הופעה חיה בטרובדור Live At The Troubadour

קרול קינג ג'יימס טיילור Caorle King James Taylor

סי.די + די ווי די הליקון
5/5

מי שאינו נוסטלגיקן חסר תקנה יכול לנטוש כבר עכשיו את הרשימה הזו. גם מי שהשמות קרול קינג וג'יימס טיילור אינם אומרים לו דבר. (וחבל שלא) יכול להיפרד מאיתנו. עכשיו כשנשארנו עם המעוניינים, אפשר להתחיל להתרפק.
נמקם עניינים: בנובמבר 1971 ג'יימס טיילור וקרול קינג הופיעו לראשונה זה לצד זו ב"טרובדור" בשדרות סנטה מוניקה שבמערב הוליווד. טיילור הוציא אז את אלבום הבכורה שלו ב-Apple, חברת התקליטים של הביטלס, קרול קינג עשתה צעדים משמעותיים כזמרת שהתפרסמה כלהיטנית פופ. Fire And Rain, שירו של טיילור התבסס במעלה המצעד. קינג הוציאה את האלבום Tapestry, אלבום נצח שהכניס אותה כבר אז לפנתיאון של הפופ.
כ-36 שנים אחרי, נובמבר 2007, חוזרים טיילור וקינג עם הרכב שכולל נגנים מהלהקה ההיא (The Section) חוזרים לטרובדור לשלושה ערבים (6 הופעות) לחגיגות 50 שנה למקום. ההופעות ההיסטוריות האלו מתועדות בדיסק הכפול (סי.די + די.ווי.די) – 75 דקות עם כל הלהיטים – So Far Away, It's Too Late, Will You Love Me Tomorrow של קרול קינג, Carolina In My Mind, Sweet Baby James, Fire And Rain של טיילור. זמרים אהבו אז להופיע ב"הטרובדור" שאיכלס את זמרי הימים ההם של פריחת הפולק-רוק. גם האיגלס, ג'קסון בראון, לינדה רונסטאט, ג'וני מיטשל הופיעו ב"הטרבדור".
החוויה הכפולה (אודיו-ויזואלית) מרטיטה לא רק משום חולשתי הנוסטלגית, אלא משום שהמוסיקה הזו יפה באמת, הצליחה לחלוף על מחסמי הזמן. קולותיהם טובים מתמיד, חוברים נפלא לדואט ב – Up On The Roof, להיט הסיקסטיז שמחזיר אותם בהתרפקות אמיתית לימים ההם. לקרול קינג יש עדיין את המיוחד הזה בקול ובהגשה שמצליח לרגש, כשהיא שרה So Far Away. גם Smackwater Jack ו – I Feel The Earth Move הם שני קלאסיים שנשמעים כאילו כל השנים האלו לא חלפו. איך שקינג שרה היום So Far Away יצמרר כל עור רגיש למוסיקה של השנים ההן.

1. Blossom
2. So Far Away
3. Machine Gun Kelly
4. Carolina In My Mind
5. It s Too Late
6. Smackwater Jack
7. Something In The Way She Moves
8. Will You Love Me Tomorrow
9. Country Road
10. Fire And Rain
11. Sweet Baby James
12. I Feel The Earth Move
13. You ve Got A Friend
14. Up On The Roof
15. You Can Close Your Eyes

קרול קינג ג'יימס טיילור – הופעה חיה בטרובדור 2007

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות