אל הים To The Sea

ג'ק ג'ונסון Jack Johnson

הליקון
4/5

מקפידים לציין שהאלבום הוקלט באולפניו The Mango Tree הפועלים באמצעות אנרגיה סולארית. האם זה מה שהוריד את מפלס המתח החשמלי באלבום? האמת היא שג'ק ג'ונסון תושב הוואי (גולש גלים פעיל) הוא אמן פעיל בתחום שמירת הסביבה. מספרים שרוב רווחיו מההופעות הולכים למטרה הזו. רק על כך מגיעות לו מחיאות. אבל באשר לצליל – הוא אוהב אותו רוק-פופ-פולק או להיפך. ומישהו הגדיר adult contemporary acoustic rock – רוק אקוסטי עכשווי למבוגרים.
אנחנו בחמישי של הסינגר סונגרייטר האמריקני. סינגל מוביל: You And Your Heart. איזי ליסנינג בלתי אמצעי במובן האיכותי. No Good With Faces אחד היפים, מלודיה קסומה, רכות אקוסטית. בילי ג'ואל שר פעם ככה.
"לא חזק בפרצופים/ גרוע בשמות/ נותן לעצמי כיוונים אבל הכל אותו הדבר אני הולך לאיבוד/ כל כך עייף לנסות … הבה לא ננסה להקדים את עצמנו". ג'ונסון מצליח לשדר תחושת בדידות בסגנון אותנטי ישיר. From The Clouds מגיע בטעם קאריבי שמשי. ג'ונסון מגוון.
"הו את דבר כל כך יפה/ אקח אותך ואהפוך אותך לשלי … היינו יכולים לצפות בזה מהעננים/ בכל מקרה לא יכולים לעצור את זה/ זה אינו שלנו"
שירי אהבה: My Little Girl, שיר שקט נשמע טהור כמו סקיצה. כמעט כנ"ל Turn Your Love – אם כי כאן נוספו עיבוד וקולות (הרבה יותר יפה מקודמו) At Or With Me – מעין מנגינה עממית בעיבוד להרכב רוק. Pictures of People Taking Pictures – צליל אקוסטי עם קורטוב של קליפסו.
ג'ונסון מאופק, שר שירים מאווירת איי הוואי, לא מסוג האלבומים שדחוף לרוץ לספר עליו, אבל קיים בו יופי אישי קסום עד מיסטי, משהו מימי התום של השישים, מנותק ממציאות עכורה.

Jack Johnson To The Sea

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות