מותק

קורין אלאל

פסטיבל אישה תיאטרון חולון
4.5/5

במרץ 2009, ביקשתי באתר הזה – תוציאו את קורין אלאל מהאח הגדול. אני מצטט: "אני לא רוצה לגלות שומדבר על קורין במסגרת המציצנית הזו. שעדי נוימן וגיא לובלצ'יק יתגפפו, שבוסקילה תפליק סטירה מצלצלת למליץ, הלשעבר שלה, שמנחם בן ילמד שירה את שימי. זה הכל טוב ונחמד, אבל שקורין תעשן סיגריות בבית שלה ותחפש חוויות פילוסופיות במקום אחר. תוציאו אותה משם". לא הוציאו.
עברה בדיוק שנה. לא יודע איך הגיעה קורין להאח הגדול, אבל השבוע בחולון הגיע מעין ניצחון אירוני. קיבלתי אישור שהיא כבר  אינה שם. בעודה מחזירה את "מותק", אלבומה מלפני 25 שנה לחיים, צפה עם ישראל בגמר של האח הגדול. קורין דיברה נדמה לי על איך שהיא הייתה עסוקה אז בלארוז ועוד פעם לארוז עד שגאלו אותה מזה, והנה הערב הזה עם "מותק" ובסיס להקת "גן עדן" של אז – נראה כסוג של חזרה לאדמה מול תוכנית ההבלים. עובדה: הקהל שהגיעה העדיף אותה (את קורין) על פני האח המרצד מהמסכים.
הקלישאות שהגיעו לקראת הערב בחולון  היו צפויות: לפני 25 שנה היא הייתה "רוקיסטית בועטת" והיום היא כבר "מפויסת ושלמה יותר, כבר לא אותה רוקיסטית בועטת של פעם", אני מצטט מאחד האתרים באינטרנט. אין לי אפשרות למדוד את עוצמת הבעיטה, המרד והכעס של קורין דאז. מה שבטוח – גם השנים והשירים שכתבה אחרי "מותק" לא עשו ממנה ממרח מיינסטרימי. אפשר לומר שהרפרטואר שצמח וגדל סימן את התפתחותה היפה כיוצרת אקלקטית שמשלבת שנסון לצד רוק, שהיום, ב-2010 מתייחסת לשירים ההם בסוג של געגוע וחיוך. 

הגיעו נתנה טעימות מהאלבום ההוא – "מותק", "חיה בתוך קופסה" ו"תן לי קצת ממך", אבל אלה היו מתאבנים. אחר-כך אבל פרשה את קשת שיריה כמניפה צבעונית.  קורין אלאל כבר מזמן הבינה שבארץ קטנה עם שפם  אינך יכולה להיות רוקרית בועטת לאורך זמן, ולפעמים את צריכה לעבוד גם בשביל הנוסטלגיה, להגיע עם רשימת השירים הכי קליטים.
ואמנם הסך הכל שנשאר מהערב הזה היה פחות "מותק" ויותר מצעד פזמוניה. ערב ערוך טוב, קולח ונהנה מאורחות מצוינות – ורד פיקר, אלונה דניאל, עלמה זוהר שעלו לגוון לה, ונגנים משדרגים – מישל עמר שמאחורי התופים, דורון פיקר (בעלה של ורד) שעל הקלידים, ערן ויץ – בגיטרה. מעין סיכום של דרכה עד כאן – דרך "מותק" ו"כבשים", "כשזה עמוק", "ימי הפרח", "קשר הירח", "אנטארקטיקה" ועד "אמסטרדם" ו"שיר בכיף".  קורין היא קורין, יותר בועטת פחות בועטת, אישה ויוצרת אותנטית, בלי רבע פוזה. האח הגדול מאחוריה. המוסיקה והשירים חיים ונושמים.

שירים: ציפור, בננ, חיה בתוך קופסה, תמונה בכחול, מוכר זה לא מוכר, מותק, כבשים, דרך הכורכר, שיר לשירה -עם ורד פיקר, כשזה עמוק – עם אלונה דניאל, מי הפרח – עם עלמה זוהר, מעיין, קשר הירח, אנטארקטיקה, זן נדיר. הדרן: אמסטרדם, שיר בכיף, מותק.

בתמונות מלמעלה למטה עלמה זוהר, אלונה דניאל, ורד פיקר

קורין אלאל "מותק" פסטיבל אישה תיאטרון חולון

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. להיטי מותק היו ברצף ושולבו השירים שקורין ביצעה שהציפו בי את הגעגוע לימי קלונוע דן והמרתף העליון המיתולוגי. גם ההדרנים היו מאז "בנמל באמסטרדם" המחשמל ו"שיר בכייף". נוסטלגיה אמיתית והוכחה שדברים טובים נשארים לנצח. תודה לקורין ונגני גן עדן ולאורחים על הבמה ולאלי (גרינפלד) שהפיק את קורין באותה תקופה ולפי מה שקראתי בפרסומים יזם את השיחזור. והאמת אני מסירה את הכובע בפני פסטיבל חולון שהרימו ערב משגע. ממש נהנייתי עם המאות שהיו באולם וקיבלו בחום את קורין. תודה. תודה. תודה.
    והלוואי ויהיו עוד ערבי מותק שכאלה. אני אבוא שוב. שבוע טוב לכולם.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות