתי לטקסטים וללחנים שאם זה לא טוב בעיניך- אז מה כן? היא מרגשת ומדהימה!

 14. חרסונסקי אין עלייך אתה פירגנת לה לא רע בכלל אגב גם היית אמיתי היא מלודרמטית יותר מידי , שחקנית ענקית וממש לא אמיתית , זמרת טובה אין מילים אבל יש כמוהה מיליון בחוץ לא יחודית בכל אופן נאחל לה בהצלחה.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות