מופע מיוחד לרגל השקת האלבום החדש משירי טאונס ואן זאנט

דיוויד ברוזה

בארבי ת"א
4/5

מי שלא הכיר את הסיפור המדהים של דיוויד ברוזה ומשורר הרוק האמריקני טאונס ואן זאנט,קיבל הסברים במהלך הערב שהשיק את האלבום החדש (David Broza – Night Dawn – The Unpublished Poetry of Townes Van Zandt) במופע חדפעמי ומיוחד שסיפר את הסיפור לצד השירים המצויינים.
מימינו של של ברוזה התמקם גיטריסט שניגן עם בוב דילן, מיק ג'אגר, טינה טרנר ,G E Smith שהיה בין מפיקי הדיסק של שירי ואן זאנט. תמר אייזנמן פתחה בשלושה שירים, שניים של ואן זאנט וחזרה לקראת סיום.
G E Smith לצידו היה כמעט דמות מפתח בערב הזה. אבל דיוויד ברוזה  כמו תמיד עשה את ההצגה – בסיפורים בין השירים, באנרגיות הלא מרוסנות.  אפילו רקד  כמה צעדים מול נגנית הכינור ורקדנית הפלמנקקו הסקסית על הבמה.  רוחו של טאונס ואן זאנט הייתה שם, אבל בעיקר הטמפרמנט של ברוזה, שהשתמש בשני נגני הקשה וכדי להכניס לערב רוח פרצים.
ברוזה אינו יכול להסתפק בערב ממוקד-דיסק בעל אופי יותר "אמריקני", כפי שדורש האלבום של שירי טאונס ואן זאנט. הוא אחד האמנים היותר אקלקטיים וקוסמופוליטיים שפגשתי מעודי. הוא אמריקני, הוא ספרדי, הוא קאונטרי ופלמנקו וים תיכוני וגם בוסה נובה (הנעימה שכתב כהצדעה לואן זאנט) ובערב הזה הכל מכל הגיע לבמה בהתלהבות יתרה, לעיתים אף יתרה מדי, בעיקר בהדרנים. נכון שהקהל רצה, אבל דרישות הקהל אינה תמיד שיקול שחייב להנחות אמן. ברוזה אינו "נכנע" לדרישת הקהל. הוא הולך עד הסוף בהיסחפות עם ה"יהיה טוב", "סניוריטה", "האישה שאיתי" וגם "חיפה", ומכניס להילוך חמישי ושישי. איך אומרת הקלישאה: דע מתי לגמור. גמרת בשיא, אל תחפש עוד שיאים, ושדרישת הקהל תחכה.
חוץ מזה הכל בסדר: אמן, מקצוען, וירטואוז, טרובדור וזמר מעולה, יודע לחבר סגנונות לתמהיל פולק-רוק-לטיני יחיד בסוגו. פורט חבל"ז. ברוזה הטוב, המעולה, אבל כמו שאמרתי – לא מכיר את סוד  המיקוד והצמצום, מה שלפעמים עלול להיות קריטי. הסיום כמעט הרס לי ערב מצוין, ובהערת ביניים אוסיף ואומר ש"יהיה טוב" עם נשיא מצרים של סוף השבעים, הימנון הנצח שלו, לא חייב להגיע לכל מופע, בטח לא לערב שהנושא המרכזי שלו הוא שיר המשורר טאונס ואן זאנט.

מבחר שירים: Soul to Soul, Southern Cross, Holes In My Soul, דניאלה, Long Ball Hitter, Chileno Boys, Isla Mujeres, Estuvo Aqui?, Carolina, Jeanine, Old Satan, Harms Swift Way, מתחת לשמיים, Night Dawn, יהיה טוב, Too Old to Die Young, סניוריטה, האישה שאיתי, חיפה.

אורחים: G E Smith, תמר אייזנמן.

דיוויד ברוזה משיק את שירי טאונס ואן זאנט

David Broza Night Dawn: The Unpublished Poetry of Townes Van Zandt Live At The Barby Israel

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות