מחווה להרבי הנקוק

דני גריסט (Danny Grissett)

לקראת ההופעה
0/5

דני גריסט (Danny Grissett) מניו-יורק מגיע לסדרת ג'אז חם להצדיע להרבי הנקוק. לפי הביקורת שהגיעו , הוא מהפסנתרנים היותר מוערכים בסצנת הג'אז העכשווית, מבטיח שגם מקיים. הוא יליד לוס אנג'לס, מנגן פסנתר מגיל 5. אחרי שסיים תואר אקדמי בהוראת המוסיקה, התמקד בנגינת ג'אז ואת המאסטר עשה בנגינת פסנתר ג'אז. את הרבי הנקוק , לו יקדיש את הערב בישראל, פגש לראשונה כאחד המורים במכון על שם תלוניוס מונק בו השתלם.
בסביבות לוס אנג'לס ניגן עם המתופף בילי היגינס, עם הסקסופוניסט ג'קי מקלין. ב-2003 עבר לניו-יורק. כאן מצא קרקע פורייה לנגינה עם צמרת הג'אז, וביניהם החצוצרן טום הארל, שהוא חבר קבוע בחמישיית. אלבומו הראשון Promise יצא ב-2006, וכעבור שנתייים אלבום שני – Encounters. אלבומו השלישי Form יצא ב-2009.
את הרפרטואר שהוא מנגן מפצל גריסט למקורי וסטנדרט'ס. הביקורות שיבחו והיללו את אלבומו Promise במילים כ"אחד מאלבומי הג'אז הטובים ביותר של 2006" ואת גריסט כ"אחד מפסנתרני הג'אז העכשוויים הטובים ביותר לצד פסנתרנים כרוברט גלספר ואהרון פארקס.
האלבום מתאפיין באלמנטים של קלאסיים של שלישיות פסנתר בקטעים כ – Where Do We Go from Here? או You Must Believe in Spring של מישל לגרן. באלבומו השני כלידר – Encounters הציג את פן המקוריות של גריסט כמלחין לצד חומר קלאסי במעברים מסגנונות של בוסה ועד כמעט היפ הופ, במקצבים, במנגינות, וגם כאן מתגלה כפסנתרן שקורץ מחומרים של ענקי ג'אז. הוא מנגן נפלא ויין שורטר (Toy Tune) כשלצידו וינסנט ארצ'ר בתופים, קנדריק סקוט – בס. בסדרת ג'אז חם יצטרפו לגריסט חגי אמיר – סקסופון, גלעד אברו – בס, שי זלמן – תופים.

ירושלים מרכז ז'ראר בכר יום שני 15/3 בשעה 21:00
זאפה הרצליה יום שלישי 16/3 בשעה 22:00
מוזיאון תל אביב לאמנות יום חמישי 18/3בשעה 21:00
מוזיאון תל אביב לאמנות יום שישי 19/3 בשעה 21:30
בית אבא חושי חיפה מוצאי שבת 20/3 בשעה 21:00

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות