מנגינות יהודיות לגיטרה קלאסית Jewish Melodies

עודד מלכנר Oded Melchner

4.5/5

"אבינו מלכנו", "ידיד נפש", "מי האיש" –  בפריטה בגיטרה קלאסית? נשאל אחרת: האם העידון מוציא מהשירים את האופי עממי-תפילתי-חסידי? האמת – כן, אבל כמה יפה לשמוע אותם בעיבודים האלה, שאינם מחסירים כמעט דבר מיופים הראשוני.

עודד מלכנר מתנה אהבים עם שירים המזוהים עם מסורת. מעניק להם חיים אחרים בנגינת הגיטרה, בפריטה מיומנת, מדויקת ולירית, ולא בעיבודים מהפכנים, לא ביומרה לעשות מהם משהו אחר. עידון שיש בו יופי מלודי, עושר הרמוני,  פשטות אצילית, אסתטיקה צרופה שמעניקה את קווי המתאר של השיר בראשוניות מפתיעה וגם קצת נשמה המאפיינת את המנגינות – למרות הנגינה המאוד צנועה. כמה שזה יישמע יומרני, אבל אלה צלילים שמעניקים מימד קלאסי לעממי יהודי.


שירים: אבינו מלכנו, ידיד נפש, מזמור לדוד, מי האיש, ציון תמתי, צמאה נפשי, אלי אתה ואודך, א יידישע מאמא, כל זמן זעס ברנט די לעכט, אויפן וועג שטייט א בוים, בטאי אמא

Oded Melchner – Jewish Melodies

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

6 תגובות

 1. עודד מלכנר בדרכו הייחודית והמלאת כשרון מעניק מימד נוסף ליצירות שאותן הוא מנגן , הדרך שבה הוא מעבד את היצירות היא סוד הקסם של האלבום המצויין הזה , מומלץ בחום .

 2. עודד הוא כישרון רב תחומי אדיר. הנגינה שלו משלבת יכולת טכנית ברמה גבוהה ביותר עם פרשנות ייחודית למוזיקה המתבטאת בסגנון נגינה ייחודי, בלתי מתפשר ויחד עם זאת שווה לכל נפש. יכולת נגינה ברמת "הקלטה" היא פסגת השאיפות של כל גיטריסט ואיכות זאת ניכרת היטב בדיסק המנגינות היהודיות כמו גם בדיסקים הקודמים שהפיק ומעל לכל מרחפת אישיותו הכובשת, האינטליגנטית ומלאת חוש ההומור.
  ממליץ בחום רב על הדיסק וגם ממליץ לשמוע את עודד בקונצרטים חיים.

 3. כשאני מקשיבה לדיסק הזה ,אני שומעת את אבא שלי ז"ל שר את השירים האלה, כשאני רוצה להיזכר בבית הוריי, בחגים, בארועים משפחתיים, אני "מתייחדת" עם הדיסק הזה וזה ממש מרגש.
  עודד, כל הכבוד לעיבודים ,לביצוע הנפלא, ובכלל לרעיון הזה…..

 4. עודד הופיע בפני ניצולי שואה בחולון וההתרגשות שלהם היתה עצומה. רבים מהם זיהו נעימות מבית אבא ורב היה הסיפוק שלהם כאשר התוודה באזניהם שהוא דור שלישי לשואה ומודע לחשיבות שבהחייאת ושימור המורשת כנגד השמדתם בידי הנאצים.
  כמי שעובד איתם, אך צעיר בכמה דורות מהם, אני חייב לציין שהנאתי היתה רבה מהמקצועיות והרגישות שבנגינה של עודד. מבלי להכיר את היצירות הרגשתי עטוף בצלילים מוכרים אך לא ידועים. הנגינה של עודד מדהימה!

 5. כל כך הרבה כישרון בשתי ידיים ….
  בתור בן לאבא שהוא חובב מושבע של מוסיקה יהודית קלאסית אין ספק שמדובר בדיסק מוצלח שמכיל מנגינות ברמה מוזיקאלית אחרת לגמרי

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות