בכל ליבי

שימי תבורי

מילים: עינת הולנדר לחן, עיבוד והפקה מוסיקלית: רביב בן מנחם
3.5/5

צליל החליל המדברי של אמיר שהסר כבר מייפה כל הפקה מוסיקלית שלישית ורביעית של שירי פופ מיינסטרימי דביקים. רק שלא יכנס לטריאומווירט של פדי-יפרח-סינגולדה, הגם שאני יכול להבין את מצוקת הכיס. לשימי הוא עושה רק טוב. אבי התבורי'ס שר שיר אהבה כאילו הוא עלם צעיר בשנתו העשרים ומשהו, מתפעם בריגוש מאהבתו הראשונה, הדמיון שמתגשם, התשובה הנמצאת, הלב שרוצה, האהבה שמטפסת עד השמיים.
נו טוב, דמיון גדול – אין כאן. עוד טקסט שיתחרה על בכורת טבלת השירים השדופים בנושא האהבה. שימי תבורי מחבר את פריחת ימי הריאליטי עם שיבתו המתוקשרת לזירה המוסיקלית. צליל חליל יפה בפתיחה שנשזר בהמשך אינו מעיד על ההמשך. אנגלברט הומפרדינק ים-תיכוני (ממש מזכיר) מקונן בטון מתקתק, ברגש מתפעם. קול כמו שלו – אין. אבל צלילי הסנטימנטליות נשמעים נפטלין. מצד שני: מי שרואה תבור'יס יגיד שזוהי ממש עליית כיתה. אז מה? שיישאר כבר בכיתה הזו.

כל מה שעברנו לא היה לשווא
תראי איך טוב בינינו
כל מה שדמיינו מתגשם עכשיו
הופך מציאות

כבר מזמן ידעתי
כי רק בך מצאתי
אֶת כל התשובות שכה חיפשתי

פזמון: בכל ליבי אני רוצה להיות איתך
אני זקוק רק לך
אבוד בלעדייך
כבר מאז שהתאהבתי בך
כל כולי שלך
בא אלייך, לחייך

כמה האמנתי שיבוא היום
נאהב עד לב שמים
כל העננים יתפזרו פתאום
נהיה לתמיד

כבר מזמן ידעתי
כי רק בך מצאתי
אֶת כל התשובות שכה חיפשתי

פזמון: בכל ליבי אני רוצה להיות איתך
אני זקוק רק לך
אבוד בלעדייך
כבר מאז שהתאהבתי בך
כל כולי שלך
בא אלייך, לחייך

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

11 תגובות

 1. גדלתי עליך ועל שיריך
  ובשבילי? היית ונשארת האחד והיחיד

  אני בן 42 ומ גיל 7 אני מאזין לך
  ומתרגש כל פעם מחדש אוהב אותך
  תצליח בכל אשר תעשה
  אלי

 2. יוסי סיטבון היקר – תילמד להתייחס למוזיקה ולפרגן :
  לזמר ענק , לקול ענק , לשיר יפה ונוגע , אין קולות כאלה בארץ היום – שימי הוא זמר שנולד פעם בדור וגם בקושי – למה את לא לומד לפרגן ? למה לסבול מקינאה וצרות עין ? – הרי שם לב לרוב התגובות כאן כולן אוהדות ורעבות לשמוע את שימי במייטבו – אז עשה טובה לעצמך ותהנה מזמר ענק עם שיר ענק !!
  שימי – אנחנו אוהבים מפרגנים ואיתך לאורך כל הדרך

 3. שימי תבורי – זמר בחסד עליון – איזה עונג רצוף של קול מדהים שחודר ישר לחדרי הלב , איזו עוצמה , איזו רגש , מרטיט את הלב – אוהבים אותך – שימי תבורי הוא מוסד במוזיקה הישראלית – השיר יפהפה – נוגע ללב

 4. יקירתי מ3. לא חייבים לאהוב את מה שכולם אוהבים,עדיין שירי קיטש ושמאלץ מרעידים אותי כמו הרבה שירי אהבה משנות ה70 אפילו נסים סרוסי מרגש אותי וגם אבנר גדסי,2.אף אחד לא אמר מילה על אמירה נוקבת או שיר עם טקסט פילוסופי הרי לא בעיה ללחוץ על מיתרי הרגש או להפעיל את בלוטות הדמע כשזה א מ י ת י ולא מזוייף רק כדי לעלות על גל . שנים שימי תבורי מתבזה ולא היה בכלל רלוונטי לתקופה מאוד גדולה בקרירה שלו , שטויות למכביר הוא עשה כולל חזרות בתשובה מטופשים צביעת שיער מזעזעת והימורים וכדומה . אל תגידי לי שזה לא רלוונטי זה כן ומעיד על כושרו אישיותו ואני אומר זאת מאהבתי אליו וחיבתי . שנים שהייתי מקשיב לתקליטיו והראשון המופלא עם עוזי חיטמן ז''ל

 5. ל-3. צליל החליל משדרג לשימי. בלעדיו – השיר היה נשמע "רזה". מצד שני, המחשבה היא האם הולכים לכיוון שכל שיר פופ שדוף יקבל הפקה אתנית מבריקה מעין כיסוי בעלה תאנה יפה … לגבי שימי – קולו היפה מוכר. השיר שבחר – שגרתי, נדוש ומיושן.

 6. תגובה למס' 2 ולמבקר:

  מס' 2 היקר, לאן הגעת עם תארים כמו עלוב ובזוי? אולי אפשר להגיד על השיר הזה שהוא שמאלצי וקיטשי אבל עם כל הכבוד רובנו מתרגשים משירים כאלה, שירי אהבה רומנטיים שרבים מאיתנו אוהבים לאהוב ושיושבים כל כך יפה על שימי תבורי דרך אגב. לא כל שיר חייב להיות עם אמירה נוקבת על החיים. לטקסטים כאלה אין היום הרבה ביקוש (לא בהכרח מתוך הקהל, גם מבין הזמרים עצמם לדעתי). כשיר אהבה מדובר בשיר מעולה, נקודה. ודבר נוסף, רבים מהשירים שיוסי מבקר כאן הופכים בסופו של דבר ללהיטים, דבר האומר דרשני.

  למבקר, קראתי את הביקורת שלך אבל בשורה תחתונה לא הבנתי אם החליל שיש בשיר הוא טוב או רע ליהודים? מצד אחד הוא טוב לשימי ומצד שני הוא לא מלמד על ההמשך? לא ירדתי לסוף דעתך. בנוסף, מה עם מילה טובה לתבורי על הביצוע הנפלא והמרגש של זמר וותיק ומוכשר עם קול ענק? וגם מהלחן התעלמת. מרגיש לי טיפה כמו ביקורת פזיזה.

 7. תגובה לשמרית; המבקר חרסונסקי המכובד הפסיק להתרגש ממבול השירים הלעוסים עד לזרא של מוסיקה מיזרחית עלק יש שטאנץ קבוע ומעצבן של מיספר מוסיקאים שמתפרנסים כשכירי אולפן ללא חדוות מוסיקה אמיתית וזה נמאס. רמת הטקסטים עלובה ילדותית ומעצבנת. לגבי שימי תבורי הנכבד הוא מתבזה בתוכנית אינפאנטילית אפילו מפגרת בטלויזיה עם ילדיו. רמת המילים בשיר של ילד בכיתה ב חבל מאוד אהבתי את שיריו אך מש
  הבן אדם עושה לעצמו כרגע החל מהריאלטי ועד שירי אהבה טיפשיים הוא עלבון לקהל שאהב אותו. די מתי תתיבגר ותאמץ דברים תרבותיים יותר על כל המיכלול ראה את יגאל בשן למשל.

 8. אני וחבריי לעבודה שמענו את השיר ומאוד התרגשנו.השיר נוגע וצובט בלב.
  אני מסכימה עם חרסונסקי שאכן "צליל החליל המדברי היפה" עושה לשימי רק טוב, וש"קול כמו שלו – אין", וזה כבר הרבה. יש פה שילוב מקסים של מילים מרגשות ולחן יפה.
  לא מסכימה בהרבה יותר נקודות :
  1) אז מה אם צליל החליל מייפה כבר כל הפקה שלישית ורביעית? אתה מפסיק לשמוע קונצרטים או שירים כי כבר שמעת פסנתר, או כינור, או גיטרה? בכל פעם זה בא בהרכב אחר או באינטרפרציה אחרת.
  2) מה זאת אומרת "שימי שר כאילו הוא עלם צעיר בשנתו העשרים ומשהו"? האם לאהבה יש גבול של גיל?
  3) אתה יודע ,עם הצלחה ועם ביקוש אי אפשר להתווכח. השירים הנוסטלגיים מצליחים ויש ביקוש לשירי אהבה מתקתקים. אנחנו, קהל המאזינים, אוהבים אותם!!!!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות