הופעה על גג אד סאליבן תיאטר

פול מקרטני

במסגרת דיוויד לטרמן שאו
0/5

פול מקרטני הפתיע במיני הופעה לאלפי ניו-יורקרים בלב מנהטן על גג בית תיאטרון אד סאליבן תיאטר בהופעה מיוחדת שהוקלטה לתוכנית הלייט נייט של דיוויד לטרמן. הידיעות על האירוע נפוצו כמו שריפת קוצים ברשת הטוויטר ומפה לאוזן. בסביבות השעה חמש וחצי החלו המונים להתאסף באזור.
האירוע הזכיר כמובן את ה-30 בינואר 1969 כאשר מקרטני והביטלס טיפסו לגג בניין חברת התקליטים Apple, עטויי זקנים ושיער ארוך אופנתיים. הם ניגנו כמה שירים, כמו Get Back ו-Don't Let me Down . ההתקהלות ברחוב הביאה למקום את המשטרה הבריטית שהפסיקה את ה"קונצרט" ההיסטורי בטענה שהביטלס מפריעים את מנוחת השכנים. ההופעה המאולתרת הזו הייתה ההופעה האחרונה של הביטלס אי פעם. על הגג איתם היה גם הקלידן בילי פרסטון. ההופעה של הביטלס על הגג נחשבה מאז אירע היסטורי בתולדות הרוק, הופעתם האחרונה שסימלה את רוח החופש והספונטניות של חבריה, בתקופה בה שררה ביניהם מתיחות אישית גבוהה וכמובן על רקע העובדה שהיא הופסקה על ידי המשטרה.
בטלוויזיה האמריקנית, הביטלס עשו את הופעתם הראשונה על המסך הקטן ב-1964 בתוכניתו של אד סאליבן ממש באותו אולפן שבו ארח דייויד לטרמן את מקרטני. בין השירים שניגן – Band on the Run, Helter Skelter, Back in the U.S.S.R.
מקרטני התלוצץ עם הנאספים בין השירים – "אתם לא צריכים להיות בעבודה". הוא התחנן לשוטר: "האם אני לא יכול להמשיך את ההופעה עוד קצת" וגם נפנף לשלום לנוסעים באוטובוס באמצע ביצוע Let Me Roll It. בסביבות 6 אחה"צ הוא ברך את הקהל בלילה טוב וחזר לבניין. דיוויד לטרמן גילה שבמשך שנים חיזר אחרי מקרטני, אפילו התחנן כדי שזה יופיע בתוכניתו, אבל הוא סרב.

Paul Mccartnet On The Roof of Ed Sullivan Theater

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות