אסף אמדורסקי

אדום לאמדורסקי!

"תחזית אירווזיונית"?

/5

מתמודדים מגיעים לאודישנים ב"כוכב נולד" מבלי לתכנן את המבחן שלהם לפי ה"תחזית האירוויזיונית" של השופטים. הראל סקעת הציב את נטע ברזילי כמודל לתחזית שלו. מבחינתו לבן גנון (בן אחותו של אדיר גץ) ששר "זר כיסופים" אין את ה-Total package (החבילה השלמה) כדי לייצג את ישראל בתחרות בתל-אביב. האם לסקעת יש נוסחת הטוטאל פקייג'? מעניין לכמה מהמתמודדים שקיבלו למעלה מ-70% יש אותה? האם לאביגל ריף כהן, ששרה "מגדלור" . של מיקה קרני יש את החבילה הזו?  גם כאן טען סקעת שהביצוע המופנם שלה משעמם אותו. קרן פלס גרסה ש"האנרגיה שלה הלכה פנימה" שירי מימון סברה שהיא בחרה שיר לא נכון, אסף חשב שהשיר מדהים, אלא שהזמרת כשלה. אביגל ריף כהן  קיבלה לבסוף עוד כחול והמסך עף. מה זה אומר: שהיא בעלת פוטנציאל לאירוויזיון? עימנואל ספיקר ששרה נפלא Part Of Your World מ"בת הים הקטנה" של דיסני בסגנון ברודוואי קלאסי – נפסלה ע"י שירי מימון על פי אותה "תחזית אירוויזיונית", שסגנון כזה לא יכול להצליח באירוויזיון. איך הזמרת שחזרה מברודווי יודעת שסגנון כזה אינו מתאים? ומה עם היכולות הווקאליות של הזמרת?
אסף אמדורסקי נתן אדום לרועי פנחסוב ששר "אל תשליכני לעת זקנה" כמעט לפני שהבחור פתח פה, וכשהוא פתח פה, הבנת שיש מאחוריו מיתרים אדירים. אמדורסקי לא התנצל. הוא חזר לטיעון המופרך של "זו לא תחרות כשרונות רגילה" כי "אנחנו אמורים לנצח באירוויזיון", והסגנון לא מתאים. תגיד, אמדורסקי: אתה עד כדי כך מת לנצח באירוויזיון ולטפוח על השכם הלאומית שלך, שאתה נותן אדום מבלי להקשיב לזמר רק על בסיס שני צלילים שאמורים להגדיר "סגנון שאינו מתאים לאירוויזיון". אדום לאמדורסקי!
זו אחת הבעיות הגדולות של השיפוט בהכוכב הבא לאירוויזיון. מצד אחד – קיימת איזו "תחזית  ארוויזיונית" לא ברורה בעקבות השאו והמסר של נטע ברזילי. מצד אחר – מתמודדים מגיעים לביצועים טובים מאוד בלי קשר לאירוויזיון והולכים הביתה. למעשה – אין שום מפתח לניצחון. מה מחפשים? זמר/ זמרת מעולים, הופעה מדהימה, גימיק הורס/ סוחט דמעות? מה רוצים למכור לעולם כדי לטפוח לעצמנו על האגו הלאומי? זמר בכיסא גלגלים כמו אושר דוידיאן ששר ברגש-קול גדול "ניצחת איתי הכל" – מתאים? לו יש את ה –  ה-Total package של סקעת? לא בטוח. אבל איך הוא קיבל חמישה כחולים? שורה תחתונה: לא הכל זה "טוטאל פקייג'". וגם: שופטים, בחיאת ראבאק: עיזבו אתכם מ"תחזית אירוויזיונית"  שפטו לגופו של עניין. בסופו של דבר, מוסיקה היא מוסיקה, לא תחרות כדורגל.

גלריית תמונות

שיתוף הפוסט

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הכתבות המומלצות

המשך קריאה לפי סגנונות