גאות

דניאל סלומון

מילים: דניאל סלומון לחן: דניאל סלומון עיבוד: לני בן בשט, דניאל סלומון הפקה: לני בן בשט
4.5/5

מה קורה לאהבות חיינו שהן הופכות זיכרון מעורר תוגה,  נישאות על גלי הזיכרון. דניאל סלומון, רומנטיקן ללא לאות, פסנתרן שמוליך רגשות העבר מהלב אל הקלידים כדי לתאר תחושת אהבת עבר שהייתה במצב של גאות. הזיכרון לוקח אל זוג ענפים בתוך הסבך, מיטה אחת שהספיקה לשניהם, גם פסנתר אחד "לצליל אהבתם".

עכשיו אלו הפנים שחקוקות בחול, דמעות שהפכו שירים. סלומון מגייס מילים ודימויים כדי להעניק לתוגת הגעגועים יופי. "אולי היה זה רק חלום הנעלם עם אור היום".

אז גם  אם הטקסט נשמע מעט מיופיף, המוסיקה המיוחדת מטעינה אותו באמת הרגשית של סלומון. דמעות הכו שירים והפכו לצליל אהבתם – בלי צלצולי פעמונים, אלא בשירה מאופקת, כמעט חרישית כמו כדי להצניע את הזיכרון. הקצב בשיר אינו מודגש, המנגינה משרטטת בעדינות את התחושה, עיבוד האווירה מעניק לשיר את תחושת החלום.

 

הנה אני והנה את / קרובים כל כך ורק מבט / הוא זה הנעלם מתוך עינינו / תביטי בי הביטי בך / זוג ענפים בתוך הסבך / מסובכים עמוק בתוך לבינו / אני זוכר את הימים / הערומים והפשוטים / מיטה אחת הספיקה אז לשנינו / אני זוכר את הימים / שעוד ניגנתי לך שירים
פסנתר אחד לצליל אהבתנו
אולי הייתה זו רק תמימות / אולי השפל הגאות / שתפו את כל מה שהיה שלנו / אולי היה זה רק חלום / הנעלם עם אור היום / משאיר בי את הזיכרונות, כשהשנים אינן מוחקות
פנייך מהחול
הנה אני והנה את / כל כך הרבה וכה מעט / עוד מסתתר עמוק מאחורינו / אני כולי עשוי שברים / של רגשות מתעוררים / אל תוך עולם שכבר מזמן איננו / ועוד זוכר את הימים / שלא פסנתר ולא שירים / שקטה כל כך גואה אהבתנו
אולי הייתה זו רק תמימות…
ועוד זוכר את הימים / שהדמעות הפכו שירים / הם שיהיו לצליל אהבתנו
אולי הייתה זו רק תמימות…

 

* "גאות" הוא שיר הנושא של אלבומו הרביעי של דניאל סלומון, שייראה אור ב.23.11.הופעת השקה חגיגית לאלבום תיערך ביום שבת 4.12 בצוותא, אורח מיוחד: רמי קלינשטיין.
עוד קודם לכן, יערוך דניאל כתת אומן במסגרת בפסטיבל הפסנתר: דניאל סלומון –" לספר את השירים".יום שישי 19.11 בשעה 15.30-אולם ירון ירושלמי, מרכז סוזן דלל
מפגש בלתי אמצעי של מוסיקה ויצירה, בו  יספר הסיפורים מאחורי שיריו המוכרים "עדיף", "רבות הדרכים", "אהבה", וכמן כן  גם סיפורים על תהליך היצירה של שירים מתוך האלבום שבדרך.


גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

תגובה אחת

  1. שיר יפה. אבל דניאל סלומון ולני בן בשט עשו רק חצי הדרך עם הביצוע. אחרי בערך חצי השיר הוא מאבד גובה. השירה הופכת לחד גונית, והעיבוד, שהרעיון בבסיסו יפה, לא מתפתח אף הוא. חבל, כי פוטנציאל יש כאן.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות