שמתי לב

נועם פנחסוב

מילים ולחן: נועם פנחסוב. עיבוד והפקה מוסיקלית: אלדד ציטרין
4/5

לפי העטיפה, אין זכר לכך שמדובר בדואט. גם שמה של הזמרת המצטרפת – סיוון ויצפלד-ויסמן די מוצנע. סיוון נכנסת בחלקו השני של השיר, שעוסק במערכת יחסים דרך בהייה בתקרה. התקרה מעניקה לפנחסוב נקודת אחיזה למצבו הכללי גם בעניין היחסים שבינו ובינה. בוהה בה בתקווה שיכתוב משהו שיעביר לו את הזמן לטובה. גם השיחה איתה (ההיא שהיתה איתו בקשר), באותו רגע (של בהייה?) אינה משפרת את המצב. ו"היא מורידה אותי יותר נמוך ממה שהיא חשבה" … אבל לא ברור מהשיר – מה יחסו האמיתי אליה – מתברר שבכל זאת מוכן לקבל אותה חזרה – "אני מחכה כבר איזה חודש ואת לא מחזירה". ומה איתה? כנראה נמצאת במצב דומה, שלא מוביל לתקשורת בניהם.

טון רך, עגמומי משהו, מטפס גבוה דווקא בקטע במילים "היא מורידה אותי יותר נמוך", עיבוד כלי נשיפה יפה  ומעניין. הדואט מעניק איזו זווית הומוריסטית לשיר. גם היא מגיעה מתוך בהייה בתקרה למסקנה שהשיחה איתו לא חשובה. שיר מינורי קצת סתמי, ובא להגיד "נחמד", אבל יש בו יותר מ"נחמד".

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

10 תגובות

 1. מושיקו כל-כך צודק.

  נועם חביב, חמוד. הקול שלו סביר, הטקסטים שלו ילדותיים, המוזיקה – מתחת לרמת תיכון ולא שווה התייחסות בכלל.

  אכן, כדאי לו, לנועם, ללמוד קצת. לעבוד.

  השיר בינוני מינוס.

 2. תגובה ל-1:

  זה שאתה באופן אישי לא מת על השיר לא אומר שהשיר לא טוב, כל אחד וטעמו האישי, אתה לא יכול להגיד דברים כאלה, ביום שבו אתה תכתוב שיר, תקליט אותו ואנשים אשכרה ישמעו אותו, אז תוכל להביע את דעתך המלומדת, סתם להגיד שמשהו לא טוב זה לא רציני.

  נועם הוא אחד האנשים המוכשרים שיצא לי להכיר באופן אישי, הרגישות שלו במילים (שבוודאי עוד תגלו בסינגלים הבאים) מדהימה, לא כל יום פוגשים אדם כזה.

 3. תשובה ל-3
  לא אכפת לי ממילים? זה מה שהבנת ממני? אני טוען שרוב החומרים שמגיעים להשמעה ציבורית לא שווים התייחסות לטקסטים שלהם. הרי מדובר במדיום המוסיקלי. אם אין שיר ראוי לשמו בסך הכל, מה יש לי להתייחס לטקסט שלו, שהוא במקרה הטוב סביר?

 4. אני מחכה שהמדור הזה סוף סוף יפסיק להתפלסף על הטקסטים ויגיד דברים מפורשים יותר כמו- פנחסוב- לך לעבוד. השירה שלך איומה ונוראה, הכתיבה שלך לא משהו וכו'. מה אכפת לי מהטקסט? איזה טקסטים יש היום, חוץ נניח מאומנים רציניים כמו שולי רנד, ששווים אפילו קריאה?

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות