עומדת לי בגשם

אתי לוי

מילים ולחן –תומר עג'ם עיבוד והפקה מוסיקלית: אבי טל ותומר עג'ם
3/5

אתי לוי עומדת בגשם ומקוננת את מר אהבתה-אהובה, האיש שחי "חיים כפולים כמו סוכן חשאי". תחת מטר מהשמיים, ועם מוסר כליות ענק כמו לוויתן, היא קוברת הכל ומחפשת לה "רומן קטן בלי לעשות עניין".זה הסיפור.
ז'אנר שירי הדיכאון המקומי לא היה מתעורר משנת הקיץ שלו אלמלא השיר הזה, שממש מגיע בזמן, כותב המילים הבין שגשם וקור הם אלמנטים משדרגי סיפור-עצוב-על אהבה. יש עוד אלמנטים שהם חלק לא נפרד משירים כאלה: מנגינת הפופ הקצבית שסוחבת לרחבת השמחות. מה לשמחה ולשיר דיכאון? באמת, מבקר נכבד, איך אתה שואל שאלות כאלה?! כשהיא עומדת בגשם ולא טוב לה, יש להניע את הישבן ולהרים ידיים.
אז מה זה שיר דיכאון או שיר חתונות? אל תיתמם. לא יכול ללכת יחד? הרי כמעט כל חתונה שלישית מסתיימת בפיצוץ. הנה, עגומת הנפש בשיר הרגישה כל כך קרוב, ופתאום תפסה עצמה – זו אחיזת עיניים! הגבר הזה בוגד בה על שמאל וימין. ככה שהמרחק בין אולם השמחות ומדרגות הרבנות הוא כזה קצר, שאפשר להמשיך מכאן לשם באותו קצב. אגב, לאתי לוי לפי הפופ האוריינטאלי הזה, יש טון מעולה לשירי דיכאון עממיים, אבל בסופו של דבר אני אבין אותה ואת לב אמרגנה: הם רוצים את השיר הזה שמח באולם החתונה, לא ברבנות. הם רוצים להיט. יכול להיות שיש להם.

כל מה שעשינו יחד רגע של חלום אני לא נשברת / אתה היית עבורי הכל/ כולם ידעו כולם צחקו אני עיוורת/ אחד שחי חיים כפולים כמו סוכן חשאי/ עם רגשות קרים ולב של אבן/ עובר מיד ליד כמו מטיל זהב/ היום אני יודעת איך לא יצאת גבר
עומדת לי בגשם ורטוב לי / בפנים הכל בועט הכל בוער בי / הרגשתי שאתה קרוב מושיט לי כבר ידיים/ צובטת את עצמי זאת אחיזת עיניים.
כל מה שחלמנו יחד מחפשת אור ולא כועסת/ אתה הפכת את עורך כמו נחש/ אני היום את הכלים שוברת/ אחת שחיה עם מצפון גדול כמו לוויתן/ היום זורקת את הכל קוברת/ חיפשתי לי רומן קטן בלי לעשות עניין/ את הלילה במיטה סוגרת.
עומדת לי בגשם ורטוב לי/ בפנים הכל בועט הכל בוער בי / הרגשתי שאתה קרוב מושיט לי כבר ידיים/ צובטת את עצמי זאת אחיזת עניים
עומדת לי בגשם ורטוב לי

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות