סיפורו של הלב

להקתו של בני אנדרסון

הליקון
4/5

אני מקשיב לאלבום של מוסיקת פולק נחמדה שמשיקה למוסיקה קלטית, ופתאום נשמע קולה של זמרת, שלפי הדפים שנשלחו עם הדיסק עונה לשם Helen Sjoholm. ומה שבא לי להגיד לבני אנדרסון, האיש שעמד מאחורי מפעל היצור המוסיקלי הגדול של שבדיה בכל הזמנים – הלא היא להקת Abba. בני, השתגעת? : עם כל הכבוד למוסיקת Folk שבדית – יש לך כאן כמה שירים וזמרת שיכולים להוות בסיס לאבבא החדשה. ואגב, בכמה שירים שומעים ממש מוטיבים של "אבבא"..
בני אנדרסון מנהל כבר כעשרים שנה הרכב של 16 נגנים שמוציאים לפועל תמהיל מוסיקת עם שנע בין פולקה, מוסיקה קלטית, מוסקיה קלאסית. "בוגי גלאזגו" שפותח מסביר כמעט בבירור את הכיוון "סיפורו של הלב", לא בטוח שהוא יסביר את הנתון המדהים של מכירת 380 מיליון אלבומים שהלהקה השבדית מכרה בעולם, ששיאה ב- Mamma Mia המחזמר והסרט – גם הוא שובר קופות. Story Of A Heart שיר שלישי בדיסק – בביצוע Helen Sjoholm הוא בעיני אחד הלהיטים של "אבבא" – למעשה השיר הכי "אבבא" בדיסק. גם You Are My Man הוא שיר שישתלב נפלא ברפרטואר של אבבא.
שאר האלבום הוא מיקס של כל שמעסיק את אנדרסון בשנים האחרונות, כלומר – דיסק לא הומוגני, חלקו יפה כשלעצמו. פולק שוודי פוגש את אבבא פוגש את המחזמר פוגש מוסיקה קאמרית פוגש מוסיקה של ביג באנד ולהקות צעידה (Cirkus Finemang) מוסיקה סטייל נינו רוטה של פליני (Jehu) טובה ואקורדיון, בוזוקי ומנדולינה.
אלבום מאוד אקלקטי. לא מעט צלילים יפים. מה שבטוח: אם לא בני אנדרסון – רוב הקטעים האינסטרומנטליים כאן לא היו עוברים את גבולה של שבדיה. מדהים – כמה לאנדרסון יש הפוטנציאל להיות את "אבבא", והוא מעדיף להוציא אלבומי פסיפס סגנוניים כדי לפרוש את קשת אהבותיו. זה האלבום הזה.

סיפורו של הלב

Benny Anderson Band Story Of A Heart

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות